Gå til hovedindhold

GIGABYTE H610I Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX

GigabyteBundkortEAN: 4719331855222
Pris fra 797 krtil 1.059 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 262 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 738 kr 5. maj

Sammenlign priser på GIGABYTE H610I Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 797 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte H610I Mini ITX LGA1700 sokkel Intel H610
797 kr
Til butik
Gigabyte H610I Mini ITX LGA1700 sokkel Intel H610 billede

Produktinformation

Gigabyte H610I - 1.0 - bundkort - mini ITX - LGA1700 sokkel - H610 Chipset - USB 3.2 Gen 1 - Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: H610I
EAN: 4719331855222
Varenr.: 1002151565
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE H610I Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX
947 kr
Til butik
GIGABYTE H610I Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Mini-ITX, Intel LGA1700 socket, Intel H610 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR5-5600 2 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 3.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 1 type A, skærm tilslutning: 2 x Displayport 1.2 / 1 x HDMI 1.4 / 1 x VGA, Intel I219-V 1 Gigabit netværk (LAN), Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: H610I
EAN: 4719331855222
Varenr.: 3325854
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort Gigabyte H610I mini-ITX - LGA 1700, DDR5, M.2, USB 3.2, GbE
-9%1.039 kr
Før 1.138 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort Gigabyte H610I mini-ITX - LGA 1700, DDR5, M.2, USB 3.2, GbE billede

Produktinformation

Fordele ved bundkort til gaming og kompakte PC-buildsGigabyte H610I er et kompakt mini‑ITX bundkort til LGA 1700, perfekt til små, stilrene builds uden at gå på kompromis med funktioner. Det understøtter Intel Core 14., 13. og 12. generation samt op til 64 GB hurtig DDR5, så du får en stabil base til hverdag, arbejde og gaming.Nøglefunktioner i Gigabyte H610IDet gennemførte design med 4+1+1 Hybrid Digital VRM giver pålidelig strømlevering. Du får moderne tilslutninger som 1x PCIe x16, M.2 (PCIe 3.0) til SSD, fire SATA III til lager og bagpå både HDMI 2.0, to DisplayPort 1.2 og VGA til fleksibel skærmopsætning. Indbygget lyd med Realtek ALC897 leverer 7.1-kanalers output, mens Gigabit Ethernet sørger for stabil netværksforbindelse. Boardet er udstyret med USB 3.2 Gen 1 og USB 2.0, så dine enheder er dækket.Hvem passer det til?H610I er oplagt til SFF‑builds, kontor‑ og hjemme‑PC’er, hvor mini‑ITX formfaktoren på 17 × 17 cm gør det nemt at bygge i små kabinetter, uden at du mister essentielle porte og udvidelsesmuligheder.Formfaktor: mini‑ITX, 17,0 × 17,0 × 3,5 cm (B × D × H)Socket: LGA 1700, Intel H610 Express chipsetUnderstøttede CPU-serier: Intel Core i3/i5/i7/i9, Pentium G, CeleronHukommelse: 2× DIMM DDR5, dual‑channel, op til 64 GB, hastigheder op til 5.600 MHzLagring: 1× M.2 (PCIe 3.0), 4× SATA III; understøtter HDD & SSDUdvidelse: 1× PCI Express x16, 1× M.2 (M)Netværk: Gigabit Ethernet (RJ‑45), Wi‑Fi: NejVideoporte (bagpanel): 1× HDMI 2.0, 2× DisplayPort 1.2, 1× VGAUSB (bagpanel): 2× USB 3.2 Gen 1 Type‑A, 4× USB 2.0Lyd: Realtek ALC897, 7.1‑kanaler, mikrofonindgang og 3 hovedtelefonudgangeInterne headers: 1× USB 3.2 Gen 1, 1× USB 2.0, 2× SYS‑fan, CPU‑fan, RGB LED, TPM, frontpanel, frontlyd, chassis-intrusionBIOS: UEFI AMI, Clear CMOS-knap og -jumper

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Bundkort
Vægt: 0.59g
EAN: 4719331855222
Varenr.: 1888506
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort Gigabyte H610I mini-ITX - LGA 1700, DDR5, M.2, USB 3.2, GbE
-9%1.059 kr
Før 1.158 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE H610I Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE H610I Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK797 kr797 krKøb
2Proshop DK947 kr986 krKøb
3Boligcenter DK1.039 kr1.039 krKøb
4Vivas DK1.059 kr1.138 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE H610I Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE H610I Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX i 180 dage. Laveste pris i perioden er 738 kr (registreret d. 1. april 2026), højeste er 947 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 816 kr.

Den nuværende pris på 797 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 69 prisændringer for GIGABYTE H610I Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 69 prisændringer for GIGABYTE H610I Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026797 kr2 kr (0%)
30. maj 2026799 kr1 kr (0%)
27. maj 2026798 kr1 kr (0%)
23. maj 2026799 kr1 kr (0%)
22. maj 2026800 kr3 kr (0%)
20. maj 2026797 kr33 kr (4%)
16. maj 2026830 kr5 kr (1%)
15. maj 2026825 kr1 kr (0%)
14. maj 2026824 kr1 kr (0%)
13. maj 2026823 kr124 kr (13%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret