Gå til hovedindhold

LG UltraGear 27GS60QC-B 27" buet gaming skærm - QHD 2560 × 1440, 180 Hz, 1 ms, VA - Sort

LGComputerskærmeEAN: 8806096090664
Pris fra 1.291 krtil 1.719 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 428 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.147 kr 29. apr.

Sammenlign priser på LG UltraGear 27GS60QC-B 27" buet gaming skærm - QHD 2560 × 1440, 180 Hz, 1 ms, VA - Sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1291 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LG UltraGear 27GS60QC-B 27" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz
1.291 kr
Til butik
LG UltraGear 27GS60QC-B 27" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz billede

Produktinformation

LG UltraGear 27GS60QC-B - LED-skærm - gaming - kurvet - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 180 Hz - VA - 300 cd/m² - 3000:1 - HDR10 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 27GS60QC-B.AEUQ
EAN: 8806096090664
Varenr.: 1002202987
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" LG UltraGear 27GS60QC-B - 2560x1440 (QHD) - 180Hz - VA
1.296 kr
Til butik
27" LG UltraGear 27GS60QC-B - 2560x1440 (QHD) - 180Hz - VA billede

Produktinformation

LG UltraGear 27GS60QC-B buet gamingmonitor leverer en immersiv spiloplevelse og kreativ alsidighed med et højkontrast VA-panel og HDR-understøttelse. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 180Hz Paneltype: VA Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort Særlige funktioner: AMD FreeSync; HDR10; 1000R kurvatur; 99% sRGB; 1 ms (grå-til-grå) responstid Dybt kontrastniveau, bred farvegengivelse og buet fordybelse mindsker øjenbelastning og øger fokus ved lange spilsessioner og detaljeret kreativt arbejde.

Produktspecifikationer

Mærke: LG
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 27GS60QC-B.AEUQ
EAN: 8806096090664
Varenr.: 3307998
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
LG UltraGear 27GS60QC-B 27 VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz
1.619 kr
Til butik
LG UltraGear 27GS60QC-B 27 VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz billede

Produktinformation

LG UltraGear 27GS60QC-B 27" 2560 x 1440 2K HDMI DisplayPort 180Hz Pivot Skærm Oplev en intensiv spiloplevelse med LG UltraGear 27GS60QC-B, en 27" skærm, der kombinerer skarp 2560 x 1440 2K-opløsning med en fantastisk opdateringshastighed på 180Hz. Denne s...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Skærme (Gaming)
EAN: 8806096090664
Varenr.: 70923
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LG UltraGear 27GS60QC-B 27" buet gaming skærm - QHD 2560 × 1440, 180 Hz, 1 ms, VA - Sort
-6%1.699 kr
Før 1.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LG UltraGear 27GS60QC-B 27" buet gaming skærm - QHD 2560 × 1440, 180 Hz, 1 ms, VA - Sort
-5%1.719 kr
Før 1.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG UltraGear 27GS60QC-B 27" buet gaming skærm - QHD 2560 × 1440, 180 Hz, 1 ms, VA - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG UltraGear 27GS60QC-B 27" buet gaming skærm - QHD 2560 × 1440, 180 Hz, 1 ms, VA - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.291 kr1.291 krKøb
2Proshop DK1.296 kr1.296 krKøb
3Ultrashop1.619 kr1.619 krKøb
4Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
5Vivas DK1.719 kr1.808 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LG UltraGear 27GS60QC-B 27" buet gaming skærm - QHD 2560 × 1440, 180 Hz, 1 ms, VA - Sort

PriceData har fulgt prisen på LG UltraGear 27GS60QC-B 27" buet gaming skærm - QHD 2560 × 1440, 180 Hz, 1 ms, VA - Sort i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.048 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 1.479 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.243 kr.

Den nuværende pris på 1.291 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for LG UltraGear 27GS60QC-B 27" buet gaming skærm - QHD 2560 × 1440, 180 Hz, 1 ms, VA - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for LG UltraGear 27GS60QC-B 27" buet gaming skærm - QHD 2560 × 1440, 180 Hz, 1 ms, VA - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.291 kr8 kr (1%)
19. maj 20261.299 kr24 kr (2%)
16. maj 20261.323 kr25 kr (2%)
15. maj 20261.348 kr25 kr (2%)
13. maj 20261.323 kr28 kr (2%)
9. maj 20261.295 kr17 kr (1%)
7. maj 20261.278 kr131 kr (11%)
29. apr. 20261.147 kr25 kr (2%)
23. apr. 20261.172 kr23 kr (2%)
16. apr. 20261.195 kr27 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret