Gå til hovedindhold

Noctua NF-F12 iPPC-2000 - Kabinet køler - 120mm - Sort - 29 dBA

Pris fra 210 krtil 237 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 27 kr (11% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Noctua NF-F12 iPPC-2000 - Kabinet køler - 120mm - Sort - 29 dBA og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 210 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Noctua NF-F12 iPPC-2000 - Kabinet køler - 120mm - Sort - 29 dBA
210 kr
Til butik
Noctua NF-F12 iPPC-2000 - Kabinet køler - 120mm - Sort - 29 dBA billede

Produktinformation

Kabinet køler, størrelse: 120mm x 120mm x 25mm (HxBxD), støjniveau: 29.7 dBA, Air flow: 71.7 CFM, blæser RPM: 2000 ±10%, 3 pins bundkort tilslutning, sort

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Kategori: Kabinet Koeler
Artikel nr.: NF-F12 iPPC-2000
EAN: 4716123315384
Varenr.: 2449114
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Noctua Nf-f12 Industrialppc-2000 120mm Ventilator Brun, Sort
224 kr
Til butik
Noctua Nf-f12 Industrialppc-2000 120mm Ventilator Brun, Sort billede

Produktinformation

2.000 r/min leverer 121,8 m3/h luftstrøm til effektiv køling 3,94 mm H2O tryk forbedrer ydeevnen i trange luftstrømsopsætninger IP52-klassificeret kabinet i glasfiberforstærket polyamid modstår støv og stænk SSO2-leje og MTBF på 150.000 h sikrer pålidelig lang driftstid Lavt strømforbrug, kun 1,2 W ved 12 V, 3-polet stik og monteringsskruer medfølger...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Kategori: Blæsere
Artikel nr.: NF-F12 IPPC-2000
EAN: 4716123315384
Varenr.: 5010792395
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Noctua IndustrialPPC NF-F12 Fan 1-pack 120 mm
237 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Noctua NF-F12 iPPC-2000 - Kabinet køler - 120mm - Sort - 29 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Noctua NF-F12 iPPC-2000 - Kabinet køler - 120mm - Sort - 29 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK210 kr249 krKøb
2Dustin DK224 kr310,25 krKøb
3CompuMail DK237 kr237 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Noctua NF-F12 iPPC-2000 - Kabinet køler - 120mm - Sort - 29 dBA

PriceData har fulgt prisen på Noctua NF-F12 iPPC-2000 - Kabinet køler - 120mm - Sort - 29 dBA i 165 dage. Laveste pris i perioden er 198 kr (registreret d. 21. december 2025), højeste er 224 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 214 kr.

Den nuværende pris på 210 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 19 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Noctua NF-F12 iPPC-2000 - Kabinet køler - 120mm - Sort - 29 dBA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Noctua NF-F12 iPPC-2000 - Kabinet køler - 120mm - Sort - 29 dBA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. apr. 2026210 kr1 kr (0%)
19. apr. 2026211 kr1 kr (0%)
17. apr. 2026212 kr1 kr (0%)
16. apr. 2026213 kr1 kr (0%)
15. apr. 2026214 kr1 kr (0%)
6. apr. 2026215 kr1 kr (0%)
4. apr. 2026214 kr1 kr (0%)
31. mar. 2026215 kr1 kr (0%)
27. mar. 2026216 kr1 kr (0%)
26. mar. 2026217 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret