Gå til hovedindhold

Direct Computer Supplies Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V2 - Ultra 5, 32 GB, RTX 5070, 1 TB

Pris fra 12.049 krtil 14.069 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.020 kr (14% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V2 - Ultra 5, 32 GB, RTX 5070, 1 TB og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 12049 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Nordic Gaming Asgard Thor V2 Gaming PC | Ultra 5 32GB RTX 5070 1TB
12.049 kr
Til butik
Nordic Gaming Asgard Thor V2 Gaming PC | Ultra 5 32GB RTX 5070 1TB billede

Produktinformation

Intel CPU Ultra 5 245KF - 32GB DDR5 - RTX 5070 12GB - 1TB M.2 SSD - 750W PSU - Uden OS - 3 års garanti

Produktspecifikationer

Artikel nr.: TPC25/U5-245KF/32G/1TB/RTX5070
EAN: 5711802726436
Varenr.: 1003385467
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Geekd TOP Gaming PC | Ultra 5 32GB RTX 5070 1TB Computer - GEEKD.dk
-7%12.999 kr
Før 13.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Geekd TOP Gaming PC | Ultra 5 32GB RTX 5070 1TB Computer - GEEKD.dk billede

Produktinformation

OBS: Windows Licens er ikke inkluderet! Geekd TOP Gaming PC med Intel Ultra 5 og RTX 5070 er et stærkt valg til dig, der vil have høj performance og moderne hardware til gaming. Perfekt til både competitive spil og krævende AAA-titler. Den nye Intel Core...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Geekd
Kategori: Gamer Stationær
EAN: 5711802726436
Varenr.: 52887306305872
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V2 - Ultra 5, 32 GB, RTX 5070, 1 TB
-3%13.699 kr
Før 14.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V2 - Ultra 5, 32 GB, RTX 5070, 1 TB billede

Produktinformation

Intel CPU Ultra 5 245KF - 32GB DDR5 - RTX 5070 12GB - 1TB M.2 SSD - 750W PSU - Uden OS - 3 års garantiHvis du elsker at spille de nyeste AAA-titler med høj grafik og masser af FPS, så er Thor serien noget for dig. Den her serie er bygget med performance for øje – både til gaming i høj opløsning og til krævende scenarier som VR eller streaming i høj kvalitet. Her får du en maskine med muskler, og et look der matcher.Perfekt til: Entusiastiske gamere, der vil have høj, stabil ydeevne og mulighed for at presse spil til grænsen.Nordic Gaming Asgard Thor V2 er en stærk maskine, perfekt til den kræsne gamer, som er prisbevidst men samtidigt vil have stærke komponenter.Med en Intel Ultra 5 245KF CPU, hele 32 GB DDR5 RAM og RTX 5070, får man den nødvendige motorkraft til at spille de mest krævende spil på høj opløsning og en høj mængde FPS. Thor V2 kommer med en hurtig 1 TB M.2 SSD, så du kan downloade alle dine yndlingsspil og tilgå dem uden store loadtider.Thor V2 kommer i et lækkert Ratatosk kabinet fra Nordic, som kommer med en flot træ-finish.O.B.S: Pre-installeret med Windows 11 uden licens (Tilkøb)...

Produktspecifikationer

Mærke: DTK Computer
Kategori: Stationære PCer
Vægt: 10g
EAN: 5711802726436
Varenr.: 1817275
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V2 - Ultra 5, 32 GB, RTX 5070, 1 TB
-3%13.719 kr
Før 14.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Nordic Gaming Asgard Thor V2 Gaming PC | Ultra 5 32GB RTX 5070 1TB
14.069 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V2 - Ultra 5, 32 GB, RTX 5070, 1 TB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V2 - Ultra 5, 32 GB, RTX 5070, 1 TB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK12.049 kr12.049 krKøb
2Geekd12.999 kr12.999 krKøb
3Boligcenter DK13.699 kr13.699 krKøb
4Vivas DK13.719 kr13.769 krKøb
5Ultrashop14.069 kr14.069 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V2 - Ultra 5, 32 GB, RTX 5070, 1 TB

PriceData har fulgt prisen på Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V2 - Ultra 5, 32 GB, RTX 5070, 1 TB i 171 dage. Laveste pris i perioden er 11.499 kr (registreret d. 14. december 2025), højeste er 14.519 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 12.803 kr.

Den nuværende pris på 12.049 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V2 - Ultra 5, 32 GB, RTX 5070, 1 TB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V2 - Ultra 5, 32 GB, RTX 5070, 1 TB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. maj 202612.049 kr250 kr (2%)
10. apr. 202612.299 kr1.700 kr (12%)
9. apr. 202613.999 kr1.700 kr (14%)
12. mar. 202612.299 kr2.220 kr (15%)
11. mar. 202614.519 kr2.220 kr (18%)
21. feb. 202612.299 kr2.220 kr (15%)
19. feb. 202614.519 kr230 kr (2%)
18. feb. 202614.289 kr2.390 kr (20%)
12. feb. 202611.899 kr400 kr (3%)
11. feb. 202611.499 kr2.350 kr (17%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret