Gå til hovedindhold

Laufen LIS indbygningscisterne 112 cm - frontbetjent - inklusiv vægbeslag og tilbehør

LaufenSanitetVandbesparende duoskylBadeværelse og VVSEAN: 7612738018856

Laufen LIS INEO høj indbygningscisterne 112cm med frontbetjening og vandbesparende 4,5/3L duoskyl. Nordisk Pex-tilslutning og justerbare vægbeslag. Læs mere

Pris fra 937,8 krtil 1.355 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 417,2 kr (31% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Laufen LIS indbygningscisterne 112 cm - frontbetjent - inklusiv vægbeslag og tilbehør og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 937.8 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Laufen LIS INEO indbygningscisterne 112 cm, frontbetjent, til vghngte toilet
937,8 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Laufen Lis indbygningscisterne, 112 cm
1.040 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Laufen Lis indbygningscisterne 112 frontbetjent 4,5/3 ltr.
1.061 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Laufen Lis indbygningscisterne, 112 cm
-10%1.079 kr
Før 1.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Laufen LIS indbygningscisterne 112 cm - frontbetjent - inklusiv vægbeslag og tilbehør
1.089 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Lis indbygningscisterne 112 cm
1.197,5 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Laufen Lis indbygningscisterne 112 frontbetjent 4,5/3l
1.355 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Laufen LIS indbygningscisterne 112 cm - frontbetjent - inklusiv vægbeslag og tilbehør koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Laufen LIS indbygningscisterne 112 cm - frontbetjent - inklusiv vægbeslag og tilbehør koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK937,8 kr937,8 krKøb
2LavprisVVS1.040 kr1.040 krKøb
3Elvvs.dk1.061 kr1.061 krKøb
4BilligVVS DK1.079 kr1.079 krKøb
5CS MEGASTORE DK1.089 kr1.089 krKøb
6MaintainIt1.197,5 kr1.197,5 krKøb
7vvsfittings.dk1.355 kr1.355 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Laufen LIS INEO indbygningscisterne 112 cm frontbetjent

Laufen

Laufen LIS INEO høj indbygningscisterne 112cm med frontbetjening og vandbesparende 4,5/3L duoskyl. Nordisk Pex-tilslutning og justerbare vægbeslag.

• cisterne
• indbygningscisterne
• laufen cisterne
• wc cisterne
• toilet cisterne
• vvs cisterne
• høj cisterne
• frontbetjent cisterne
• duoskyl cisterne
• Badeværelse og VVS
• Vandbesparende duoskyl

Beskrivelse

Laufen LIS INEO indbygningscisterne 112cm er den ideelle løsning til moderne badeværelser med væghængte toiletter. Denne frontbetjente cisterne kombinerer tysk kvalitet med praktisk funktionalitet. Med vandbesparende duoskyl (4,5/3L) og fleksibel installation gennem venstre- eller topmontering. Inkluderer nordisk Pex-tilslutning (15/16mm) og justerbare vægbeslag for nem installation. Universal boltafstand 180-230mm sikrer kompatibilitet med de fleste væghængte toiletter. Produceret i Tyskland for maksimal holdbarhed og pålidelig drift.

Specifikationer

type:Duoskyl
dybde:20,5 cm
bredde:52,5 cm
højde:112 cm
betjening:Frontbetjent
materiale:Keramik/plast
montering:Væghængt
produceret:Tyskland
vægbeslag:Justerbare (inkluderet)
boltafstand:180-230 mm
tilslutning:Nordisk Pex 15/16 mm
skyllemængde:4,5/3 liter

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget vand bruger cisternen per skyl?

Laufen LIS INEO bruger 4,5 liter for stort skyl og 3 liter for lille skyl, hvilket gør den meget vandbesparende.

Er cisternen kompatibel med alle væghængte toiletter?

Ja, med universal boltafstand 180-230mm passer den til de fleste væghængte toiletter på markedet.

Hvor svær er installationen?

Cisternen leveres med justerbare vægbeslag og nordisk Pex-tilslutning, hvilket gør installationen lige til for VVS-installatører.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Laufen LIS indbygningscisterne 112 cm - frontbetjent - inklusiv vægbeslag og tilbehør

PriceData har fulgt prisen på Laufen LIS indbygningscisterne 112 cm - frontbetjent - inklusiv vægbeslag og tilbehør i 179 dage. Laveste pris i perioden er 937,8 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 1.093 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.039 kr.

Den nuværende pris på 937,8 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 14% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Laufen LIS indbygningscisterne 112 cm - frontbetjent - inklusiv vægbeslag og tilbehør. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Laufen LIS indbygningscisterne 112 cm - frontbetjent - inklusiv vægbeslag og tilbehør de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026937,8 kr103,2 kr (10%)
2. jun. 20261.041 kr20 kr (2%)
1. jun. 20261.061 kr123,2 kr (13%)
30. maj 2026937,8 kr104,2 kr (10%)
29. maj 20261.042 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.043 kr37 kr (3%)
26. maj 20261.080 kr37 kr (4%)
23. maj 20261.043 kr37 kr (3%)
22. maj 20261.080 kr37 kr (4%)
20. maj 20261.043 kr14 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret