Gå til hovedindhold

Kingston Technology Kingston FURY Impact 64 GB (2×32 GB) DDR5 5600 MT/s CL40 SODIMM - Plug‑and‑Play til bærbar

Kingston TechnologyRAMEAN: 0740617331646
Pris fra 5.837 krtil 8.749 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 2.912 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.830 kr 30. maj

Sammenlign priser på Kingston FURY Impact 64 GB (2×32 GB) DDR5 5600 MT/s CL40 SODIMM - Plug‑and‑Play til bærbar og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5837 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston FURY Impact DDR5 64GB kit 5600MHz CL40 On-die ECC SO-DIMM 262-PIN
5.837 kr
Til butik
Kingston FURY Impact DDR5 64GB kit 5600MHz CL40 On-die ECC SO-DIMM 262-PIN billede

Produktinformation

Kingston FURY Impact - DDR5 - sæt - 64 GB: 2 x 32 GB - SO DIMM 262-PIN - 5600 MHz / PC5-44800 - CL40 - 1.1 V - ikke bufferet - on-die ECC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: KF556S40IBK2-64
EAN: 0740617331646
Varenr.: 1000962232
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston FURY Impact DDR5-5600 - 64GB - CL40 - Dual Channel (2 pcs) - Sort
6.179 kr
Til butik
Kingston FURY Impact DDR5-5600 - 64GB - CL40 - Dual Channel (2 pcs) - Sort billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 64GB: 2 x 32GB (Dual Channel), SODIMM 262-pin (til bærbar), DDR5, hastighed: 5600 MHz (MT/s) / PC5-44800, CAS Latency: 40-40-40, spænding: 1.1 volt, ikke bufferet, On-Die ECC, farve: black - Din bærbare computer eller small-form-factor-maskine kan nu få glæde af den nyeste, avancerede hukommelsesteknologi med Kingston FURY Impact DDR5. Med Intel XMP 3.0-certificerede SODIMM-kits med kapaciteter på op til 64 GB pakker Kingston FURY Impact DDR5 alle de forbedrede DDR5-funktioner ind i et slankt og kompakt format. På Plug N Play-aktiverede moduler overclocker Kingston FURY Impact DDR5 automatisk og giver dit system et ydeevneløft uden behov for at aktivere en profil. Moduler med XMP 3.0-profiler kan overclocke til den højeste publicerede frekvens, op til 6400MT/s, ved at vælge profilen i BIOS-indstillingerne. Kraftfuld DDR5 SODIMM-ydeevne: Med en begyndelseshastighed på 4800MT/s er DDR5 50 % hurtigere end DDR4 og giver et løft i gaming, rendering og multitasking. Plug N Play automatisk overclocking: Kingston FURY Impact DDR5's PnP-moduler overclocker automatisk til den højeste angivne hastighed. Intel XMP 3.0-certificeret: Maksimér hukommelsesydelsen med avancerede, foroptimerede timings, hastighed og spænding til overclocking. Lavt strømforbrug, øget effektivitet: Hold dit system køligt og effektivt med Kingston FURY Impact DDR5's lave strømforbrug. Forbedret stabilitet med on-die ECC: Bevar dataintegriteten selv ved overclocking-hastigheder.

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: RAM
Artikel nr.: KF556S40IBK2-64
EAN: 0740617331646
Varenr.: 3136914
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Kingston FURY Impact DDR5 5600MHz 64GB
6.179 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston FURY Impact DDR5 64GB kit 5600MHz CL40 On-die ECC SO-DIMM 262-PIN
6.759 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kingston FURY Impact 64 GB (2×32 GB) DDR5 5600 MT/s CL40 SODIMM - Plug‑and‑Play til bærbar
-9%7.799 kr
Før 8.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston FURY Impact 64 GB (2×32 GB) DDR5 5600 MT/s CL40 SODIMM - Plug‑and‑Play til bærbar
-9%7.819 kr
Før 8.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Fury Impact 64gb 2800, 5600mhz Ddr5 262-pin So-dimm
8.749 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Impact 64 GB (2×32 GB) DDR5 5600 MT/s CL40 SODIMM - Plug‑and‑Play til bærbar koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Impact 64 GB (2×32 GB) DDR5 5600 MT/s CL40 SODIMM - Plug‑and‑Play til bærbar koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.837 kr5.837 krKøb
2Proshop DK6.179 kr6.179 krKøb
3Komplett DK6.179 kr6.179 krKøb
4Ultrashop6.759 kr6.759 krKøb
5Boligcenter DK7.799 kr7.799 krKøb
6Vivas DK7.819 kr7.898 krKøb
7Dustin DK8.749 kr8.835,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston FURY Impact 64 GB (2×32 GB) DDR5 5600 MT/s CL40 SODIMM - Plug‑and‑Play til bærbar

PriceData har fulgt prisen på Kingston FURY Impact 64 GB (2×32 GB) DDR5 5600 MT/s CL40 SODIMM - Plug‑and‑Play til bærbar i 30 dage. Laveste pris i perioden er 5.830 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 6.090 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.994 kr.

Den nuværende pris på 5.837 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Kingston FURY Impact 64 GB (2×32 GB) DDR5 5600 MT/s CL40 SODIMM - Plug‑and‑Play til bærbar. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Kingston FURY Impact 64 GB (2×32 GB) DDR5 5600 MT/s CL40 SODIMM - Plug‑and‑Play til bærbar de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20265.837 kr7 kr (0%)
30. maj 20265.830 kr3 kr (0%)
28. maj 20265.833 kr220 kr (4%)
23. maj 20266.053 kr9 kr (0%)
22. maj 20266.062 kr9 kr (0%)
17. maj 20266.053 kr1 kr (0%)
15. maj 20266.054 kr1 kr (0%)
14. maj 20266.053 kr36 kr (1%)
13. maj 20266.089 kr1 kr (0%)
10. maj 20266.090 kr52 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret