Gå til hovedindhold

HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 5 - 225U / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 16 IPS 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic

HPBærbare computereEAN: 0199251427886
Pris fra 13.525 krtil 16.990 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 3.465 kr (20% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 5 - 225U / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 16 IPS 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 13525 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HP EliteBook 8 G1i - 16" | Intel® Core™ Ultra 5 225U | 16GB | 512GB
13.525 kr
Til butik
HP EliteBook 8 G1i - 16" | Intel® Core™ Ultra 5 225U | 16GB | 512GB billede

Produktinformation

Intel® Core™ Ultra 5 225U, Op til 12 TOPS (NPU), 16GB RAM, 512GB SSD, Windows 11 PRO, 16" (IPS 1920x1200 (WUXGA)), Wifi 7 (802.11a/b/g/n/ac/ax/be) + BT5.4, Service & Support: 3 års Onsite m. Travel (TRV) & Predictive Detection Alerts (PDA) Tastaturlayout: Nordisk Anbefalede serviceopgraderinger: HP 3y Onsite with Accidental Damage Protection (ADP) - Upgrade HP 3y Onsite with Travel (TRV) and Accidental Damage Protection (ADP) - Upgrade HP 4y Onsite with Predictive Detection Alerts (PDA), Accidental Damage Protection (ADP), Defective Media Retention (DMR) and Travel (TRV) - Upgrade...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: HP
Kategori: Baerbar
Artikel nr.: AD3C6ET#UUW
EAN: 0199251427886
Varenr.: 3368974
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hp Elitebook 8 G1i 16 Intel Core Ultra 5 16gb 512gb 16 tommer
14.249 kr
Til butik
Hp Elitebook 8 G1i 16 Intel Core Ultra 5 16gb 512gb 16 tommer billede

Produktinformation

Intel Core Ultra 5 leverer responsiv ydeevne til daglige kontoropgaver Intel AI Boost på enheden understøtter ONNX, DirectML og Windows ML arbejdsprocesser 16:10 16 tommer IPS-skærm giver ekstra lodret plads, 300 nits for klar visning TPM 2.0, smartkort, kabellås og 3 års on-site-garanti forenkler IT-risikostyring WiFi 7, dobbel Thunderbolt 4 og HDMI 2.1 til docking, hurtigopladning...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: HP
Kategori: Professionelle computere
Artikel nr.: AD3C6ET#UUW
EAN: 0199251427886
Varenr.: 5020049708
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 5 - 225U / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 16 IPS 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic
14.310 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HP EliteBook 8 EB8G1i16 U5 225U 16 16GB/512 PC NX 16" 1920 x 1200 (WUXGA) 225U 16GB 512GB Intel Arc Graphics Windows 11 Pro
14.754 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
HP EliteBook 8 G1i 16" WUXGA Notebook AI
16.990 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 5 - 225U / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 16 IPS 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 5 - 225U / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 16 IPS 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK13.525 kr13.525 krKøb
2Dustin DK14.249 kr14.335,25 krKøb
3CS MEGASTORE DK14.310 kr14.310 krKøb
4CompuMail DK14.754 kr14.754 krKøb
5Komplett DK16.990 kr16.990 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 5 - 225U / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 16 IPS 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic

PriceData har fulgt prisen på HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 5 - 225U / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 16 IPS 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic i 184 dage. Laveste pris i perioden er 12.377 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 16.152 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 14.991 kr.

Den nuværende pris på 13.525 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 45 prisændringer for HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 5 - 225U / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 16 IPS 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 45 prisændringer for HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 5 - 225U / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 16 IPS 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202613.525 kr596 kr (4%)
27. maj 202614.121 kr238 kr (2%)
29. apr. 202613.883 kr702 kr (5%)
25. apr. 202614.585 kr171 kr (1%)
24. apr. 202614.414 kr31 kr (0%)
20. apr. 202614.383 kr73 kr (1%)
19. apr. 202614.310 kr6 kr (0%)
18. apr. 202614.316 kr61 kr (0%)
17. apr. 202614.377 kr51 kr (0%)
16. apr. 202614.428 kr119 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret