Gå til hovedindhold

Laufen LIS indbygningscisterne 112 cm - frontbetjent - inklusiv vægbeslag og tilbehør

LaufenSanitetVandbesparende duoskylBadeværelse og VVSEAN: 7612738018856

Laufen LIS INEO høj indbygningscisterne 112cm med frontbetjening og vandbesparende 4,5/3L duoskyl. Nordisk Pex-tilslutning og justerbare vægbeslag. Læs mere

Pris fra 1.043 krtil 1.355 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 312 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.029 kr 15. maj

Sammenlign priser på Laufen LIS indbygningscisterne 112 cm - frontbetjent - inklusiv vægbeslag og tilbehør og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1043 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Laufen LIS INEO indbygningscisterne 112 cm, frontbetjent, til vghngte toilet
1.043 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Laufen Lis indbygningscisterne 112 frontbetjent 4,5/3 ltr.
1.061 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Laufen LIS indbygningscisterne 112 cm - frontbetjent - inklusiv vægbeslag og tilbehør
1.080 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Laufen Lis indbygningscisterne, 112 cm
1.104 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LIS INDBYGNINGSCISTERNE 112 CM
1.112,38 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Lis indbygningscisterne 112 cm
1.197,5 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Laufen Lis indbygningscisterne, 112 cm
1.199 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Laufen Lis indbygningscisterne, 112 cm
1.199 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Laufen Lis indbygningscisterne 112 frontbetjent 4,5/3l
1.355 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Laufen LIS indbygningscisterne 112 cm - frontbetjent - inklusiv vægbeslag og tilbehør koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Laufen LIS indbygningscisterne 112 cm - frontbetjent - inklusiv vægbeslag og tilbehør koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK1.043 kr1.043 krKøb
2Elvvs.dk1.061 kr1.061 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.080 kr1.080 krKøb
4LavprisVVS1.104 kr1.104 krKøb
5EL-GROSSISTEN1.112,38 kr1.112,38 krKøb
6MaintainIt1.197,5 kr1.197,5 krKøb
7BilligVVS DK1.199 kr1.199 krKøb
8CompletVVS1.199 kr1.199 krKøb
9vvsfittings.dk1.355 kr1.355 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Laufen LIS INEO indbygningscisterne 112 cm frontbetjent

Laufen

Laufen LIS INEO høj indbygningscisterne 112cm med frontbetjening og vandbesparende 4,5/3L duoskyl. Nordisk Pex-tilslutning og justerbare vægbeslag.

• cisterne
• indbygningscisterne
• laufen cisterne
• wc cisterne
• toilet cisterne
• vvs cisterne
• høj cisterne
• frontbetjent cisterne
• duoskyl cisterne
• Badeværelse og VVS
• Vandbesparende duoskyl

Beskrivelse

Laufen LIS INEO indbygningscisterne 112cm er den ideelle løsning til moderne badeværelser med væghængte toiletter. Denne frontbetjente cisterne kombinerer tysk kvalitet med praktisk funktionalitet. Med vandbesparende duoskyl (4,5/3L) og fleksibel installation gennem venstre- eller topmontering. Inkluderer nordisk Pex-tilslutning (15/16mm) og justerbare vægbeslag for nem installation. Universal boltafstand 180-230mm sikrer kompatibilitet med de fleste væghængte toiletter. Produceret i Tyskland for maksimal holdbarhed og pålidelig drift.

Specifikationer

type:Duoskyl
dybde:20,5 cm
bredde:52,5 cm
højde:112 cm
betjening:Frontbetjent
materiale:Keramik/plast
montering:Væghængt
produceret:Tyskland
vægbeslag:Justerbare (inkluderet)
boltafstand:180-230 mm
tilslutning:Nordisk Pex 15/16 mm
skyllemængde:4,5/3 liter

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget vand bruger cisternen per skyl?

Laufen LIS INEO bruger 4,5 liter for stort skyl og 3 liter for lille skyl, hvilket gør den meget vandbesparende.

Er cisternen kompatibel med alle væghængte toiletter?

Ja, med universal boltafstand 180-230mm passer den til de fleste væghængte toiletter på markedet.

Hvor svær er installationen?

Cisternen leveres med justerbare vægbeslag og nordisk Pex-tilslutning, hvilket gør installationen lige til for VVS-installatører.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Laufen LIS indbygningscisterne 112 cm - frontbetjent - inklusiv vægbeslag og tilbehør

PriceData har fulgt prisen på Laufen LIS indbygningscisterne 112 cm - frontbetjent - inklusiv vægbeslag og tilbehør i 183 dage. Laveste pris i perioden er 942 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.093 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.042 kr.

Den nuværende pris på 1.043 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Laufen LIS indbygningscisterne 112 cm - frontbetjent - inklusiv vægbeslag og tilbehør. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Laufen LIS indbygningscisterne 112 cm - frontbetjent - inklusiv vægbeslag og tilbehør de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.043 kr37 kr (3%)
26. maj 20261.080 kr37 kr (4%)
23. maj 20261.043 kr37 kr (3%)
22. maj 20261.080 kr37 kr (4%)
20. maj 20261.043 kr14 kr (1%)
15. maj 20261.029 kr2 kr (0%)
13. maj 20261.031 kr2 kr (0%)
11. maj 20261.033 kr1 kr (0%)
10. maj 20261.034 kr59 kr (5%)
8. maj 20261.093 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret