Gå til hovedindhold

Noctua NF-F12 PWM - Kabinet køler - 120mm - Brun - 22 dBA

Pris fra 173 krtil 289 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 116 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 168 kr 30. apr.

Sammenlign priser på Noctua NF-F12 PWM - Kabinet køler - 120mm - Brun - 22 dBA og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 173 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Noctua NF-F12 PWM - Kabinet køler - 120mm - Brun - 22 dBA
173 kr
Til butik
Noctua NF-F12 PWM - Kabinet køler - 120mm - Brun - 22 dBA billede

Produktinformation

Kabinet køler, størrelse: 120mm x 120mm x 25mm (HxBxD), støjniveau: max 22.4 dBA, Air flow: max 55 CFM, blæser RPM: 300 - 1500 ±10%, PWM kontrolleret, 4 pins bundkort og 4 pins Molex tilslutning, brun

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Kategori: Kabinet Koeler
Artikel nr.: NF-F12-PWM
EAN: 4716123314660
Varenr.: 2319885
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Noctua NF-F12 PWM 120mm Blæser
179 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Noctua NF-F12 PWM Fan 1-pack 120 mm
195 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Noctua NF-F12 PWM Fan 1-pack 120 mm
217 kr
Til butik
Gå til WEBdanes
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Noctua NF-F12 PWM - 120mm
229,95 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Noctua Nf-f12 Pwm 120mm Ventilator
244 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Noctua NF-F12 PWM Fan 1-pack 120 mm
269 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kabinetblæser 120 mm Noctua NF-F12 PWM - beige/brun
269 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kabinetblæser 120 mm Noctua NF-F12 PWM - beige/brun
289 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Noctua NF-F12 PWM - Kabinet køler - 120mm - Brun - 22 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Noctua NF-F12 PWM - Kabinet køler - 120mm - Brun - 22 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK173 kr212 krKøb
2Komplett DK179 kr179 krKøb
3CompuMail DK195 kr195 krKøb
4Teknikproffset DK217 kr266 krKøb
5WEBdanes229,95 kr229,95 krKøb
6Dustin DK244 kr330,25 krKøb
7Ultrashop269 kr269 krKøb
8Boligcenter DK269 kr269 krKøb
9Vivas DK289 kr368 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Noctua NF-F12 PWM - Kabinet køler - 120mm - Brun - 22 dBA

PriceData har fulgt prisen på Noctua NF-F12 PWM - Kabinet køler - 120mm - Brun - 22 dBA i 179 dage. Laveste pris i perioden er 147,56 kr (registreret d. 25. januar 2026), højeste er 179 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 171 kr.

Den nuværende pris på 173 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Noctua NF-F12 PWM - Kabinet køler - 120mm - Brun - 22 dBA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Noctua NF-F12 PWM - Kabinet køler - 120mm - Brun - 22 dBA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026173 kr6 kr (3%)
1. jun. 2026179 kr6 kr (3%)
31. maj 2026173 kr4 kr (2%)
2. maj 2026169 kr1 kr (1%)
30. apr. 2026168 kr1 kr (1%)
20. apr. 2026169 kr10 kr (6%)
19. apr. 2026179 kr10 kr (6%)
11. apr. 2026169 kr10 kr (6%)
10. apr. 2026179 kr10 kr (6%)
3. apr. 2026169 kr10 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret