Gå til hovedindhold

Kingston Technology Kingston Fury Renegade G5 1TB (black, PCIe 5.0 x4, NVMe, M.2 2280)

Kingston TechnologyLagringsenhederEAN: 0740617349481
Pris fra 1.814 krtil 3.163 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.349 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.747 kr 28. maj

Sammenlign priser på Kingston Fury Renegade G5 1TB (black, PCIe 5.0 x4, NVMe, M.2 2280) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1814 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Fury Renegade G5 1tb M.2 Pcie 5.0
1.814 kr
Til butik
Kingston Fury Renegade G5 1tb M.2 Pcie 5.0 billede

Produktinformation

PCIe 5.0 NVMe op til 14.200 MB/s ved sekventiel læsning, fremskynder store overførsler 1 TB kapacitet med 3D TLC NAND, balancerer lagringskapacitet og holdbarhed Ekstern DDR-cache og x4-baner sikrer stabile, vedvarende hastigheder Random I/O over 2M IOPS fremskynder appstart, builds og VMs M.2 2280 passer i M.2-slots på moderne pc'er og bærbare for nemme opgraderinger...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: M.2
Artikel nr.: SFYR2S/1T0
EAN: 0740617349481
Varenr.: 5020062257
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston Fury Renegade G5 1TB (black, PCIe 5.0 x4, NVMe, M.2 2280)
1.850 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston Fury Renegade G5 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
1.851 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston FURY Renegade G5 SSD - 1TB - PCIe 5.0 - M.2 2280
1.899 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD M.2 NVMe - Kingston Fury Renegade G5 1TB PCIe 5.0 x4
-13%1.999 kr
Før 2.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD M.2 NVMe - Kingston Fury Renegade G5 1TB PCIe 5.0 x4
-13%2.019 kr
Før 2.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston Fury Renegade G5 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
2.119 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Kingston FURY Renegade G5 PCIe 5.0 NVMe M.2 SSD 1TB
3.163 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston Fury Renegade G5 1TB (black, PCIe 5.0 x4, NVMe, M.2 2280) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston Fury Renegade G5 1TB (black, PCIe 5.0 x4, NVMe, M.2 2280) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK1.814 kr1.900,25 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.850 kr1.850 krKøb
3CompuMail DK1.851 kr1.851 krKøb
4Proshop DK1.899 kr1.899 krKøb
5Boligcenter DK1.999 kr1.999 krKøb
6Vivas DK2.019 kr2.088 krKøb
7Ultrashop2.119 kr2.119 krKøb
8Komplett DK3.163 kr3.163 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston Fury Renegade G5 1TB (black, PCIe 5.0 x4, NVMe, M.2 2280)

PriceData har fulgt prisen på Kingston Fury Renegade G5 1TB (black, PCIe 5.0 x4, NVMe, M.2 2280) i 185 dage. Laveste pris i perioden er 1.343 kr (registreret d. 1. december 2025), højeste er 2.054 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.798 kr.

Den nuværende pris på 1.814 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for Kingston Fury Renegade G5 1TB (black, PCIe 5.0 x4, NVMe, M.2 2280). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for Kingston Fury Renegade G5 1TB (black, PCIe 5.0 x4, NVMe, M.2 2280) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.814 kr67 kr (4%)
28. maj 20261.747 kr72 kr (4%)
27. maj 20261.819 kr13 kr (1%)
26. maj 20261.806 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.805 kr5 kr (0%)
21. maj 20261.800 kr6 kr (0%)
20. maj 20261.794 kr6 kr (0%)
19. maj 20261.788 kr12 kr (1%)
14. maj 20261.800 kr9 kr (1%)
13. maj 20261.791 kr25 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret