Gå til hovedindhold

Kingston Technology Kingston FURY Beast - DDR5 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MHz / PC5-48000 - CL30 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort

Kingston TechnologyRAMEAN: 0740617343427
Pris fra 1.899 krtil 2.359 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 460 kr (19% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.740 kr 23. apr.

Sammenlign priser på Kingston FURY Beast - DDR5 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MHz / PC5-48000 - CL30 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1899 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston FURY Beast DDR5-6000 - 16GB - CL30 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort
-17%1.899 kr
Før 2.290 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kingston FURY Beast DDR5-6000 - 16GB - CL30 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 16GB: 2 x 8GB (Dual Channel), DIMM 288-pin, DDR5, hastighed: 6000 MHz (MT/s) / PC5-48000, CAS Latency: 30-36-36, spænding: 1.4 volt, ikke bufferet, On-Die ECC, understøtter AMD EXPO & Intel XMP profiler, med køleprofiler, farve: black...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: RAM
Artikel nr.: KF560C30BBEK2-16
EAN: 0740617343427
Varenr.: 3251782
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston FURY Beast - DDR5 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MHz / PC5-48000 - CL30 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort
1.899 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston FURY Beast DDR5 SDRAM 16GB kit 6000MHz CL30 On-die ECC DIMM 288-PIN
2.002 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston FURY Beast DDR5 SDRAM 16GB kit 6000MHz CL30 On-die ECC DIMM 288-PIN
2.359 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Beast - DDR5 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MHz / PC5-48000 - CL30 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Beast - DDR5 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MHz / PC5-48000 - CL30 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.899 kr1.899 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.899 kr1.899 krKøb
3CompuMail DK2.002 kr2.002 krKøb
4Ultrashop2.359 kr2.359 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston FURY Beast - DDR5 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MHz / PC5-48000 - CL30 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort

PriceData har fulgt prisen på Kingston FURY Beast - DDR5 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MHz / PC5-48000 - CL30 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort i 184 dage. Laveste pris i perioden er 1.499 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 2.990 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.280 kr.

Den nuværende pris på 1.899 kr er 17% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 35 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 67 prisændringer for Kingston FURY Beast - DDR5 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MHz / PC5-48000 - CL30 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 67 prisændringer for Kingston FURY Beast - DDR5 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MHz / PC5-48000 - CL30 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.899 kr11 kr (1%)
30. maj 20261.888 kr11 kr (1%)
23. maj 20261.899 kr99 kr (5%)
21. maj 20261.998 kr63 kr (3%)
20. maj 20261.935 kr11 kr (1%)
19. maj 20261.924 kr11 kr (1%)
18. maj 20261.935 kr12 kr (1%)
17. maj 20261.947 kr17 kr (1%)
16. maj 20261.930 kr8 kr (0%)
14. maj 20261.922 kr8 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret