Gå til hovedindhold

GIGABYTE B760M D3HP - motherboard - micr Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

GigabyteBundkortEAN: 4719331864347
Pris fra 744 krtil 1.079 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 335 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 733 kr 12. mar.

Sammenlign priser på GIGABYTE B760M D3HP - motherboard - micr Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 744 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte B760M D3HP Micro ATX LGA1700 sokkel Intel B760 Express
744 kr
Til butik
Gigabyte B760M D3HP Micro ATX LGA1700 sokkel Intel B760 Express billede

Produktinformation

Gigabyte B760M D3HP - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B760M D3HP
EAN: 4719331864347
Varenr.: 1002504181
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B760M D3HP - motherboard - micr Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
798 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabyte B760M D3HP micro ATX bundkort - LGA 1700, DDR5
1.059 kr
Til butik
Gigabyte B760M D3HP micro ATX bundkort - LGA 1700, DDR5 billede

Produktinformation

Fordele ved bundkort til gaming og kraftfulde PC’erGigabyte B760M D3HP er et micro ATX bundkort til Intel LGA 1700, der giver dig en stabil base til både gaming, arbejde og hjemmebyg. Med Intel B760 Express chipset, støtte for DDR5-hukommelse og moderne tilslutninger får du hurtig respons og fleksibel udvidelse i et kompakt format.Designet til Intel Core 12., 13. og 14. gen.B760M D3HP understøtter Intel Core i3, i5, i7 og i9 (12.–14. gen.), Pentium Gold og Celeron. Du får 4 DIMM-slots med op til 256 GB DDR5 i dual-channel og hastigheder op til 5.600 MHz. To M.2-pladser (PCIe 4.0, op til 2280) og fire SATA III-porte gør det nemt at kombinere lynhurtige SSD’er og store HDD’er - med RAID 0/1/5/10 for fleksibel lagring.Tilkoblinger og lydBagpanelet byder på HDMI 2.1, DisplayPort 1.2 og VGA til skærme, tre USB 3.2 Gen 1 Type-A og to USB 2.0 til tilbehør, Gigabit Ethernet (Realtek RTL8111H) samt analog lyd med 7.1-kanalers understøttelse. Interne headers inkluderer bl.a. RGB-headers, flere blæserstik og TPM.Socket/processor: LGA 1700, Intel Core 12./13./14. gen., Pentium Gold, CeleronChipset: Intel B760 ExpressFormfaktor: micro ATX (24,4 × 24,4 cm; højde 3,5 cm)Hukommelse: 4× DIMM DDR5, op til 256 GB, op til 5.600 MHz, ECC & Non‑ECC (unbuffered)Lagring: 2× M.2 (PCIe 4.0, op til 2280), 4× SATA III; RAID 0/1/5/10Udvidelsespladser: 1× PCIe 4.0 x16, 2× PCIe 3.0 x1Netværk: Gigabit Ethernet (Realtek RTL8111H), Wi‑Fi: nejBagpanel: 1× HDMI 2.1, 1× DisplayPort 1.2, 1× VGA, 3× USB 3.2 Gen 1 Type‑A, 2× USB 2.0, 1× RJ‑45, lyd I/O inkl. line‑in, mic og hovedtelefonLyd: 7.1 kanalerStrøm: ATX 24‑pin, 8‑pin EPSBIOS: UEFI AMI, DMI 2.7, Clear CMOS-jumperDimensioner/vægt: 24,4 × 24,4 × 3,5 cm; ca. 0,72 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Bundkort
Vægt: 0.93g
EAN: 4719331864347
Varenr.: 2019798
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte B760M D3HP micro ATX bundkort - LGA 1700, DDR5
1.079 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B760M D3HP - motherboard - micr Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B760M D3HP - motherboard - micr Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK744 kr744 krKøb
2Proshop DK798 kr837 krKøb
3Boligcenter DK1.059 kr1.059 krKøb
4Vivas DK1.079 kr1.158 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE B760M D3HP - motherboard - micr Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE B760M D3HP - motherboard - micr Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX i 181 dage. Laveste pris i perioden er 733 kr (registreret d. 12. marts 2026), højeste er 799 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 767 kr.

Den nuværende pris på 744 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 35 prisfald og 43 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 78 prisændringer for GIGABYTE B760M D3HP - motherboard - micr Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 78 prisændringer for GIGABYTE B760M D3HP - motherboard - micr Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026744 kr1 kr (0%)
20. maj 2026743 kr3 kr (0%)
14. maj 2026740 kr1 kr (0%)
11. maj 2026739 kr1 kr (0%)
9. maj 2026740 kr1 kr (0%)
7. maj 2026739 kr1 kr (0%)
2. maj 2026738 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026739 kr1 kr (0%)
29. apr. 2026738 kr2 kr (0%)
28. apr. 2026740 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret