Gå til hovedindhold

Direct Computer Supplies Gaming PC Nordic Gaming Asgard Freja V2 - Ryzen 7, 32 GB, RTX 5070, 2 TB

Pris fra 14.699 krtil 17.239 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.540 kr (15% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Gaming PC Nordic Gaming Asgard Freja V2 - Ryzen 7, 32 GB, RTX 5070, 2 TB og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 14699 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Nordic Gaming Asgard Freja V2 Gaming PC | Ryzen 7 32GB RTX 5070 2TB
14.699 kr
Til butik
Nordic Gaming Asgard Freja V2 Gaming PC | Ryzen 7 32GB RTX 5070 2TB billede

Produktinformation

AMD CPU Ryzen 7 7800X3D - 32GB DDR5 - RTX 5070 12GB - 2TB M.2 SSD - 650W PSU - Uden OS - 3 års garanti

Produktspecifikationer

Artikel nr.: TPC25/R7-7800X3D/32G/2TB/RTX5070
EAN: 5711802726603
Varenr.: 1003493525
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Geekd TOP Gaming PC | Ryzen 7 32GB RTX 5070 2TB Computer - GEEKD.dk
-6%15.499 kr
Før 16.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Geekd TOP Gaming PC | Ryzen 7 32GB RTX 5070 2TB Computer - GEEKD.dk billede

Produktinformation

OBS: Windows Licens er ikke inkluderet! Geekd TOP Gaming PC med Ryzen 7 7800X3D og RTX 5070 er en high-end gaming PC til dig, der vil have maksimal performance i dine spil. Perfekt til både competitive gaming og krævende AAA-titler i høj kvalitet. Den kra...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Geekd
Kategori: Gamer Stationær
EAN: 5711802726603
Varenr.: 52887306273104
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming PC Nordic Gaming Asgard Freja V2 - Ryzen 7, 32 GB, RTX 5070, 2 TB
-2%16.099 kr
Før 16.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gaming PC Nordic Gaming Asgard Freja V2 - Ryzen 7, 32 GB, RTX 5070, 2 TB billede

Produktinformation

AMD CPU Ryzen 7 7800X3D - 32GB DDR5 - RTX 5070 12GB - 2TB M.2 SSD - 650W PSU - Uden OS - 3 års garantiFreja-serien – maksimal gamingpower i minimal størrelse Vil du have seriøs ydelse uden at fylde hele skrivebordet? Nordic Gaming Asgard Freja-serien er skabt til dig, der vil spille moderne titler med høj grafik, men stadig ønsker en kompakt og transportabel løsning. Alle modeller er bygget i vores Mini-ITX kabinet med integreret bærehåndtag – perfekt til LAN, gamerweekend eller små setups derhjemme.Perfekt til: Den seriøse gamer, som har krav til plads og fleksibilitet, uden at gå på kompromis med ydeevne.Nordic Gaming Asgard Freja V2 er det ultimative valg, hvis du vil have maksimal power i minimal størrelse. Denne Mini-ITX gaming-pc er bygget i et af markedets mindste kabinetter og er ideel til både gamerhulen og on-the-go gaming. Det smarte kabinet er udstyret med et integreret håndtag, så du nemt kan tage den med til LAN, turneringer eller gamerweekend hos vennerne.Indvendigt får du seriøs ydelse: AMD Ryzen 7 7800X3D-processoren kombineret med 32 GB DDR5 RAM og det nye RTX 5070 12 GB grafikkort leverer høj FPS og flydende grafik i selv de mest krævende titler som Warzone, Cyberpunk og Apex. Med 2 TB lynhurtig M.2 SSD har du rigelig plads til dine spil og medie.Nordic Gaming Asgard Freja V2 er en kompromisløs mini-gamer til dig, der vil have det hele – bare mindre.O.B.S: Pre-installeret med Windows 11 uden licens (Tilkøb)...

Produktspecifikationer

Mærke: DTK Computer
Kategori: Stationære PCer
Vægt: 8.85g
EAN: 5711802726603
Varenr.: 1830847
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming PC Nordic Gaming Asgard Freja V2 - Ryzen 7, 32 GB, RTX 5070, 2 TB
-2%16.119 kr
Før 16.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Nordic Gaming Asgard Freja V2 Gaming PC | Ryzen 7 32GB RTX 5070 2TB
17.239 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gaming PC Nordic Gaming Asgard Freja V2 - Ryzen 7, 32 GB, RTX 5070, 2 TB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gaming PC Nordic Gaming Asgard Freja V2 - Ryzen 7, 32 GB, RTX 5070, 2 TB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK14.699 kr14.699 krKøb
2Geekd15.499 kr15.499 krKøb
3Boligcenter DK16.099 kr16.099 krKøb
4Vivas DK16.119 kr16.188 krKøb
5Ultrashop17.239 kr17.239 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gaming PC Nordic Gaming Asgard Freja V2 - Ryzen 7, 32 GB, RTX 5070, 2 TB

PriceData har fulgt prisen på Gaming PC Nordic Gaming Asgard Freja V2 - Ryzen 7, 32 GB, RTX 5070, 2 TB i 182 dage. Laveste pris i perioden er 11.599 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 17.619 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 14.695 kr.

Den nuværende pris på 14.699 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Gaming PC Nordic Gaming Asgard Freja V2 - Ryzen 7, 32 GB, RTX 5070, 2 TB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Gaming PC Nordic Gaming Asgard Freja V2 - Ryzen 7, 32 GB, RTX 5070, 2 TB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 202614.699 kr1.820 kr (11%)
22. maj 202616.519 kr1.820 kr (12%)
28. mar. 202614.699 kr2.920 kr (17%)
27. mar. 202617.619 kr2.920 kr (20%)
18. mar. 202614.699 kr450 kr (3%)
14. feb. 202614.249 kr1.755 kr (11%)
13. feb. 202616.004 kr1.755 kr (12%)
5. feb. 202614.249 kr450 kr (3%)
21. jan. 202613.799 kr1.700 kr (11%)
20. jan. 202615.499 kr1.080 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret