Gå til hovedindhold

Netgear GS752TPP 48-Port Gigabit Ethernet PoE+ Smart Switch 4 SFP Ports

NetgearHubs og switchesEAN: 0606449162561
Pris fra 7.148 krtil 7.874 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 726 kr (9% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 7.145 kr 28. maj

Sammenlign priser på Netgear GS752TPP 48-Port Gigabit Ethernet PoE+ Smart Switch 4 SFP Ports og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7148 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NETGEAR Smart GS752TPP Switch 48-porte Gigabit Ethernet PoE+
7.148 kr
Til butik
NETGEAR Smart GS752TPP Switch 48-porte Gigabit Ethernet PoE+ billede

Produktinformation

NETGEAR Smart GS752TPP - V3 - switch - L3 Lite - smart - 48 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x Gigabit SFP - monterbar på stativ - PoE+ (760 W)

Produktspecifikationer

Mærke: NETGEAR
Artikel nr.: GS752TPP-300EUS
EAN: 0606449162561
Varenr.: 1001361650
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Netgear GS752TPP 48-Port Gigabit Ethernet PoE+ Smart Switch 4 SFP Ports
7.451 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabit switch NETGEAR GS752TPP - Managed L2/L3/L4 med PoE+, grå
7.799 kr
Til butik
Gigabit switch NETGEAR GS752TPP - Managed L2/L3/L4 med PoE+, grå billede

Produktinformation

Fordele ved managed Gigabit switchNETGEAR GS752TPP er en professionel, managed Gigabit switch til netværk, hvor stabil drift og enkel styring er i fokus. Med 48 RJ‑45 porte og PoE+ får du strøm og data i samme kabel, så kameraer, adgangspunkter og IP-telefoner kan tilsluttes uden separate strømforsyninger. Switchen er velegnet til kontorer, skoler og mindre serverrum, der har brug for central administration og høj porttæthed.Effektiv PoE og fleksibel administrationAlle 48 porte understøtter PoE+ med samlet budget på 760 W, så du kan forsyne mange enheder samtidigt. Enheden er layer 2/3/4 managed med VLAN, ACL og ARP-inspektion, hvilket giver sikker segmentering og kontrol. Fire SFP-pladser gør det let at udvide med fiberuplinks. Kabinettet er gråt, rackmonterbart og understøtter redundante blæsere for driftssikkerhed.Switch-type: Managed L2/L3/L4RJ‑45-porte: 48 × Gigabit Ethernet (10/100/1000)SFP-pladser: 4PoE+: 48 porte, samlet budget 760 WVLAN: 256, IPv4-ruter: 32, IPv6-ruter: 32ACL: Ja, 100 IPv4-ACL-posterYdelse: Switching-kapacitet 104 Gbit/s, MAC-tabel 16.000Processor: ARM Cortex‑A55, 800 MHz; RAM: 512 MB; Flash: 64 MBBufferminde: 1,5 MBStøjniveau: 39,3 dBDriftstemp.: 0 – 50 °C; Luftfugt.: 0 – 90 %Strøm: AC; typisk forbrug 49 W; maks. 861 WMål (B × D × H): 44,0 × 31,0 × 4,32 cmVægt: 5,03 kgRackmontering: Ja; Antal blæsere: 3; Redundant blæserstøtte: Ja...

Produktspecifikationer

Mærke: Netgear
Kategori: Switches
Vægt: 6.55g
EAN: 0606449162561
Varenr.: 1887223
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabit switch NETGEAR GS752TPP - Managed L2/L3/L4 med PoE+, grå
7.819 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netgear Gs752tppv3 48xge Poe+ 760w 4xge Sfp Smart Switch
7.874 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netgear GS752TPP 48-Port Gigabit Ethernet PoE+ Smart Switch 4 SFP Ports koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netgear GS752TPP 48-Port Gigabit Ethernet PoE+ Smart Switch 4 SFP Ports koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK7.148 kr7.148 krKøb
2Proshop DK7.451 kr7.451 krKøb
3Boligcenter DK7.799 kr7.799 krKøb
4Vivas DK7.819 kr7.898 krKøb
5Dustin DK7.874 kr7.960,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Netgear GS752TPP 48-Port Gigabit Ethernet PoE+ Smart Switch 4 SFP Ports

PriceData har fulgt prisen på Netgear GS752TPP 48-Port Gigabit Ethernet PoE+ Smart Switch 4 SFP Ports i 182 dage. Laveste pris i perioden er 5.857 kr (registreret d. 19. januar 2026), højeste er 7.318 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.549 kr.

Den nuværende pris på 7.148 kr er 9% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for Netgear GS752TPP 48-Port Gigabit Ethernet PoE+ Smart Switch 4 SFP Ports. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for Netgear GS752TPP 48-Port Gigabit Ethernet PoE+ Smart Switch 4 SFP Ports de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20267.148 kr1 kr (0%)
30. maj 20267.147 kr2 kr (0%)
28. maj 20267.145 kr102 kr (1%)
23. maj 20267.247 kr1 kr (0%)
22. maj 20267.248 kr1 kr (0%)
18. maj 20267.247 kr1 kr (0%)
17. maj 20267.248 kr1 kr (0%)
16. maj 20267.247 kr7 kr (0%)
12. maj 20267.254 kr1 kr (0%)
11. maj 20267.255 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret