Gå til hovedindhold

Kingston Technology Kingston FURY SSD Renegade G5 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)

Kingston TechnologyLagringsenhederEAN: 0740617349504
Pris fra 4.884 krtil 9.519 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 4.635 kr (49% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.490 kr 23. maj

Sammenlign priser på Kingston FURY SSD Renegade G5 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4884 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston FURY SSD Renegade G5 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
4.884 kr
Til butik
Kingston FURY SSD Renegade G5 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Kingston FURY Renegade G5 - SSD - 4 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: SFYR2S/4T0
EAN: 0740617349504
Varenr.: 1003327709
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston FURY Renegade G5 SSD - 4TB - PCIe 5.0 - M.2 2280
4.990 kr
Til butik
Kingston FURY Renegade G5 SSD - 4TB - PCIe 5.0 - M.2 2280 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 4 TB, intern, overførselshastighed: 14800 MB/s (læs) / 14000 MB/s (skriv), IOPS: 2200000 IOPS (læs) / 2200000 IOPS (skriv), 4GB RAM, størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 5.0 x4 tilslutning, NVMe 2.0 (Non-Volatile Memory Express), DirectStorage kompatibel, Silicon Motion SM2508 controller, software: Acronis cloning software, farve: sort -Kingston FURY Renegade G5 PCIe 5.0 NVMe M.2 SSD er til brugere med høj effekt, hardwareentusiaster og gamere klar til den nyeste Gen 5x4-ydelse. Med rasende hastigheder på op til 14.800 MB/s læse- og 14.000 MB/s skrive, øger dens ekstreme ydeevne spil- og app-indlæsningstider og forbedrer reaktionstiden, mens dens enestående design holder det køligt. Kingston FURY Renegade G5 er konstrueret med en Silicon Motion SM2508 lowpower-controller for reduceret varme- og energiforbrug. Disse tilpasninger sikrer jævn drift til krævende applikationer, samtidig med at effektiviteten bevares. Ekstrem PCIe Gen5 x4 med lynhurtige overførselshastigheder Avanceret termisk design - ingen køleplade påkrævet!

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: SSD
Artikel nr.: SFYR2S/4T0
EAN: 0740617349504
Varenr.: 3365867
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston FURY SSD Renegade G5 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
5.659 kr
Til butik
Kingston FURY SSD Renegade G5 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Kingston Technology 4T FURY RENEGADE G5 M2 2280 NVMe SSD Oplev lynhurtig dataoverførsel med Kingston Technology 4T FURY RENEGADE G5 M2 2280 NVMe SSD. Denne high-performance SSD tilbyder en imponerende kapacitet på 4 TB, hvilket gør den ideel til både game...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Reservedele til Computer
EAN: 0740617349504
Varenr.: 96421
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Fury Renegade G5 4tb M.2 Pcie 5.0
5.749 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kingston FURY Renegade G5 4 TB M.2 2280 NVMe SSD - PCIe 5.0
9.499 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston FURY Renegade G5 4 TB M.2 2280 NVMe SSD - PCIe 5.0
9.519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY SSD Renegade G5 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY SSD Renegade G5 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.884 kr4.884 krKøb
2Proshop DK4.990 kr4.990 krKøb
3Ultrashop5.659 kr5.659 krKøb
4Dustin DK5.749 kr5.835,25 krKøb
5Boligcenter DK9.499 kr9.499 krKøb
6Vivas DK9.519 kr9.598 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston FURY SSD Renegade G5 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på Kingston FURY SSD Renegade G5 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) i 185 dage. Laveste pris i perioden er 3.490 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 5.835 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.044 kr.

Den nuværende pris på 4.884 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Kingston FURY SSD Renegade G5 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Kingston FURY SSD Renegade G5 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20264.884 kr1 kr (0%)
30. maj 20264.885 kr5 kr (0%)
29. maj 20264.880 kr1.390 kr (40%)
23. maj 20263.490 kr1.483 kr (30%)
16. maj 20264.973 kr17 kr (0%)
13. maj 20264.990 kr17 kr (0%)
8. maj 20264.973 kr17 kr (0%)
1. maj 20264.990 kr440 kr (8%)
29. apr. 20265.430 kr102 kr (2%)
22. apr. 20265.328 kr194 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret