Gå til hovedindhold

Kingston Technology Kingston Fury Renegade G5 2TB (black, PCIe 5.0 x4, NVMe, M.2 2280)

Kingston TechnologyLagringsenhederEAN: 0740617349498
Pris fra 2.487 krtil 6.700 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 4.213 kr (63% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.999 kr 23. maj

Sammenlign priser på Kingston Fury Renegade G5 2TB (black, PCIe 5.0 x4, NVMe, M.2 2280) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2487 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston Fury Renegade G5 2TB (black, PCIe 5.0 x4, NVMe, M.2 2280)
2.487 kr
Til butik
Kingston Fury Renegade G5 2TB (black, PCIe 5.0 x4, NVMe, M.2 2280) billede

Produktspecifikationer

Kategori: SSD
Farve: 3
Artikel nr.: SFYR2S/2T0
EAN: 0740617349498
Varenr.: 24250533
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston FURY SSD Renegade G5 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
2.488 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston FURY Renegade G5 SSD - 2TB - PCIe 5.0 - M.2 2280
2.499 kr
Til butik
Kingston FURY Renegade G5 SSD - 2TB - PCIe 5.0 - M.2 2280 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 2 TB, intern, overførselshastighed: 14700 MB/s (læs) / 14000 MB/s (skriv), IOPS: 2200000 IOPS (læs) / 2200000 IOPS (skriv), 2GB RAM, størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 5.0 x4 tilslutning, NVMe 2.0 (Non-Volatile Memory Express), DirectStorage kompatibel, Silicon Motion SM2508 controller, software: Acronis cloning software, farve: sort -Kingston FURY Renegade G5 PCIe 5.0 NVMe M.2 SSD er til brugere med høj effekt, hardwareentusiaster og gamere klar til den nyeste Gen 5x4-ydelse. Med rasende hastigheder på op til 14.800 MB/s læse- og 14.000 MB/s skrive, øger dens ekstreme ydeevne spil- og app-indlæsningstider og forbedrer reaktionstiden, mens dens enestående design holder det køligt. Kingston FURY Renegade G5 er konstrueret med en Silicon Motion SM2508 lowpower-controller for reduceret varme- og energiforbrug. Disse tilpasninger sikrer jævn drift til krævende applikationer, samtidig med at effektiviteten bevares. Ekstrem PCIe Gen5 x4 med lynhurtige overførselshastigheder Avanceret termisk design - ingen køleplade påkrævet!

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: SSD
Artikel nr.: SFYR2S/2T0
EAN: 0740617349498
Varenr.: 3365866
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
NVMe SSD Kingston FURY Renegade G5 2,05 TB M.2 2280 PCIe 5.0
-12%2.999 kr
Før 3.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston FURY SSD Renegade G5 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
2.999 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
NVMe SSD Kingston FURY Renegade G5 2,05 TB M.2 2280 PCIe 5.0
-12%3.019 kr
Før 3.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Fury Renegade G5 2tb M.2 Pcie 5.0
-0%4.386 kr
Før 4.386,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Kingston FURY Renegade G5 PCIe 5.0 NVMe M.2 SSD 2TB
6.700 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston Fury Renegade G5 2TB (black, PCIe 5.0 x4, NVMe, M.2 2280) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston Fury Renegade G5 2TB (black, PCIe 5.0 x4, NVMe, M.2 2280) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK2.487 kr2.487 krKøb
2CompuMail DK2.488 kr2.488 krKøb
3Proshop DK2.499 kr2.499 krKøb
4Boligcenter DK2.999 kr2.999 krKøb
5Ultrashop2.999 kr2.999 krKøb
6Vivas DK3.019 kr3.088 krKøb
7Dustin DK4.386 kr4.472,25 krKøb
8Komplett DK6.700 kr6.700 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston Fury Renegade G5 2TB (black, PCIe 5.0 x4, NVMe, M.2 2280)

PriceData har fulgt prisen på Kingston Fury Renegade G5 2TB (black, PCIe 5.0 x4, NVMe, M.2 2280) i 185 dage. Laveste pris i perioden er 1.949 kr (registreret d. 1. december 2025), højeste er 2.972 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.673 kr.

Den nuværende pris på 2.487 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 11% den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 66 prisændringer for Kingston Fury Renegade G5 2TB (black, PCIe 5.0 x4, NVMe, M.2 2280). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 66 prisændringer for Kingston Fury Renegade G5 2TB (black, PCIe 5.0 x4, NVMe, M.2 2280) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.487 kr488 kr (24%)
23. maj 20261.999 kr489 kr (20%)
9. maj 20262.488 kr244 kr (11%)
8. maj 20262.244 kr1 kr (0%)
7. maj 20262.243 kr1 kr (0%)
6. maj 20262.244 kr4 kr (0%)
5. maj 20262.240 kr3 kr (0%)
1. maj 20262.243 kr7 kr (0%)
30. apr. 20262.250 kr13 kr (1%)
29. apr. 20262.263 kr7 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret