Gå til hovedindhold

Direct Computer Supplies Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V4 - Ryzen 5, 32 GB, RTX 5070, 1 TB SSD

Direct Computer SuppliesEAN: 5711802726481
Pris fra 11.999 krtil 14.369 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.370 kr (16% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V4 - Ryzen 5, 32 GB, RTX 5070, 1 TB SSD og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 11999 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Nordic Gaming Asgard Thor V4 Gaming PC | Ryzen 5 32GB RTX 5070 1TB
11.999 kr
Til butik
Nordic Gaming Asgard Thor V4 Gaming PC | Ryzen 5 32GB RTX 5070 1TB billede

Produktinformation

AMD Ryzen 5 9600X - 32GB DDR5 - RTX 5070 - 1TB M.2 SSD - 750W PSU - Uden OS - 3 års garanti

Produktspecifikationer

Artikel nr.: TPC25/R5-9600X/32G/1TB/RTX5070
EAN: 5711802726481
Varenr.: 1003382351
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Geekd TOP Gaming PC | Ryzen 5 32GB RTX 5070 1TB Computer - GEEKD.dk
13.499 kr
Til butik
Geekd TOP Gaming PC | Ryzen 5 32GB RTX 5070 1TB Computer - GEEKD.dk billede

Produktinformation

OBS: Windows Licens er ikke inkluderet! Geekd TOP Gaming PC med Ryzen 5 9600X og RTX 5070 er et stærkt valg til dig, der vil have høj performance i både esports og krævende AAA-spil. Her får du en gaming PC, der leverer høj FPS og flotte grafiske detaljer...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Geekd
Kategori: Gamer Stationær
EAN: 5711802726481
Varenr.: 52887306338640
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V4 - Ryzen 5, 32 GB, RTX 5070, 1 TB SSD
13.999 kr
Til butik
Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V4 - Ryzen 5, 32 GB, RTX 5070, 1 TB SSD billede

Produktinformation

AMD Ryzen 5 9600X - 32GB DDR5 - RTX 5070 - 1TB M.2 SSD - 750W PSU - Uden OS - 3 års garantiHvis du elsker at spille de nyeste AAA-titler med høj grafik og masser af FPS, så er Thor serien noget for dig. Den her serie er bygget med performance for øje – både til gaming i høj opløsning og til krævende scenarier som VR eller streaming i høj kvalitet. Her får du en maskine med muskler, og et look der matcher.Perfekt til: Entusiastiske gamere, der vil have høj, stabil ydeevne og mulighed for at presse spil til grænsen.Nordic Gaming Asgard Thor V4 er til dig, der vil have høj ydelse og masser af grafisk power. Den kører med AMD Ryzen 5 9600X og 32 GB RAM, hvilket giver dig både hurtig respons og stærk multitasking. NVIDIA GeForce RTX 5070-kortet sikrer, at du uden problemer kan spille moderne spil i høj opløsning og med flotte detaljer. 1 TB SSD giver god plads og hurtig adgang til dine spil og filer. En perfekt pc til dig, der gamer seriøst og vil have en maskine, der holder i mange år.O.B.S: Pre-installeret med Windows 11 uden licens (Tilkøb)...

Produktspecifikationer

Mærke: DTK Computer
Kategori: Stationære PCer
Vægt: 15g
EAN: 5711802726481
Varenr.: 1816257
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V4 - Ryzen 5, 32 GB, RTX 5070, 1 TB SSD
14.019 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Nordic Gaming Asgard Thor V4 Gaming PC | Ryzen 5 32GB RTX 5070 1TB
14.369 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V4 - Ryzen 5, 32 GB, RTX 5070, 1 TB SSD koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V4 - Ryzen 5, 32 GB, RTX 5070, 1 TB SSD koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK11.999 kr11.999 krKøb
2Geekd13.499 kr13.499 krKøb
3Boligcenter DK13.999 kr13.999 krKøb
4Vivas DK14.019 kr14.179 krKøb
5Ultrashop14.369 kr14.369 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V4 - Ryzen 5, 32 GB, RTX 5070, 1 TB SSD

PriceData har fulgt prisen på Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V4 - Ryzen 5, 32 GB, RTX 5070, 1 TB SSD i 172 dage. Laveste pris i perioden er 11.549 kr (registreret d. 14. december 2025), højeste er 14.369 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 12.648 kr.

Den nuværende pris på 11.999 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V4 - Ryzen 5, 32 GB, RTX 5070, 1 TB SSD. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V4 - Ryzen 5, 32 GB, RTX 5070, 1 TB SSD de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. maj 202611.999 kr200 kr (2%)
14. mar. 202612.199 kr2.170 kr (15%)
13. mar. 202614.369 kr2.170 kr (18%)
20. feb. 202612.199 kr300 kr (2%)
19. feb. 202612.499 kr1.420 kr (10%)
18. feb. 202613.919 kr2.370 kr (21%)
15. feb. 202611.549 kr2.370 kr (17%)
14. feb. 202613.919 kr2.370 kr (21%)
4. feb. 202611.549 kr2.370 kr (17%)
1. feb. 202613.919 kr2.370 kr (21%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret