Gå til hovedindhold

GIGABYTE B850 EAGLE WIFI6E Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

GigabyteBundkortEAN: 4719331866587
Pris fra 1.090 krtil 1.619 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 529 kr (33% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på GIGABYTE B850 EAGLE WIFI6E Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1090 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B850 EAGLE WIFI6E Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
-16%1.090 kr
Før 1.296 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
GIGABYTE B850 EAGLE WIFI6E Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, AMD AM5 socket, AMD B850 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek RTL8111H 1 Gigabit netværk (LAN), Intel AX210NGW WiFi 6E & Bluetooth 5.3, AMD Vega Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B850 EAGLE WIFI6E
EAN: 4719331866587
Varenr.: 3325771
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Gigabyte B850 EAGLE WIFI6E Bundkort
1.106 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte B850 Eagle WIFI6E ATX AM5
1.294 kr
Til butik
Gigabyte B850 Eagle WIFI6E ATX AM5 billede

Produktinformation

Gigabyte B850 EAGLE WIFI6E - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B850 Chipset - USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6E, Bluetooth, Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B850 EAGLE WIFI6E
EAN: 4719331866587
Varenr.: 1002927086
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte B850 Eagle WIFI6E ATX AM5
1.589 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort Gigabyte B850 Eagle WiFi 6E - AM5, DDR5, PCIe 5.0 M.2
1.599 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort Gigabyte B850 Eagle WiFi 6E - AM5, DDR5, PCIe 5.0 M.2
1.619 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B850 EAGLE WIFI6E Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B850 EAGLE WIFI6E Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.090 kr1.090 krKøb
2Komplett DK1.106 kr1.106 krKøb
3CompuMail DK1.294 kr1.294 krKøb
4Ultrashop1.589 kr1.589 krKøb
5Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
6Vivas DK1.619 kr1.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE B850 EAGLE WIFI6E Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE B850 EAGLE WIFI6E Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX i 184 dage. Laveste pris i perioden er 1.090 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 1.401 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.294 kr.

Den nuværende pris på 1.090 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for GIGABYTE B850 EAGLE WIFI6E Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for GIGABYTE B850 EAGLE WIFI6E Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.090 kr16 kr (1%)
4. maj 20261.106 kr149 kr (12%)
29. apr. 20261.255 kr30 kr (2%)
25. apr. 20261.225 kr30 kr (2%)
22. apr. 20261.255 kr41 kr (3%)
9. apr. 20261.296 kr1 kr (0%)
2. apr. 20261.295 kr96 kr (8%)
26. mar. 20261.199 kr27 kr (2%)
15. mar. 20261.172 kr19 kr (2%)
14. mar. 20261.191 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret