Gå til hovedindhold

MSI PRO H610M-G - motherboard - micro ATX - LGA1700 Socket - H610 Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

MSIBundkortEAN: 4719072942663
Pris fra 504 krtil 789 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 285 kr (36% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på MSI PRO H610M-G - motherboard - micro ATX - LGA1700 Socket - H610 Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 504 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI PRO H610M-G DDR4 Micro-ATX LGA1700 Intel H610
504 kr
Til butik
MSI PRO H610M-G DDR4 Micro-ATX LGA1700 Intel H610 billede

Produktinformation

MSI PRO H610M-G - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - H610 Chipset - USB 3.2 Gen 1 - Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: PRO H610M-G
EAN: 4719072942663
Varenr.: 1000335090
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI PRO H610M-G - motherboard - micro ATX - LGA1700 Socket - H610 Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
548 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort MSI PRO H610M-G - Intel H610, LGA 1700, micro ATX, DDR5
-9%769 kr
Før 849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort MSI PRO H610M-G - Intel H610, LGA 1700, micro ATX, DDR5 billede

Produktinformation

Fordele ved bundkort til gamer og kontorMSI PRO H610M-G er et stabilt micro ATX bundkort til LGA 1700, perfekt til pålidelige arbejds- og gaming‑pc’er. Med Intel H610‑chipset, DDR5‑understøttelse og moderne tilslutninger får du et sikkert fundament til din næste Intel‑baserede computer.Hvorfor vælge MSI PRO H610M-GBundkortet understøtter Intel Core‑serien og leverer klar 7.1‑kanals lyd via Realtek ALC897. Du får hurtige forbindelser som Gigabit Ethernet, HDMI 2.1 og DisplayPort 1.4 til skarpt billede, samt én M.2‑plads til SSD for hurtig opstart og respons. Med to DIMM‑slots kan du udnytte DDR5‑hukommelse op til 96 GB og op til 5.600 MHz. Det kompakte micro ATX‑format giver fleksibel bygning i mange kabinetter.Byg nemt - klar til WindowsBoardet kommer med drivere og SATA‑kabel, og UEFI AMI BIOS gør opsætningen enkel. Det er kompatibelt med Windows 11 og Windows 10, så du kan komme hurtigt i gang.Chipset: Intel H610Socket: LGA 1700Formfaktor: micro ATXHukommelse: 2× DIMM, DDR5, op til 96 GB, op til 5.600 MHz, Dual‑channel, Non‑ECCLyd: Realtek ALC897, 7.1 kanalerLagring: 1× M.2 (M), 4× SATA IIINetværk: Gigabit Ethernet (LAN), Wi‑Fi: NejUdvidelse: 1× PCIe x16, 1× PCIe x1Bagporte: 1× HDMI 2.1, 1× DisplayPort 1.4, 1× VGA, 2× USB 3.2 Gen 1 Type‑A, 4× USB 2.0, 1× RJ‑45Interne stik: 2× USB 3.2 Gen 1, 2× USB 2.0, 24‑pin ATX, 12V CPU, CPU‑blæser, frontaudio, TPMBIOS: UEFI AMI, 256 Mbit, ACPI 6.4, SMBIOS 3.4Mål: Bredde: 21,1 cm, Dybde: 24,38 cmUnderstøttede OS: Windows 11, Windows 10...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Vægt: 0.78g
EAN: 4719072942663
Varenr.: 1922316
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort MSI PRO H610M-G - Intel H610, LGA 1700, micro ATX, DDR5
-9%789 kr
Før 869 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI PRO H610M-G - motherboard - micro ATX - LGA1700 Socket - H610 Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI PRO H610M-G - motherboard - micro ATX - LGA1700 Socket - H610 Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK504 kr504 krKøb
2Proshop DK548 kr587 krKøb
3Boligcenter DK769 kr769 krKøb
4Vivas DK789 kr868 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI PRO H610M-G - motherboard - micro ATX - LGA1700 Socket - H610 Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på MSI PRO H610M-G - motherboard - micro ATX - LGA1700 Socket - H610 Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX i 179 dage. Laveste pris i perioden er 504 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 685 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 587 kr.

Den nuværende pris på 504 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 79 prisændringer for MSI PRO H610M-G - motherboard - micro ATX - LGA1700 Socket - H610 Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 79 prisændringer for MSI PRO H610M-G - motherboard - micro ATX - LGA1700 Socket - H610 Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026504 kr9 kr (2%)
27. maj 2026513 kr11 kr (2%)
25. maj 2026524 kr1 kr (0%)
23. maj 2026523 kr1 kr (0%)
21. maj 2026524 kr11 kr (2%)
20. maj 2026513 kr10 kr (2%)
19. maj 2026523 kr11 kr (2%)
14. maj 2026512 kr36 kr (7%)
13. maj 2026548 kr17 kr (3%)
9. maj 2026565 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret