Gå til hovedindhold

iiyama G-MASTER Red Eagle GCB3280QSU-B2 32" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz

IiyamaComputerskærmeEAN: 4948570125388
Pris fra 2.255 krtil 3.019 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 764 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.999 kr 26. mar.

Sammenlign priser på iiyama G-MASTER Red Eagle GCB3280QSU-B2 32" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2255 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama G-MASTER Red Eagle GCB3280QSU-B2 32" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz
2.255 kr
Til butik
iiyama G-MASTER Red Eagle GCB3280QSU-B2 32" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz billede

Produktinformation

iiyama G-MASTER Red Eagle GCB3280QSU-B2 - LED-skærm - gaming - kurvet - 32" (31.5" til at se) - 2560 x 1440 WQHD @ 180 Hz - VA - 350 cd/m² - 3000:1 - 0.2 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - sort, mat

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: GCB3280QSU-B2
EAN: 4948570125388
Varenr.: 1002841608
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
32" iiyama G-MASTER Red Eagle GCB3280QSU-B2 - 2560x1440 (QHD) - 180Hz - VA
2.294 kr
Til butik
32" iiyama G-MASTER Red Eagle GCB3280QSU-B2 - 2560x1440 (QHD) - 180Hz - VA billede

Produktinformation

iiyama G-MASTER Red Eagle GCB3280QSU-B2 monitor kombinerer hurtig spilrespons med dyb kontrast fra sit VA-panel for en fordybende oplevelse og kompetitivt gameplay. Størrelse: 32" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringshastighed: 180Hz Paneltype: VA Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort, USB 3.2 Særlige funktioner: Adaptive-Sync; Motion Blur Reduction; Flicker-Free; HDR Dyb kontrast, hurtig bevægelseshåndtering og alsidig tilslutning giver både fokuseret spil og problemfri multitasking.

Produktspecifikationer

Mærke: iiyama
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: GCB3280QSU-B2
EAN: 4948570125388
Varenr.: 3349261
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming skærm iiyama G-Master GCB3280QSU-B2 31,5" QHD 180 Hz (buet)
2.599 kr
Til butik
Gaming skærm iiyama G-Master GCB3280QSU-B2 31,5" QHD 180 Hz (buet) billede

Produktinformation

Fordele ved gaming skærmOplev dine spil i stor skala med iiyama G‑Master GCB3280QSU‑B2 - en 31,5" buet QHD skærm, der leverer flydende og skarpe billeder. Med en høj opdateringshastighed på 180 Hz og lynhurtig 0,2 ms MPRT får du et responsivt gameplay uden distraktioner. Den buede 1500R‑skærm trækker dig ind i handlingen, mens VA‑panelet giver dyb kontrast på 3.000:1 og bred betragtningsvinkel til alt fra FPS til RPG.Designet til spil og daglig brugQHD‑opløsningen på 2.560 × 1.440 pixels giver masser af detaljer, og den matte overflade reducerer genskin. Skærmen understøtter HDR, Low Blue Light og flimmerfri teknologi for mere behagelige sessions. Med indbyggede højtalere, USB‑hub, 2× HDMI 2.0, DisplayPort 1.2 og hovedtelefonudgang er du klar til både pc og konsol. Højden kan justeres op til 15 cm, og du kan dreje og vippe, så opsætningen passer perfekt.Skærmstørrelse: 31,5" (80 cm)Opløsning: 2.560 × 1.440 (QHD)Panel: VA, buet 1500R, mat overfladeOpdateringshastighed: 180 HzResponstid: 0,2 ms MPRTLysstyrke: 350 cd/m²Kontrast: 3.000:1 (typ.), 80.000.000:1 (dynamisk)Farverum: sRGB 96 %, NTSC 72 %Synsvinkel: 178°/178°HDR: UnderstøttetTilslutninger: 2× HDMI 2.0, 1× DisplayPort 1.2, USB‑hub (USB 3.2 Gen 1), hovedtelefonudgangErgonomi: Højdejustering 15 cm, drejning, vippefunktion, VESA 100 × 100 mmHøjttalere: 2 × 2 WEnergiforbrug: 44 W (typ.), 0,5 W (standby)Mål med fod: B 70,95 × H 62,3 × D 29 cmVægt med fod: 9 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 18.42g
EAN: 4948570125388
Varenr.: 1899746
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming skærm iiyama G-Master GCB3280QSU-B2 31,5" QHD 180 Hz (buet)
2.619 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
iiyama G-MASTER Red Eagle GCB3280QSU-B2 32 VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz
3.019 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama G-MASTER Red Eagle GCB3280QSU-B2 32" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama G-MASTER Red Eagle GCB3280QSU-B2 32" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.255 kr2.255 krKøb
2Proshop DK2.294 kr2.294 krKøb
3Boligcenter DK2.599 kr2.599 krKøb
4Vivas DK2.619 kr2.858 krKøb
5Ultrashop3.019 kr3.019 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama G-MASTER Red Eagle GCB3280QSU-B2 32" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz

PriceData har fulgt prisen på iiyama G-MASTER Red Eagle GCB3280QSU-B2 32" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.768 kr (registreret d. 28. januar 2026), højeste er 2.262 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.093 kr.

Den nuværende pris på 2.255 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 12% den seneste måned. Der er registreret 52 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 87 prisændringer for iiyama G-MASTER Red Eagle GCB3280QSU-B2 32" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 87 prisændringer for iiyama G-MASTER Red Eagle GCB3280QSU-B2 32" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20262.255 kr3 kr (0%)
31. maj 20262.258 kr34 kr (2%)
30. maj 20262.224 kr3 kr (0%)
28. maj 20262.227 kr5 kr (0%)
27. maj 20262.222 kr28 kr (1%)
25. maj 20262.250 kr1 kr (0%)
24. maj 20262.249 kr4 kr (0%)
23. maj 20262.245 kr1 kr (0%)
22. maj 20262.244 kr40 kr (2%)
20. maj 20262.204 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret