Gå til hovedindhold

HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 7 - 255U / op til 5.2 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic

HPBærbare computereEAN: 0199251428081
Pris fra 14.499 krtil 15.968 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.469 kr (9% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 7 - 255U / op til 5.2 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 14499 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HP EliteBook 8 G1i - 14" | Intel® Core™ Ultra 7 255U | 16GB | 1TB
14.499 kr
Til butik
HP EliteBook 8 G1i - 14" | Intel® Core™ Ultra 7 255U | 16GB | 1TB billede

Produktinformation

Intel® Core™ Ultra 7 255U, Op til 12 TOPS (NPU), 16GB RAM, 1TB SSD, Windows 11 PRO, 14" (IPS 1920x1200 (WUXGA)), Wifi 7 (802.11a/b/g/n/ac/ax/be) + BT5.4, Service & Support: 3 års Onsite m. Travel (TRV) & Predictive Detection Alerts (PDA) Tastaturlayout: Nordisk Anbefalede serviceopgraderinger: HP 3y Onsite with Accidental Damage Protection (ADP) - Upgrade HP 3y Onsite with Travel (TRV) and Accidental Damage Protection (ADP) - Upgrade HP 4y Onsite with Predictive Detection Alerts (PDA), Accidental Damage Protection (ADP), Defective Media Retention (DMR) and Travel (TRV) - Upgrade...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: HP
Kategori: Baerbar
Artikel nr.: AD3C4ET#UUW
EAN: 0199251428081
Varenr.: 3368986
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hp Elitebook 8 G1i 14 Intel Core Ultra 7 16gb 512gb 14 tommer
-0%15.266 kr
Før 15.266,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Hp Elitebook 8 G1i 14 Intel Core Ultra 7 16gb 512gb 14 tommer billede

Produktinformation

Responsiv Intel Core Ultra 7 CPU med 16 GB DDR5, ideel til krævende arbejdsopgaver 512 GB PCIe NVMe SSD starter hurtigt op og fremskynder adgang til filer Intel AI Boost, 12 TOPs, kører Windows Studio-effekter lokalt på enheden TPM 2.0, smartkort og BIOS-adgangskoder forbedrer virksomhedens sikkerhed To Thunderbolt 4-porte, USB-C PD og WiFi 7 muliggør fleksibel docking...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: HP
Kategori: Professionelle computere
Artikel nr.: AD3C4ET#UUW
EAN: 0199251428081
Varenr.: 5020049705
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 7 - 255U / op til 5.2 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic
15.482 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HP EliteBook 8 EB8G1i14 U7 255U 14 16GB/512 PC NX 14" 1920 x 1200 (WUXGA) 255U 16GB 512GB Intel Graphics Windows 11 Pro
15.968 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 7 - 255U / op til 5.2 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 7 - 255U / op til 5.2 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK14.499 kr14.499 krKøb
2Dustin DK15.266 kr15.352,25 krKøb
3CS MEGASTORE DK15.482 kr15.482 krKøb
4CompuMail DK15.968 kr15.968 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 7 - 255U / op til 5.2 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic

PriceData har fulgt prisen på HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 7 - 255U / op til 5.2 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic i 181 dage. Laveste pris i perioden er 12.627 kr (registreret d. 26. februar 2026), højeste er 17.771 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 15.279 kr.

Den nuværende pris på 14.499 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 51 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 66 prisændringer for HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 7 - 255U / op til 5.2 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 66 prisændringer for HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 7 - 255U / op til 5.2 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202614.499 kr767 kr (5%)
29. maj 202615.266 kr9 kr (0%)
27. maj 202615.275 kr258 kr (2%)
29. apr. 202615.017 kr849 kr (5%)
22. apr. 202615.866 kr492 kr (3%)
20. apr. 202615.374 kr43 kr (0%)
18. apr. 202615.331 kr33 kr (0%)
17. apr. 202615.364 kr55 kr (0%)
16. apr. 202615.419 kr447 kr (3%)
13. apr. 202615.866 kr50 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret