Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS PRIME H610M-K Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

ASUSTeK COMPUTERBundkortEAN: 4711387336328
Pris fra 503 krtil 649 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 146 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 465 kr 29. mar.

Sammenlign priser på ASUS PRIME H610M-K Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 503 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS PRIME H610M-K Micro-ATX LGA1700 sokkel Intel H610
503 kr
Til butik
ASUS PRIME H610M-K Micro-ATX LGA1700 sokkel Intel H610 billede

Produktinformation

ASUS PRIME H610M-K - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - H610 Chipset - USB 3.2 Gen 1 - Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1GA0-M0EAY0
EAN: 4711387336328
Varenr.: 1001606847
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS PRIME H610M-K Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
527 kr
Til butik
ASUS PRIME H610M-K Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, Intel LGA1700 socket, Intel H610 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR5-5600 2 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 3.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 1 type A, skærm tilslutning: 1 x HDMI 2.1 / 1 x VGA, Realtek RTL8111H 1 Gigabit netværk (LAN), Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1GA0-M0EAY0
EAN: 4711387336328
Varenr.: 3209157
Gå til Shark Gaming DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ASUS PRIME H610M-K DDR5 Bundkort (Uden WIFI)
569 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS PRIME H610M-K Micro-ATX LGA1700 sokkel Intel H610
649 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME H610M-K Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME H610M-K Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK503 kr503 krKøb
2Proshop DK527 kr566 krKøb
3Shark Gaming DK569 kr569 krKøb
4Ultrashop649 kr649 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS PRIME H610M-K Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS PRIME H610M-K Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX i 172 dage. Laveste pris i perioden er 465 kr (registreret d. 29. marts 2026), højeste er 569 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 514 kr.

Den nuværende pris på 503 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for ASUS PRIME H610M-K Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for ASUS PRIME H610M-K Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026503 kr4 kr (1%)
27. maj 2026499 kr12 kr (2%)
26. maj 2026511 kr1 kr (0%)
24. maj 2026512 kr4 kr (1%)
23. maj 2026508 kr4 kr (1%)
19. maj 2026512 kr15 kr (3%)
16. maj 2026497 kr12 kr (2%)
14. maj 2026485 kr4 kr (1%)
12. maj 2026489 kr4 kr (1%)
8. maj 2026493 kr8 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret