Gå til hovedindhold

Kingston Technology Kingston FURY Renegade SSD - 1TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 4.0

Kingston TechnologyLagringsenhederEAN: 0740617331073
Pris fra 1.543 krtil 1.939 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 396 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.133 kr 28. maj

Sammenlign priser på Kingston FURY Renegade SSD - 1TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 4.0 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1543 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston FURY Renegade SSD - 1TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 4.0
1.543 kr
Til butik
Kingston FURY Renegade SSD - 1TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 4.0 billede

Produktinformation

SSD (Solid state drive), 1 TB, intern, Datahastighed: 7300 MBps (læs) / 6000 MBps (skriv), IOPS: 900000 (læs) / 1000000 (skriv), M.2 2280 (80mm), PCI-Express 4.0 x4 NVMe 1.3 (Non-Volatile Memory Express), heatsink - Phison PS5018-E18 Controller - PS5™ ready...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: SSD
Artikel nr.: SFYRSK/1000G
EAN: 0740617331073
Varenr.: 3117771
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston FURY SSD Renegade 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
1.580 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD Kingston FURY Renegade 1 TB M.2 PCIe 4.0 NVMe
-14%1.899 kr
Før 2.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD Kingston FURY Renegade 1 TB M.2 PCIe 4.0 NVMe billede

Produktinformation

Kingston FURY Renegade - SSD - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - integreret kølelegemeKingston FURY Renegade PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD giver banebrydende ydeevne i høj kapacitet til gaming- og hardwareentusiaster, der søger ekstrem ydeevne til pc-bygninger og opgraderinger. Ved at udnytte Gen 4x4 NVMe-controlleren og 3D TLC NAND tilbyder Kingston FURY Renegade SSD lynhurtige læse-/skrivehastigheder og op til 1.000.000 IOPS for fantastisk konsistens og enestående spiloplevelse. Fra indlæsningstider for spil og applikationer til streaming og optagelse - giv dit system et løft i den generelle reaktionsevne.Kom op på niveau med PCIe 4.0 NVMeDominér med banebrydende Gen 4x4 intense læse-/skrivehastigheder og op til 1.000.000 IOPS1 ydeevne.Maksimer dit bundkortKraftfuld, slank M.2-formfaktor til at forbedre din gaming-rig og laptop.Mere plads til at spillePerformance med høj kapacitet gemmer dine yndlingsspil og -medier.Lavprofil grafén-aluminium varmesprederAvanceret varmeafledning holder dit drev køligt under intens brug. Giver højere ydeevne på de mest trange steder i bærbare gaming-computere og bundkort.Klar til PS5Spilændrende lagring designet til at maksimere dit spil. Integreret heatsink-model i aluminium giver et ekstra lag af termisk spredning for at afkøle drevet og opretholde maksimal ydeevne.GenereltBredde: 23.67 mmDybde: 80 mmEgenskaber: Phison E18 controller, PS5-kompatibelEnhedstype: Solid state-drev - internGrænseflade: PCIe 4.0 x4 (NVMe)Højde: 10.5 mmIntegreret kølelegeme: JaKapacitet: 1 TBModel: M.2 2280NAND Flashhukommelses-type: 3D tripl...

Produktspecifikationer

Kategori: Harddiske
Vægt: 0.07g
EAN: 0740617331073
Varenr.: 1813911
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Kingston 1000G RENEGADE PCIe 4.0 NVMe SSD w/heatsink
1.908 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD Kingston FURY Renegade 1 TB M.2 PCIe 4.0 NVMe
-14%1.919 kr
Før 2.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston FURY SSD Renegade 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
1.939 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Renegade SSD - 1TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 4.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Renegade SSD - 1TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 4.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.543 kr1.543 krKøb
2CompuMail DK1.580 kr1.580 krKøb
3Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
4Teknikproffset DK1.908 kr1.957 krKøb
5Vivas DK1.919 kr1.988 krKøb
6Ultrashop1.939 kr1.939 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston FURY Renegade SSD - 1TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 4.0

PriceData har fulgt prisen på Kingston FURY Renegade SSD - 1TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 4.0 i 179 dage. Laveste pris i perioden er 1.099 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 2.289 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.687 kr.

Den nuværende pris på 1.543 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 62 prisændringer for Kingston FURY Renegade SSD - 1TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 4.0. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 62 prisændringer for Kingston FURY Renegade SSD - 1TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 4.0 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.543 kr114 kr (8%)
29. maj 20261.429 kr296 kr (26%)
28. maj 20261.133 kr446 kr (28%)
26. maj 20261.579 kr1 kr (0%)
25. maj 20261.580 kr10 kr (1%)
24. maj 20261.590 kr9 kr (1%)
23. maj 20261.599 kr9 kr (1%)
22. maj 20261.608 kr9 kr (1%)
21. maj 20261.617 kr24 kr (1%)
20. maj 20261.641 kr31 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret