Gå til hovedindhold

Direct Computer Supplies Gaming PC Nordic Gaming Asgard Odin V5 - Ultra 7, 32 GB, RTX 5070 Ti, 2 TB

Pris fra 16.599 krtil 19.679 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 3.080 kr (16% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Gaming PC Nordic Gaming Asgard Odin V5 - Ultra 7, 32 GB, RTX 5070 Ti, 2 TB og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 16599 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Nordic Gaming Asgard Odin V5 Gaming PC | Ultra 7 32GB RTX 5070Ti 2TB
16.599 kr
Til butik
Nordic Gaming Asgard Odin V5 Gaming PC | Ultra 7 32GB RTX 5070Ti 2TB billede

Produktinformation

Intel CPU Ultra 7 265KF - 32GB DDR5 - RTX 5070Ti 16GB - 2TB M.2 SSD - 1000W PSU - Uden OS - 3 års garanti

Produktspecifikationer

Artikel nr.: TPC25/U7-265KF/32G/2TB/RTX5070 Ti
EAN: 5711802726474
Varenr.: 1003384224
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Geekd TOP Gaming PC | Ultra 7 32GB RTX 5070Ti 2TB Computer - GEEKD.dk
17.999 kr
Til butik
Geekd TOP Gaming PC | Ultra 7 32GB RTX 5070Ti 2TB Computer - GEEKD.dk billede

Produktinformation

OBS: Windows Licens er ikke inkluderet! Geekd TOP Gaming PC med Ultra 7 og RTX 5070Ti er en high-end gaming PC til dig, der vil have maksimal performance i alle spil. Her får du en kraftfuld løsning, der klarer både competitive gaming og tunge AAA-titler...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Geekd
Kategori: Gamer Stationær
EAN: 5711802726474
Varenr.: 52887305257296
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming PC Nordic Gaming Asgard Odin V5 - Ultra 7, 32 GB, RTX 5070 Ti, 2 TB
-1%18.399 kr
Før 18.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gaming PC Nordic Gaming Asgard Odin V5 - Ultra 7, 32 GB, RTX 5070 Ti, 2 TB billede

Produktinformation

Intel CPU Ultra 7 265KF - 32GB DDR5 - RTX 5070Ti 16GB - 2TB M.2 SSD - 850W PSU - Uden OS - 3 års garantiOdin-serien er toppen af poppen. Den her serie er til dig, der arbejder med tunge programmer, streamer professionelt eller bare vil have den mest kompromisløse gamingoplevelse muligt. Du får markedets bedste hardware, avanceret køling og et design i særklasse. En Odin-maskine er en investering i kraft, kvalitet og fremtidssikring.Perfekt til: Grafiske designere, streamere og hardcore gamere, der kræver det ypperste af deres setup.Nordic Gaming Asgard Odin V5 er en sand kraftkarl for den seriøse gamer. Udstyret med en topklasse Intel CPU Ultra 7 265KF processor og det banebrydende NVIDIA GeForce RTX 5070Ti grafikkort med 16GB VRAM, er du sikret en flydende og lækker spiloplevelse i selv de mest krævende titler. Hele 32GB DDR5 RAM og en lynhurtig 2TB M.2 SSD giver uanede muligheder og gør din gaming til en leg.En kraftig 850W strømforsyning leverer stabil strøm til alle komponenter. Denne gaming-PC leveres uden operativsystem, så du kan skræddersy din oplevelse, og inkluderer 3 års garanti.O.B.S: Pre-installeret med Windows 11 uden licens (Tilkøb)...

Produktspecifikationer

Mærke: DTK Computer
Kategori: Stationære PCer
Vægt: 9.2g
EAN: 5711802726474
Varenr.: 1819000
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming PC Nordic Gaming Asgard Odin V5 - Ultra 7, 32 GB, RTX 5070 Ti, 2 TB
-1%18.419 kr
Før 18.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Nordic Gaming Asgard Odin V5 Gaming PC | Ultra 7 32GB RTX 5070Ti 2TB
19.679 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gaming PC Nordic Gaming Asgard Odin V5 - Ultra 7, 32 GB, RTX 5070 Ti, 2 TB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gaming PC Nordic Gaming Asgard Odin V5 - Ultra 7, 32 GB, RTX 5070 Ti, 2 TB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK16.599 kr16.599 krKøb
2Geekd17.999 kr17.999 krKøb
3Boligcenter DK18.399 kr18.399 krKøb
4Vivas DK18.419 kr18.488 krKøb
5Ultrashop19.679 kr19.679 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gaming PC Nordic Gaming Asgard Odin V5 - Ultra 7, 32 GB, RTX 5070 Ti, 2 TB

PriceData har fulgt prisen på Gaming PC Nordic Gaming Asgard Odin V5 - Ultra 7, 32 GB, RTX 5070 Ti, 2 TB i 172 dage. Laveste pris i perioden er 14.999 kr (registreret d. 14. december 2025), højeste er 19.679 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 17.133 kr.

Den nuværende pris på 16.599 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 4 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for Gaming PC Nordic Gaming Asgard Odin V5 - Ultra 7, 32 GB, RTX 5070 Ti, 2 TB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for Gaming PC Nordic Gaming Asgard Odin V5 - Ultra 7, 32 GB, RTX 5070 Ti, 2 TB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. mar. 202616.599 kr100 kr (1%)
2. mar. 202616.499 kr2.630 kr (14%)
1. mar. 202619.129 kr2.630 kr (16%)
10. feb. 202616.499 kr3.180 kr (16%)
8. feb. 202619.679 kr3.180 kr (19%)
5. feb. 202616.499 kr3.180 kr (16%)
4. feb. 202619.679 kr3.180 kr (19%)
27. jan. 202616.499 kr1.500 kr (10%)
14. jan. 202614.999 kr2.388 kr (14%)
13. jan. 202617.387 kr2.388 kr (16%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret