Gå til hovedindhold

HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 5 - 225U / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS HP SureView 5 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic

HPBærbare computereEAN: 0199251428265
Pris fra 14.840 krtil 16.194 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.354 kr (8% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 14.499 kr 6. apr.

Sammenlign priser på HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 5 - 225U / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS HP SureView 5 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 14840 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HP EliteBook 8 G1i - 14" | Intel® Core™ Ultra 5 225U | 16GB | 512GB
14.840 kr
Til butik
HP EliteBook 8 G1i - 14" | Intel® Core™ Ultra 5 225U | 16GB | 512GB billede

Produktinformation

Intel® Core™ Ultra 5 225U, Op til 12 TOPS (NPU), 16GB RAM, 512GB SSD, Windows 11 PRO, 14" (IPS (HP Sureview 5 - Privacy Filter) 1920x1200 (WUXGA)), Wifi 7 (802.11a/b/g/n/ac/ax/be) + BT5.4, Service & Support: 3 års Onsite m. Travel (TRV) & Predictive Detection Alerts (PDA) Tastaturlayout: Nordisk Anbefalede serviceopgraderinger: HP 3y Onsite with Accidental Damage Protection (ADP) - Upgrade HP 3y Onsite with Travel (TRV) and Accidental Damage Protection (ADP) - Upgrade HP 4y Onsite with Predictive Detection Alerts (PDA), Accidental Damage Protection (ADP), Defective Media Retention (DMR) and Travel (TRV) - Upgrade...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: HP
Kategori: Baerbar
Artikel nr.: AD3C2ET#UUW
EAN: 0199251428265
Varenr.: 3368964
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hp Elitebook 8 G1i 14 Intel Core Ultra 5 16gb 512gb 14 tommer
15.624 kr
Til butik
Hp Elitebook 8 G1i 14 Intel Core Ultra 5 16gb 512gb 14 tommer billede

Produktinformation

800 cd/m2 WUXGA IPS-skærm gør indhold læsbart udendørs og gengiver sRGB præcist Intel Core Ultra 5 med Intel AI Boost gør multitasking og AI-opgaver mere flydende 16 GB DDR5 og 512 GB NVMe SSD lader apps åbne og filer indlæses hurtigt HP Sure View, IR-login og smartkort beskytter data og styrer brugeradgang WiFi 7, Thunderbolt 4 og HDMI 2.1 forenkler docking og inkluderer service på stedet...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: HP
Kategori: Professionelle computere
Artikel nr.: AD3C2ET#UUW
EAN: 0199251428265
Varenr.: 5020049702
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 5 - 225U / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS HP SureView 5 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic
15.638 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HP EliteBook 8 EB8G1i14 U5 225U 14 16GB/512 PC NX 14" 1920 x 1200 (WUXGA) 225U 16GB 512GB Intel Arc Graphics Windows 11 Pro
16.194 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 5 - 225U / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS HP SureView 5 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 5 - 225U / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS HP SureView 5 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK14.840 kr14.840 krKøb
2Dustin DK15.624 kr15.710,25 krKøb
3CS MEGASTORE DK15.638 kr15.638 krKøb
4CompuMail DK16.194 kr16.194 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 5 - 225U / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS HP SureView 5 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic

PriceData har fulgt prisen på HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 5 - 225U / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS HP SureView 5 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic i 184 dage. Laveste pris i perioden er 13.075 kr (registreret d. 21. december 2025), højeste er 17.057 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 15.573 kr.

Den nuværende pris på 14.840 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 5 - 225U / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS HP SureView 5 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 174° hængselsdesign - Intel Core Ultra 5 - 225U / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS HP SureView 5 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjer sølv aluminium - kbd: Pan Nordic de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 202614.840 kr520 kr (3%)
31. maj 202615.360 kr180 kr (1%)
30. maj 202615.540 kr270 kr (2%)
29. maj 202615.270 kr90 kr (1%)
26. maj 202615.360 kr90 kr (1%)
24. maj 202615.450 kr90 kr (1%)
21. maj 202615.540 kr89 kr (1%)
20. maj 202615.629 kr1 kr (0%)
19. maj 202615.630 kr1 kr (0%)
18. maj 202615.631 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret