Gå til hovedindhold

GIGABYTE B760M D3HP WIFI6 - motherboard - micro ATX - LGA1700 Socket - B760 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

GigabyteBundkortEAN: 4719331867638
Pris fra 677 krtil 969 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 292 kr (30% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på GIGABYTE B760M D3HP WIFI6 - motherboard - micro ATX - LGA1700 Socket - B760 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 677 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B760M D3HP WIFI6 - motherboard - micro ATX - LGA1700 Socket - B760 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
-21%677 kr
Før 854 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
GIGABYTE B760M D3HP WIFI6 - motherboard - micro ATX - LGA1700 Socket - B760 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, micro ATX, LGA1700 sokkel, B760 Chipset, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1, Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 6, onboard grafik (CPU påkrævet), HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B760M D3HP WIFI6
EAN: 4719331867638
Varenr.: 3375889
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte B760M D3HP WIFI6 Micro ATX LGA1700 sokkel Intel B760
849 kr
Til butik
Gigabyte B760M D3HP WIFI6 Micro ATX LGA1700 sokkel Intel B760 billede

Produktinformation

Gigabyte B760M D3HP WIFI6 - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1 - Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 6 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B760M D3HP WIFI6
EAN: 4719331867638
Varenr.: 1002953104
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabyte B760M D3HP WIFI6 bundkort - LGA1700, DDR5, Wi‑Fi 6
-10%949 kr
Før 1.049 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gigabyte B760M D3HP WIFI6 bundkort - LGA1700, DDR5, Wi‑Fi 6 billede

Produktinformation

Stærkt micro ATX bundkort til moderne Intel‑systemerGigabyte B760M D3HP WIFI6 er et solidt valg til gaming‑ og arbejds‑pc’er, der vil have stabil performance og nyeste tilslutninger. Det kompakte micro ATX-design med Intel B760-chipset understøtter Intel Core 12., 13. og 14. gen processorer på LGA1700 og leverer effektiv strøm via et 4+1+1 digitalt VRM. Med DDR5-understøttelse op til 5.600 MHz og dual-channel får du hurtig respons i system og spil.Forbindelser og udvidelser til hverdagenBundkortet giver fleksibel lagring med 2× M.2 (PCIe 4.0) samt RAID 0/1/5/10, og fire SATA III-porte til klassiske drev. Trådløst er du dækket ind med Wi‑Fi 6 og Bluetooth 5.3, mens Gigabit LAN sørger for stabil kablet netværk. På bagpanelet finder du bl.a. HDMI 2.1, DisplayPort 1.2, VGA, tre USB 3.2 Gen1, to USB 2.0 og PS/2 - klar til både nye og ældre enheder. Realtek ALC897 leverer 7.1‑kanals lyd til film og spil.Formfaktor: micro ATXSocket: LGA1700 – Intel Core 12./13./14. gen, Celeron, Pentium GoldChipset: Intel B760 ExpressStrømdesign: 4+1+1 digitalt VRMHukommelse: 4× DDR5 DIMM, op til 192 GB, 5.600 MHz, ECC & Non‑ECC (ubufferet)Lagring: 2× M.2 (PCIe 4.0), 4× SATA III, RAID 0/1/5/10Udvidelse: 1× PCIe x16 (Gen 4.x), 2× PCIe x1 (Gen 3.x)Netværk: Wi‑Fi 6 (802.11ax), Bluetooth 5.3, Gigabit Ethernet (RTL8111H)Audio: Realtek ALC897, 7.1 kanalerBagpanel: 1× HDMI 2.1, 1× DisplayPort 1.2, 1× VGA, 3× USB 3.2 Gen1, 2× USB 2.0, 1× RJ‑45, lydstik, PS/2, 2× antenneInterne tilslutninger: 2× M.2, 4× SATA III, 2× USB 3.2 Gen1 headers, 2× USB 2.0 headers, S/PDIF out, TPM, RGB‑headersKøling: PassivMål (H × B × D): 3,5 × 24,4 × 24,4 cmVægt: 1,11 kgBIOS: UEFI AMI, Clear CMOS jumperUnderstøttede OS: Windows 11 x64, Windows 10 x64...

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Bundkort
Vægt: 1.13g
EAN: 4719331867638
Varenr.: 2051757
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte B760M D3HP WIFI6 bundkort - LGA1700, DDR5, Wi‑Fi 6
-9%969 kr
Før 1.069 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B760M D3HP WIFI6 - motherboard - micro ATX - LGA1700 Socket - B760 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B760M D3HP WIFI6 - motherboard - micro ATX - LGA1700 Socket - B760 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK677 kr716 krKøb
2CompuMail DK849 kr849 krKøb
3Boligcenter DK949 kr949 krKøb
4Vivas DK969 kr1.048 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE B760M D3HP WIFI6 - motherboard - micro ATX - LGA1700 Socket - B760 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE B760M D3HP WIFI6 - motherboard - micro ATX - LGA1700 Socket - B760 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX i 184 dage. Laveste pris i perioden er 677 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 880 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 780 kr.

Den nuværende pris på 677 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 46 prisændringer for GIGABYTE B760M D3HP WIFI6 - motherboard - micro ATX - LGA1700 Socket - B760 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 46 prisændringer for GIGABYTE B760M D3HP WIFI6 - motherboard - micro ATX - LGA1700 Socket - B760 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026677 kr3 kr (0%)
29. maj 2026680 kr3 kr (0%)
28. maj 2026683 kr3 kr (0%)
26. maj 2026686 kr3 kr (0%)
25. maj 2026689 kr3 kr (0%)
24. maj 2026692 kr3 kr (0%)
23. maj 2026695 kr3 kr (0%)
22. maj 2026698 kr4 kr (1%)
21. maj 2026702 kr4 kr (1%)
20. maj 2026706 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret