Gå til hovedindhold

LG Electronics LG UltraGear 32G600A-B 32" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz

LG ElectronicsComputerskærmeEAN: 8806096565490
Pris fra 1.507 krtil 2.199 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 692 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.477 kr 24. maj

Sammenlign priser på LG UltraGear 32G600A-B 32" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1507 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LG UltraGear 32G600A-B 32" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz
1.507 kr
Til butik
LG UltraGear 32G600A-B 32" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz billede

Produktinformation

LG UltraGear 32G600A-B - LED-skærm - gaming - kurvet - 32" - 2560 x 1440 QHD @ 180 Hz - VA - 300 cd/m² - 2400:1 - HDR10 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 32G600A-B.AEU
EAN: 8806096565490
Varenr.: 1003979560
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
32" LG UltraGear 32G600A - 2560x1440 (QHD) - 180Hz - VA
1.574 kr
Til butik
32" LG UltraGear 32G600A - 2560x1440 (QHD) - 180Hz - VA billede

Produktinformation

LG UltraGear 32G600A kurvet monitor leverer flydende, medrivende gaming med stærk kontrast og responsiv ydeevne på et rummeligt 32" display. Størrelse: 32" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 180Hz Paneltype: VA Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort Særlige funktioner: AMD FreeSync; HDR10; Dynamic Action Sync; Black Stabilizer; FPS Counter; Flicker Safe; Reader Mode; 1000R curvature; 99% sRGB Det kurvede design og den høje opdateringsfrekvens giver jævne bevægelser og dybere sortniveauer, mens gamingværktøjer og øjenkomforttilstande hjælper dig med at være præcis og komfortabel i længere sessioner.

Produktspecifikationer

Mærke: LG
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 32G600A-B.AEUQ
EAN: 8806096565490
Varenr.: 3434185
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LG UltraGear 32G600A-B 32" buet QHD gaming-skærm - 180 Hz, 1 ms, VA
-10%1.799 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LG UltraGear 32G600A-B 32" buet QHD gaming-skærm - 180 Hz, 1 ms, VA billede

Produktinformation

Buet QHD gaming-skærm til intens spiloplevelseLG UltraGear 32G600A-B leverer en stor 32" buet skærm med QHD-opløsning 2.560 × 1.440 og 1000R kurve, der omslutter dit synsfelt og gør spil mere medrivende. Med en VA-panelkontrast på 3.000:1 og HDR10 får du dybere sortniveauer og flotte detaljer. Den matte, antirefleks overflade reducerer genskin, så fokus forbliver på handlingen.Flydende grafik og præcis responsSkift gear i hurtige titler med op til 180 Hz opdateringsfrekvens og 1 ms GTG responstid. AMD FreeSync Premium minimerer tearing og hakken, så bevægelser står rene og jævne. Bred betragtningsvinkel på 178° gør det let at dele skærmen uden farveskift, og 99 % sRGB dækker farverne, som spil og indhold er skabt til.Fleksibel opsætning til dit setupSkærmen er klar til dit gaming- eller hjemmekontor-setup med højdejustering (op til 10 cm), tilt og swivel samt VESA 100 × 100 mm. Tilslut let via 2× HDMI 2.0 og DisplayPort 1.4, og brug hovedtelefonudgangen til lyd. Strømforbruget er lavt i standby (0,5 W), og der medfølger både DisplayPort- og HDMI-kabel samt stander og strømforsyning.Skærmstørrelse: 81,3 cm (32")Opløsning: 2.560 × 1.440 (QHD), format 16:9Panel: VA, LCD, antirefleksKurvatur: 1000ROpdateringsfrekvens: 180 HzResponstid: 1 ms (GTG)HDR: HDR10, HDR EffectLysstyrke: 300 cd/m²Kontrast: 3.000:1Farverum: sRGB 99 %, 16,7 mio. farverBetragtningsvinkler: 178°/178°Adaptive sync: AMD FreeSync PremiumTilslutninger: 2× HDMI 2.0, 1× DisplayPort 1.4, hovedtelefonudgang, HDCP 2.2Ergonomi: Højdejustering 10 cm, tilt, swivel, VESA 100 × 100 mmMål med stander: B 70,25 × H 45,99 × D 25,96 cmMål uden stander: B 70,25 × H 42,12 × D 11,03 cmVægt: 6,7 kg (med stander), 4,4 kg (uden)Strøm: 100–240 V, 50/60 Hz; standby 0,5 W<...

Produktspecifikationer

Mærke: LG
Kategori: Skærme
Vægt: 15.84g
EAN: 8806096565490
Varenr.: 2063544
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LG UltraGear 32G600A-B 32" buet QHD gaming-skærm - 180 Hz, 1 ms, VA
-10%1.819 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
LG UltraGear 32G600A-B 32 VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz
2.199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG UltraGear 32G600A-B 32" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG UltraGear 32G600A-B 32" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.507 kr1.507 krKøb
2Proshop DK1.574 kr1.574 krKøb
3Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
4Vivas DK1.819 kr2.008 krKøb
5Ultrashop2.199 kr2.199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LG UltraGear 32G600A-B 32" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz

PriceData har fulgt prisen på LG UltraGear 32G600A-B 32" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz i 184 dage. Laveste pris i perioden er 1.477 kr (registreret d. 24. maj 2026), højeste er 1.709 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.581 kr.

Den nuværende pris på 1.507 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for LG UltraGear 32G600A-B 32" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for LG UltraGear 32G600A-B 32" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.507 kr26 kr (2%)
1. jun. 20261.481 kr26 kr (2%)
30. maj 20261.507 kr30 kr (2%)
24. maj 20261.477 kr31 kr (2%)
30. apr. 20261.508 kr1 kr (0%)
18. apr. 20261.507 kr1 kr (0%)
8. apr. 20261.508 kr64 kr (4%)
5. apr. 20261.572 kr3 kr (0%)
4. apr. 20261.569 kr3 kr (0%)
31. mar. 20261.572 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret