Gå til hovedindhold

Kingston Technology Kingston FURY Renegade SSD - 2TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 4.0

Kingston TechnologyLagringsenhederEAN: 0740617331134
Pris fra 2.062 krtil 4.374 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 2.312 kr (53% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Kingston FURY Renegade SSD - 2TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 4.0 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2062 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston FURY SSD Renegade 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
2.062 kr
Til butik
Kingston FURY SSD Renegade 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Kingston FURY Renegade - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - integreret kølelegeme

Produktspecifikationer

Artikel nr.: SFYRDK/2000G
EAN: 0740617331134
Varenr.: 1000841287
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Kingston FURY Renegade M.2 2280 SSD 2TB
2.073 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Kingston 2000G RENEGADE PCIe 4.0 NVMe SSD w/heatsink
2.893 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD M.2 PCIe 4.0 - Kingston FURY Renegade 2 TB (NVMe)
-30%2.999 kr
Før 4.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston FURY SSD Renegade 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
2.999 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD M.2 PCIe 4.0 - Kingston FURY Renegade 2 TB (NVMe)
-30%3.019 kr
Før 4.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston FURY Renegade SSD - 2TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 4.0
3.990 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Fury Renegade 2tb Ssd Heatsink M.2 Pcie 4.0
4.374 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Renegade SSD - 2TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 4.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Renegade SSD - 2TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 4.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.062 kr2.062 krKøb
2Komplett DK2.073 kr2.073 krKøb
3Teknikproffset DK2.893 kr2.942 krKøb
4Boligcenter DK2.999 kr2.999 krKøb
5Ultrashop2.999 kr2.999 krKøb
6Vivas DK3.019 kr3.088 krKøb
7Proshop DK3.990 kr3.990 krKøb
8Dustin DK4.374 kr4.460,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston FURY Renegade SSD - 2TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 4.0

PriceData har fulgt prisen på Kingston FURY Renegade SSD - 2TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 4.0 i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.815 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 3.207 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.550 kr.

Den nuværende pris på 2.062 kr er 19% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 54 prisændringer for Kingston FURY Renegade SSD - 2TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 4.0. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 54 prisændringer for Kingston FURY Renegade SSD - 2TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 4.0 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 20262.062 kr11 kr (1%)
10. maj 20262.073 kr11 kr (1%)
7. maj 20262.062 kr11 kr (1%)
4. maj 20262.073 kr96 kr (4%)
2. maj 20262.169 kr741 kr (25%)
1. maj 20262.910 kr198 kr (6%)
30. apr. 20263.108 kr631 kr (25%)
29. apr. 20262.477 kr126 kr (5%)
27. apr. 20262.603 kr5 kr (0%)
26. apr. 20262.598 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret