Gå til hovedindhold

NO NAME Managed L3 gigabit-switch med PoE+ 24 porte - LANCOM GS-3126XP, 1U, sort

NO NAMEEAN: 4044144618482
Pris fra 7.969 krtil 15.679 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 7.710 kr (49% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 7.636 kr 16. apr.

Sammenlign priser på Managed L3 gigabit-switch med PoE+ 24 porte - LANCOM GS-3126XP, 1U, sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7969 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LANCOM GS-3126XP Switch 24-porte Gigabit PoE+
7.969 kr
Til butik
LANCOM GS-3126XP Switch 24-porte Gigabit PoE+ billede

Produktinformation

LANCOM GS-3126XP - Switch - L3 Lite - Administreret - 24 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x 10 Gigabit SFP+ (uplink) - monterbar på stativ - PoE+ (185 W)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 61848
EAN: 4044144618482
Varenr.: 996482389
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Managed L3 gigabit-switch med PoE+ 24 porte - LANCOM GS-3126XP, 1U, sort
-22%9.399 kr
Før 12.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Managed L3 gigabit-switch med PoE+ 24 porte - LANCOM GS-3126XP, 1U, sort billede

Produktinformation

Fordele ved managed L3 gigabit-switchLANCOM GS-3126XP er en fleksibel, managed L3 gigabit-switch til virksomheder og krævende netværk. Med 24 Gigabit RJ-45-porte med PoE+ kan du forsyne netværksenheder som access points, IP-telefoner og kameraer direkte via kablet. To SFP+ slots giver mulighed for 10G-uplink til backbone. Switchens 1U metalchassis er klar til rackmontering og leveres med beslag og kabler, så du hurtigt kommer i gang.Ydelse og styring til professionelle miljøerMed en switching-kapacitet på 88 Gbit/s og throughput på 130 Mpps håndterer den tung trafik stabilt. QoS, VLAN (op til 4.096), link-aggregation, STP og multicast-funktioner hjælper med at segmentere og prioritere trafikken. Administration sker via web, CLI, SSH/SSL og SNMPv3, så drift og overvågning er enkel og sikker.Type: Managed L3 gigabit-switchPorte: 24 × RJ-45 10/100/1000, 2 × SFP+PoE: 24 PoE+-porte, samlet budget 185 WKapacitet: Switching 88 Gbit/s, throughput 130 MppsVLAN: Op til 4.096, Private/Voice/port- og MAC-baseretAdministration: Web, CLI, SSH/SSL, SNMPv3Sikkerhed: ACL, 802.1X, RADIUS, TACACS+, DHCP-snoopingDimensioner: H × B × D: 4,4 × 44,2 × 21,1 cmVægt: 2,7 kgStrøm: 100–240 V AC, 50–60 Hz; maks. forbrug 230 WDriftstemp.: 0 – 40 °C; luftfugtighed 10 – 90 %Kabinet: 1U metal, rackmontering; 1 blæser...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Switches
Vægt: 4.2g
EAN: 4044144618482
Varenr.: 1933942
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Managed L3 gigabit-switch med PoE+ 24 porte - LANCOM GS-3126XP, 1U, sort
-22%9.419 kr
Før 12.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Managed L3 gigabit-switch med PoE+ 24 porte - LANCOM GS-3126XP, 1U, sort billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Switches
Vægt: 4.2g
EAN: 4044144618482
Varenr.: 1933942
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Lancom Systems GS-3126XP
15.679 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Managed L3 gigabit-switch med PoE+ 24 porte - LANCOM GS-3126XP, 1U, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Managed L3 gigabit-switch med PoE+ 24 porte - LANCOM GS-3126XP, 1U, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK7.969 kr7.969 krKøb
2Boligcenter DK9.399 kr9.399 krKøb
3Vivas DK9.419 kr9.498 krKøb
4Ultrashop15.679 kr15.679 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Managed L3 gigabit-switch med PoE+ 24 porte - LANCOM GS-3126XP, 1U, sort

PriceData har fulgt prisen på Managed L3 gigabit-switch med PoE+ 24 porte - LANCOM GS-3126XP, 1U, sort i 177 dage. Laveste pris i perioden er 7.478 kr (registreret d. 8. januar 2026), højeste er 10.267 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.999 kr.

Den nuværende pris på 7.969 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for Managed L3 gigabit-switch med PoE+ 24 porte - LANCOM GS-3126XP, 1U, sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for Managed L3 gigabit-switch med PoE+ 24 porte - LANCOM GS-3126XP, 1U, sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20267.969 kr44 kr (1%)
31. maj 20268.013 kr157 kr (2%)
24. maj 20268.170 kr247 kr (3%)
23. maj 20268.417 kr372 kr (5%)
17. maj 20268.045 kr2 kr (0%)
9. maj 20268.047 kr337 kr (4%)
24. apr. 20267.710 kr37 kr (0%)
21. apr. 20267.673 kr37 kr (0%)
17. apr. 20267.710 kr74 kr (1%)
16. apr. 20267.636 kr37 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret