Gå til hovedindhold

LevelOne GTL-2091 20-Port L3 Managed Gigabit Switch (12 x 10GbE SFP+ 8 x Gigabit RJ45) Redundant power supply

LevelOneHubs og switchesEAN: 4015867208366
Pris fra 8.764 krtil 9.719 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 955 kr (10% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 8.071 kr 8. maj

Sammenlign priser på LevelOne GTL-2091 20-Port L3 Managed Gigabit Switch (12 x 10GbE SFP+ 8 x Gigabit RJ45) Redundant power supply og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 8764 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LevelOne GTL-2091 20-Port L3 Managed Gigabit Switch (12 x 10GbE SFP+ 8 x Gigabit RJ45) Redundant power supply
8.764 kr
Til butik
LevelOne GTL-2091 20-Port L3 Managed Gigabit Switch (12 x 10GbE SFP+ 8 x Gigabit RJ45) Redundant power supply billede

Produktinformation

Switch, L3, Administreret, 12 x 10 Gigabit SFP+ + 8 x 10/100/1000, desktop, monterbar på stativ

Produktspecifikationer

Mærke: LevelOne
Kategori: Switch
Artikel nr.: GTL-2091
EAN: 4015867208366
Varenr.: 2816635
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LevelOne GTL-2091 Switch 20-porte 10 Gigabit
9.379 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LevelOne GTL-2091 - administreret L3 Gigabit switch, grå
-15%9.699 kr
Før 11.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LevelOne GTL-2091 - administreret L3 Gigabit switch, grå billede

Produktinformation

Administreret L3 Gigabit switch til krævende netværkLevelOne GTL-2091 er en L3 managed switch designet til stabile forbindelser i virksomheder, skoler og avancerede hjemmenetværk. Enheden tilbyder 10G-understøttelse via 12 SFP+ slots kombineret med 8 Gigabit RJ-45-porte, så du kan skalere fra klassisk gigabit til højhastigheds backbone. Metalchassiset i 19"-format gør den velegnet til rackmontage, og redundante strømindgange øger driftssikkerheden.Funktioner der gør hverdagen lettereSwitchens Layer 3-funktioner som IP-routing, policy-baseret routing og omfattende VLAN-muligheder (bl.a. port-, stemme-, multicast-, MAC- og private VLAN) giver fleksibel segmentering og kontrol. Med QoS, 8 køer og algoritmer som DRR/WRR prioriteres kritisk trafik. Den er let at administrere via web, CLI og Telnet, og sikkerheden styrkes med AAA/RADIUS, ACL, gæste-VLAN, IP‑MAC‑Port binding, DoS-beskyttelse samt IGMP snooping/proxy til effektiv multicast.Switch-type: Administreret, Layer 3Porte: 8× Gigabit RJ‑45 (10/100/1000), 12× SFP+Maks. datahastighed: 10.000 Mbit/sSwitch-kapacitet: 256 Gbit/sPakkefremsendelse (1 Gbit/s): 13.690.474 ppsJumbo frames: Op til 9.000VLAN: Port-, stemme-, multicast-, MAC‑baseret, privat VLANAdministration: Web, CLI, Telnet; systemlogNetværksstandarder: IEEE 802.3/ab/ae/az m.fl.; Spanning Tree, Link AggregationSikkerhed: AAA/RADIUS, ACL, IP‑MAC‑Port binding, DoS-forebyggelseStrøm: 100–240 V AC, 50–60 Hz; maks. forbrug 50 W; understøtter redundant strømDriftstemp.: 0–50 °C; Relativ fugt: 10–90 %Mål (H × B × D): 4,4 × 44,0 × 31,5 cmVægt: 3,6 kgMontering: Rackmontering; kabinet i metalIndikatorer: Aktivitet, system, link, strøm; reset-knapMedfølger: AC-kabel, rack-monteringskit, quick start guide, gummifødder, resource‑CD...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Switches
Vægt: 6.21g
EAN: 4015867208366
Varenr.: 2149888
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LevelOne GTL-2091 - administreret L3 Gigabit switch, grå
-15%9.719 kr
Før 11.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LevelOne GTL-2091 20-Port L3 Managed Gigabit Switch (12 x 10GbE SFP+ 8 x Gigabit RJ45) Redundant power supply koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LevelOne GTL-2091 20-Port L3 Managed Gigabit Switch (12 x 10GbE SFP+ 8 x Gigabit RJ45) Redundant power supply koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK8.764 kr8.764 krKøb
2CompuMail DK9.379 kr9.379 krKøb
3Boligcenter DK9.699 kr9.699 krKøb
4Vivas DK9.719 kr9.798 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LevelOne GTL-2091 20-Port L3 Managed Gigabit Switch (12 x 10GbE SFP+ 8 x Gigabit RJ45) Redundant power supply

PriceData har fulgt prisen på LevelOne GTL-2091 20-Port L3 Managed Gigabit Switch (12 x 10GbE SFP+ 8 x Gigabit RJ45) Redundant power supply i 166 dage. Laveste pris i perioden er 8.071 kr (registreret d. 8. maj 2026), højeste er 8.853 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 8.608 kr.

Den nuværende pris på 8.764 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 5 prisændringer for LevelOne GTL-2091 20-Port L3 Managed Gigabit Switch (12 x 10GbE SFP+ 8 x Gigabit RJ45) Redundant power supply. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 5 prisændringer for LevelOne GTL-2091 20-Port L3 Managed Gigabit Switch (12 x 10GbE SFP+ 8 x Gigabit RJ45) Redundant power supply de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 20268.764 kr693 kr (9%)
8. maj 20268.071 kr693 kr (8%)
29. apr. 20268.764 kr178 kr (2%)
13. mar. 20268.586 kr267 kr (3%)
20. dec. 20258.853 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret