Gå til hovedindhold

Hansgrohe HG Zesis M33 køkkenarmatur - etgrebsbatteri 219mm tud t/kv/udtr.br mat sort

HansgroheSanitetUdtrækstud op til 50 cmKøkkenarbejde og madlavningEAN: 4059625339763

Funktionel køkkenarmatur fra Hansgrohe med udtrækstud, svingbar tud og to stråletyper. ComfortZone 150 giver optimal bevægelsesfrihed ved vasken. Læs mere

Pris fra 1.598 krtil 2.199 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 601 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.439 kr 3. apr.

Sammenlign priser på HG Zesis M33 køkkenarmatur - etgrebsbatteri 219mm tud t/kv/udtr.br mat sort og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1598 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HG Zesis M33 køkkenarmatur - etgrebsbatteri 219mm tud t/kv/udtr.br mat sort
1.598 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hansgrohe Zesis M33 køkkenarmatur, udtrækstud, mat sort
1.699 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
ZESIS KØKKENARMATUR MAT SORT M33 150
1.765,49 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Zesis køkkenarmatur mat sort m33 150
1.885 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Zesis M33 køkkenarmatur, udtrækstud, mat sort
-6%1.889 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
hansgrohe Zesis M33 køkkenarmatur 219mm tud. Med udtrækstud, mat sort
1.905 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
hansgrohe Zesis M33 køkkenarmatur 219mm tud. Med udtrækstud, mat sort
1.955 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Hansgrohe Zesis M33 150 kkkenarmatur, med udtrk, mat sort
1.990 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hansgrohe Zesis M33 køkkenarmatur, udtrækstud, mat sort
2.199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HG Zesis M33 køkkenarmatur - etgrebsbatteri 219mm tud t/kv/udtr.br mat sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HG Zesis M33 køkkenarmatur - etgrebsbatteri 219mm tud t/kv/udtr.br mat sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.598 kr1.598 krKøb
2CompletVVS1.699 kr1.699 krKøb
3EL-GROSSISTEN1.765,49 kr1.765,49 krKøb
4MaintainIt1.885 kr1.885 krKøb
5LavprisVVS1.889 kr1.889 krKøb
6Elvvs.dk1.905 kr1.905 krKøb
7vvsfittings.dk1.955 kr1.955 krKøb
8WATTOO.DK1.990 kr1.990 krKøb
9BilligVVS DK2.199 kr2.199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Hansgrohe Zesis M33 køkkenarmatur med udtrækstud mat sort

Hansgrohe

Funktionel køkkenarmatur fra Hansgrohe med udtrækstud, svingbar tud og to stråletyper. ComfortZone 150 giver optimal bevægelsesfrihed ved vasken.

• Køkkenarbejde og madlavning
• Udtrækstud op til 50 cm

Beskrivelse

Hansgrohe Zesis M33 er et moderne køkkenarmatur fra den anerkendte tyske producent Hansgrohe. Med sin udtrækstud der kan forlænges op til 50 cm og 150° svingfunktion, giver den maksimal fleksibilitet ved køkkenvasken. Armaturet har ComfortZone 150 teknologi som sikrer optimal bevægelsesfrihed. Den features to stråletyper - laminarstråle til almindelig brug og brusestrå til skylning, som skiftes nemt med trykknap. Det matte sorte finish passer perfekt til moderne køkkendesign og er nemt at holde rent. Med keramisk kartuslove og Quick-Connect-system er den nem at installere og vedligeholde.

Specifikationer

Finish:Mat sort
Tudhøjde:219mm
Stråletype:Laminarstråle og brusestrå
Tilslutning:Quick-Connect system
Kartusmaterial:Keramisk
Monteringstype:Bordmonteret
Svingningsområde:150°
Maksimal gennemstrømning:8,2 l/min ved 3 bar

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor langt kan udtrækstuden forlænges?

Udtrækstuden på Hansgrohe Zesis M33 kan forlænges op til 50 cm, hvilket giver stor fleksibilitet ved køkkenarbejde.

Kan stråletypen skiftes på armaturet?

Ja, armaturet har to stråletyper - laminarstråle og brusestrå - som skiftes nemt med trykknap. Strålen stilles automatisk tilbage når armaturet lukkes.

Er den matte sorte overflade nem at holde ren?

Ja, den matte sorte finish er designet til at være nem at rengøre og modstå fingeraftryk og pletter, hvilket gør vedligeholdelsen minimal.

Hvilken type tilslutning bruger armaturet?

Armaturet bruger Hansgrohe's Quick-Connect system, som gør installation og eventuel udskiftning hurtig og nem uden brug af specialværktøj.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HG Zesis M33 køkkenarmatur - etgrebsbatteri 219mm tud t/kv/udtr.br mat sort

PriceData har fulgt prisen på HG Zesis M33 køkkenarmatur - etgrebsbatteri 219mm tud t/kv/udtr.br mat sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.439 kr (registreret d. 3. april 2026), højeste er 1.634 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.580 kr.

Den nuværende pris på 1.598 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for HG Zesis M33 køkkenarmatur - etgrebsbatteri 219mm tud t/kv/udtr.br mat sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for HG Zesis M33 køkkenarmatur - etgrebsbatteri 219mm tud t/kv/udtr.br mat sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 20261.598 kr7 kr (0%)
22. maj 20261.605 kr29 kr (2%)
21. maj 20261.634 kr29 kr (2%)
15. maj 20261.605 kr10 kr (1%)
14. maj 20261.615 kr30 kr (2%)
11. maj 20261.585 kr30 kr (2%)
9. maj 20261.615 kr30 kr (2%)
6. maj 20261.585 kr20 kr (1%)
4. maj 20261.565 kr126 kr (9%)
3. apr. 20261.439 kr159 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret