Gå til hovedindhold

Kabinettventilator 140 mm - Noctua NF-A14 industrialPPC-2000 PWM, sort/brun

Pris fra 238 krtil 359 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 121 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 237 kr 10. maj

Sammenlign priser på Kabinettventilator 140 mm - Noctua NF-A14 industrialPPC-2000 PWM, sort/brun og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 238 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Noctua NF-A14 iPPC-2000 PWM - Kabinet køler - 140mm - Sort - 31 dBA
238 kr
Til butik
Noctua NF-A14 iPPC-2000 PWM - Kabinet køler - 140mm - Sort - 31 dBA billede

Produktinformation

Kabinet køler, størrelse: 140mm x 140mm x 25mm (HxBxD), støjniveau: max 31.5 dBA, Air flow: max 107.5 CFM, blæser RPM: 500 - 2000 ±10%, PWM kontrolleret, 4 pins bundkort tilslutning, sort

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Kategori: Kabinet Koeler
Artikel nr.: NF-A14 iPPC-2000 PWM
EAN: 4716123315438
Varenr.: 2449677
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Noctua IndustrialPPC NF-A14 Fan 1-pack 140 mm
279 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Noctua Nf-a14 Industrialppc-2000 Pwm 140mm Ventilator Brun, Sort
-0%331 kr
Før 331,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Noctua Nf-a14 Industrialppc-2000 Pwm 140mm Ventilator Brun, Sort billede

Produktinformation

Høj luftstrøm på 182,5 m³ / h ved 2.000 rpm håndterer krævende køleopgaver PWM-styring tilpasser hastigheden til belastningen, hvilket reducerer støj og strømforbrug Glasfiberforstærket ramme og IP52-klassificering beskytter mod støv og vandsprøjt i barske miljøer SSO-leje og MTTF på 150.000 timer sikrer pålidelig drift over flere år Standard 140 x 25 mm størrelse, 4-pin PWM-stik og monteringsskruer medfølger...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Kategori: Blæsere
Artikel nr.: NF-A14 IPPC-2000 PWM
EAN: 4716123315438
Varenr.: 5010792393
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kabinettventilator 140 mm - Noctua NF-A14 industrialPPC-2000 PWM, sort/brun
339 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kabinettventilator 140 mm - Noctua NF-A14 industrialPPC-2000 PWM, sort/brun
359 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kabinettventilator 140 mm - Noctua NF-A14 industrialPPC-2000 PWM, sort/brun koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kabinettventilator 140 mm - Noctua NF-A14 industrialPPC-2000 PWM, sort/brun koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK238 kr277 krKøb
2CompuMail DK279 kr279 krKøb
3Dustin DK331 kr417,25 krKøb
4Boligcenter DK339 kr339 krKøb
5Vivas DK359 kr438 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kabinettventilator 140 mm - Noctua NF-A14 industrialPPC-2000 PWM, sort/brun

PriceData har fulgt prisen på Kabinettventilator 140 mm - Noctua NF-A14 industrialPPC-2000 PWM, sort/brun i 184 dage. Laveste pris i perioden er 237 kr (registreret d. 10. maj 2026), højeste er 249 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 246 kr.

Den nuværende pris på 238 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for Kabinettventilator 140 mm - Noctua NF-A14 industrialPPC-2000 PWM, sort/brun. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for Kabinettventilator 140 mm - Noctua NF-A14 industrialPPC-2000 PWM, sort/brun de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026238 kr1 kr (0%)
10. maj 2026237 kr5 kr (2%)
6. maj 2026242 kr1 kr (0%)
2. maj 2026243 kr1 kr (0%)
27. apr. 2026242 kr4 kr (2%)
26. apr. 2026238 kr4 kr (2%)
16. apr. 2026242 kr7 kr (3%)
2. mar. 2026249 kr11 kr (5%)
26. feb. 2026238 kr10 kr (4%)
18. feb. 2026248 kr4 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret