Gå til hovedindhold

Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL40 - 1,25 V - ikke bufferet - on-die ECC

KingstonRAMEAN: 0740617328486
Pris fra 1.899 krtil 2.299 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 400 kr (17% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL40 - 1,25 V - ikke bufferet - on-die ECC og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1899 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston FURY Beast RGB DDR5-5600 - 16GB - CL40 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort med RGB
-13%1.899 kr
Før 2.190 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kingston FURY Beast RGB DDR5-5600 - 16GB - CL40 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort med RGB billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 16GB: 2 x 8GB (Dual Channel), DIMM 288-pin, DDR5, hastighed: 5600 MHz (MT/s) / PC5-44800, CAS Latency: 40-40-40, spænding: 1.25 volt, ikke bufferet, On-Die ECC, understøtter Intel XMP profiler, med køleprofiler, farve: black med ARGB (kan styres af ASUS AURA, Gigabyte Fusion RGB 2.0, Asrock PolyChrome Sync & MSI Mystic Light)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: RAM
Artikel nr.: KF556C40BBAK2-16
EAN: 0740617328486
Varenr.: 3074403
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston FURY Beast DDR5 16GB kit 5600MHz CL40 On-die ECC
1.949 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Kingston FURY Beast RGB DDR5 5600MHz 16GB
1.969 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL40 - 1,25 V - ikke bufferet - on-die ECC
2.142 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston FURY Beast DDR5 16GB kit 5600MHz CL40 On-die ECC
2.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL40 - 1,25 V - ikke bufferet - on-die ECC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL40 - 1,25 V - ikke bufferet - on-die ECC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.899 kr1.899 krKøb
2CompuMail DK1.949 kr1.949 krKøb
3Komplett DK1.969 kr1.969 krKøb
4CS MEGASTORE DK2.142 kr2.142 krKøb
5Ultrashop2.299 kr2.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL40 - 1,25 V - ikke bufferet - on-die ECC

PriceData har fulgt prisen på Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL40 - 1,25 V - ikke bufferet - on-die ECC i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.499 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 2.990 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.501 kr.

Den nuværende pris på 1.899 kr er 24% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL40 - 1,25 V - ikke bufferet - on-die ECC. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL40 - 1,25 V - ikke bufferet - on-die ECC de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.899 kr59 kr (3%)
22. maj 20261.958 kr11 kr (1%)
4. maj 20261.969 kr193 kr (9%)
1. maj 20262.162 kr17 kr (1%)
9. apr. 20262.179 kr11 kr (1%)
17. jan. 20262.190 kr54 kr (2%)
16. jan. 20262.244 kr1 kr (0%)
11. jan. 20262.243 kr747 kr (25%)
9. jan. 20262.990 kr2 kr (0%)
8. jan. 20262.988 kr10 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret