Gå til hovedindhold

ASUS PRO H810M-C-CSM Bundkort - Intel H810 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

AsusBundkortEAN: 4711387856512
Pris fra 974 krtil 1.289 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 315 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 913 kr 18. apr.

Sammenlign priser på ASUS PRO H810M-C-CSM Bundkort - Intel H810 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 974 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS PRO H810M-C-CSM Micro ATX LGA1851 sokkel Intel H810
974 kr
Til butik
ASUS PRO H810M-C-CSM Micro ATX LGA1851 sokkel Intel H810 billede

Produktinformation

ASUS PRO H810M-C-CSM - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - H810 Chipset - USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) - ASUS Corporate Stable Model (CSM)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1KHP-M0EAYC
EAN: 4711387856512
Varenr.: 1002948422
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS PRO H810M-C-CSM Bundkort - Intel H810 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
1.036 kr
Til butik
ASUS PRO H810M-C-CSM Bundkort - Intel H810 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, Intel LGA1851 socket, Intel H810 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 2 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1 / 1 x DVI DVI-D / 1 x VGA, Intel 1 Gigabit netværk (LAN), Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1KHP-M0EAYC
EAN: 4711387856512
Varenr.: 3349964
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS Pro H810M-C-CSM bundkort - Intel H810, LGA 1851, micro ATX
-6%1.269 kr
Før 1.349 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS Pro H810M-C-CSM bundkort - Intel H810, LGA 1851, micro ATX billede

Produktinformation

Effektivt bundkort til stabile PC-bygASUS Pro H810M-C-CSM er et micro ATX-bundkort til LGA 1851 processorer i serien Intel Core Ultra (Series 2). Det er skabt til pålidelige arbejds- og kontorpc’er med Intel H810-chipset og understøttelse af Windows 11 og Windows 10 x64. Du får moderne tilslutninger, 7.1-kanals lyd og Gigabit Ethernet, så din stationære pc kører sikkert og smidigt i hverdagen.Designet til udvidelse og fleksibel lagringBundkortet rummer to DIMM-slots til DDR5‑SDRAM i dual‑channel med op til 128 GB. Der er to M.2 (op til PCIe 4.0, 2280) samt fire SATA III-porte, så både SSD og HDD kan kombineres efter behov. På bagpanelet finder du mange skærmudgange - HDMI, DisplayPort, DVI-D og VGA - samt USB i både Gen 1 og Gen 2 (Type-A og Type‑C), så det er let at tilslutte både nye og ældre enheder.Chipset: Intel H810Formfaktor: micro ATXCPU-sokkel: LGA 1851 (Socket V1)Kompatible CPU-serier: Intel Core Ultra (Series 2)Hukommelse: 2× DIMM, DDR5, dual‑channel, maks. 128 GB, Non‑ECCLyd: 7.1 kanalerNetværk: Gigabit Ethernet (LAN)Lagring: 2× M.2 (PCIe 4.0, 2280), 4× SATA III; understøtter HDD & SSDUdvidelse: 1× PCIe x16 (Gen 5.x), 2× PCIe x1 (Gen 4.x)Bagpanel: 1× HDMI, 1× DisplayPort, 1× DVI‑D, 1× VGA, 2× USB 3.2 Gen 1 Type‑A, 1× USB 3.2 Gen 2 Type‑A, 1× USB 3.2 Gen 2 Type‑C, 2× USB 2.0, 1× RJ‑45, 1× PS/2, 1× COMInterne stik: 1× USB 3.2 Gen 1, 2× USB 2.0, 4× SATA III, frontaudio, frontpanel, TPM, 24‑pin ATX, 12 V CPU, 1× CPU‑fan, 2× chassis‑fan, chassis intrusionBIOS: UEFI AMI, 256 MbitMål (B × D): 24,4 × 22,2 cmPakkens indhold: SATA-kabel...

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Bundkort
Vægt: 0.92g
EAN: 4711387856512
Varenr.: 2068474
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS Pro H810M-C-CSM bundkort - Intel H810, LGA 1851, micro ATX
-6%1.289 kr
Før 1.369 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRO H810M-C-CSM Bundkort - Intel H810 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRO H810M-C-CSM Bundkort - Intel H810 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK974 kr974 krKøb
2Proshop DK1.036 kr1.036 krKøb
3Boligcenter DK1.269 kr1.269 krKøb
4Vivas DK1.289 kr1.368 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS PRO H810M-C-CSM Bundkort - Intel H810 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS PRO H810M-C-CSM Bundkort - Intel H810 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX i 143 dage. Laveste pris i perioden er 913 kr (registreret d. 18. april 2026), højeste er 1.199 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 958 kr.

Den nuværende pris på 974 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 19% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 40 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 69 prisændringer for ASUS PRO H810M-C-CSM Bundkort - Intel H810 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 69 prisændringer for ASUS PRO H810M-C-CSM Bundkort - Intel H810 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026974 kr4 kr (0%)
30. maj 2026978 kr3 kr (0%)
27. maj 2026975 kr3 kr (0%)
24. maj 2026978 kr1 kr (0%)
23. maj 2026977 kr2 kr (0%)
22. maj 2026979 kr5 kr (1%)
16. maj 2026974 kr6 kr (1%)
15. maj 2026968 kr1 kr (0%)
14. maj 2026967 kr2 kr (0%)
13. maj 2026965 kr234 kr (20%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret