Gå til hovedindhold

HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 5 - 225U / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 32 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 2560 x 1600 (WQXGA) @ 120 Hz - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic

HPBærbare computereEAN: 0199251428494
Pris fra 15.736 krtil 17.308 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.572 kr (9% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 15.472 kr 22. maj

Sammenlign priser på HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 5 - 225U / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 32 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 2560 x 1600 (WQXGA) @ 120 Hz - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 15736 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HP EliteBook 8 EB8G1i14 U5 225U 14 32GB/512 PC NX 14" 2560 x 1600 225U 32GB 512GB Intel Arc Graphics Windows 11 Pro
15.736 kr
Til butik
HP EliteBook 8 EB8G1i14 U5 225U 14 32GB/512 PC NX 14" 2560 x 1600 225U 32GB 512GB Intel Arc Graphics Windows 11 Pro billede

Produktinformation

HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 5 - 225U / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 32 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14" IPS 2560 x 1600 (WQXGA) @ 120 Hz - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Artikel nr.: AD3C0ET#UUW
EAN: 0199251428494
Varenr.: 1003318559
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HP EliteBook 8 G1i - 14" | Intel® Core™ Ultra 5 225U | 32GB | 512GB
15.797 kr
Til butik
HP EliteBook 8 G1i - 14" | Intel® Core™ Ultra 5 225U | 32GB | 512GB billede

Produktinformation

Intel® Core™ Ultra 5 225U, Op til 12 TOPS (NPU), 32GB RAM, 512GB SSD, Windows 11 PRO, 14" (IPS 2560x1600 (WQXGA) 120Hz), Wifi 7 (802.11a/b/g/n/ac/ax/be) + BT5.4, Service & Support: 3 års Onsite m. Travel (TRV) & Predictive Detection Alerts (PDA) Tastaturlayout: Nordisk Anbefalede serviceopgraderinger: HP 3y Onsite with Accidental Damage Protection (ADP) - Upgrade HP 3y Onsite with Travel (TRV) and Accidental Damage Protection (ADP) - Upgrade HP 4y Onsite with Predictive Detection Alerts (PDA), Accidental Damage Protection (ADP), Defective Media Retention (DMR) and Travel (TRV) - Upgrade...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: HP
Kategori: Baerbar
Artikel nr.: AD3C0ET#UUW
EAN: 0199251428494
Varenr.: 3368981
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hp Elitebook 8 G1i 14 Intel Core Ultra 5 32gb 512gb 14 tommer
16.499 kr
Til butik
Hp Elitebook 8 G1i 14 Intel Core Ultra 5 32gb 512gb 14 tommer billede

Produktinformation

14-tommers 2,5K IPS-skærm, 100 % DCI-P3 og 400 cd/m² lysstyrke Intel Core Ultra 5 225U med 12 kerner, 4,8 GHz boost til multitasking 32 GB DDR5 og 512 GB NVMe SSD, plus Intel AI Boost til AI-opgaver TPM 2.0, smartkortlæser og BIOS plus adgangskodebeskyttelse ved opstart WiFi 7, Thunderbolt 4, USB PD og HDMI 2.1 til fleksibel tilslutning...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: HP
Kategori: Professionelle computere
Artikel nr.: AD3C0ET#UUW
EAN: 0199251428494
Varenr.: 5020049704
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 5 - 225U / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 32 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 2560 x 1600 (WQXGA) @ 120 Hz - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic
17.308 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 5 - 225U / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 32 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 2560 x 1600 (WQXGA) @ 120 Hz - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 5 - 225U / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 32 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 2560 x 1600 (WQXGA) @ 120 Hz - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK15.736 kr15.736 krKøb
2Proshop DK15.797 kr15.797 krKøb
3Dustin DK16.499 kr16.585,25 krKøb
4CS MEGASTORE DK17.308 kr17.308 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 5 - 225U / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 32 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 2560 x 1600 (WQXGA) @ 120 Hz - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic

PriceData har fulgt prisen på HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 5 - 225U / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 32 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 2560 x 1600 (WQXGA) @ 120 Hz - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic i 182 dage. Laveste pris i perioden er 13.908 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 19.338 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 16.696 kr.

Den nuværende pris på 15.736 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 74 prisændringer for HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 5 - 225U / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 32 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 2560 x 1600 (WQXGA) @ 120 Hz - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 74 prisændringer for HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 5 - 225U / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 32 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 2560 x 1600 (WQXGA) @ 120 Hz - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 202615.736 kr11 kr (0%)
1. jun. 202615.725 kr46 kr (0%)
31. maj 202615.771 kr46 kr (0%)
30. maj 202615.725 kr65 kr (0%)
29. maj 202615.660 kr61 kr (0%)
28. maj 202615.721 kr116 kr (1%)
26. maj 202615.605 kr24 kr (0%)
25. maj 202615.581 kr22 kr (0%)
24. maj 202615.603 kr79 kr (1%)
23. maj 202615.524 kr52 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret