Gå til hovedindhold

Direct Computer Supplies Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V6 - Ryzen 5 7500F, 32 GB, RX 7900 GRE, 1 TB SSD

Pris fra 11.199 krtil 13.419 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.220 kr (17% besparelse)

Sammenlign priser på Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V6 - Ryzen 5 7500F, 32 GB, RX 7900 GRE, 1 TB SSD og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 11199 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Nordic Gaming Asgard Thor V6 Gaming PC | Ryzen 5 7500F 32GB RX 9070 1TB
11.199 kr
Til butik
Nordic Gaming Asgard Thor V6 Gaming PC | Ryzen 5 7500F 32GB RX 9070 1TB billede

Produktinformation

AMD CPU Ryzen 5 7500F - 32GB DDR5 - RX 9070 16GB - 1TB M.2 SSD - 750W PSU - Uden OS - 3 års garanti

Produktspecifikationer

Artikel nr.: TPC25/R5-7500F/32G/1TB/RX9070
EAN: 5711802723091
Varenr.: 1003228558
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Geekd TOP Gaming PC | Ryzen 5 7500F 32GB RX 9070 1TB Computer - GEEKD.dk
-8%11.999 kr
Før 12.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Geekd TOP Gaming PC | Ryzen 5 7500F 32GB RX 9070 1TB Computer - GEEKD.dk billede

Produktinformation

OBS: Windows Licens er ikke inkluderet! Geekd TOP Gaming PC med Ryzen 5 7500F og RX 9070 er et stærkt valg til dig, der vil have høj performance i moderne spil uden at sprænge budgettet. Her får du en gaming PC, der leverer flotte grafiske detaljer og sta...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Geekd
Kategori: Gamer Stationær
EAN: 5711802723091
Varenr.: 52887306731856
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V6 - Ryzen 5 7500F, 32 GB, RX 7900 GRE, 1 TB SSD
-1%12.999 kr
Før 13.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V6 - Ryzen 5 7500F, 32 GB, RX 7900 GRE, 1 TB SSD billede

Produktinformation

AMD CPU Ryzen 5 7500F - 32GB DDR5 - RX 9070 16GB - 1TB M.2 SSD - 750W PSU - Uden OS - 3 års garantiHvis du elsker at spille de nyeste AAA-titler med høj grafik og masser af FPS, så er Thor serien noget for dig. Den her serie er bygget med performance for øje – både til gaming i høj opløsning og til krævende scenarier som VR eller streaming i høj kvalitet. Her får du en maskine med muskler, og et look der matcher.Perfekt til: Entusiastiske gamere, der vil have høj, stabil ydeevne og mulighed for at presse spil til grænsen.Nordic Gaming Asgard Thor V6 er en højtydende gaming-PC til dig, der vil have maksimal ydelse i moderne spil. Med AMD Ryzen 5 7500F og hele 32 GB RAM får du masser af kraft til både gaming og multitasking. Den dedikerede AMD Radeon RX 7900 GRE-grafik sikrer en flydende oplevelse i selv krævende titler – også i høj opløsning. Med 1 TB SSD får du hurtig adgang til spil og programmer og god plads til det hele. En stærk maskine til dig, der forventer mere.O.B.S: Pre-installeret med Windows 11 uden licens (Tilkøb)...

Produktspecifikationer

Mærke: DTK Computer
Kategori: Stationære PCer
Vægt: 10g
EAN: 5711802723091
Varenr.: 1819488
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V6 - Ryzen 5 7500F, 32 GB, RX 7900 GRE, 1 TB SSD
-1%13.019 kr
Før 13.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Nordic Gaming Asgard Thor V6 Gaming PC | Ryzen 5 7500F 32GB RX 9070 1TB
13.419 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V6 - Ryzen 5 7500F, 32 GB, RX 7900 GRE, 1 TB SSD koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V6 - Ryzen 5 7500F, 32 GB, RX 7900 GRE, 1 TB SSD koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK11.199 kr11.199 krKøb
2Geekd11.999 kr11.999 krKøb
3Boligcenter DK12.999 kr12.999 krKøb
4Vivas DK13.019 kr13.069 krKøb
5Ultrashop13.419 kr13.419 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V6 - Ryzen 5 7500F, 32 GB, RX 7900 GRE, 1 TB SSD

PriceData har fulgt prisen på Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V6 - Ryzen 5 7500F, 32 GB, RX 7900 GRE, 1 TB SSD i 171 dage. Laveste pris i perioden er 10.599 kr (registreret d. 14. december 2025), højeste er 11.199 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 10.899 kr.

Den nuværende pris på 11.199 kr er 3% over normalprisen. Der er registreret 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 2 prisændringer for Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V6 - Ryzen 5 7500F, 32 GB, RX 7900 GRE, 1 TB SSD. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 2 prisændringer for Gaming PC Nordic Gaming Asgard Thor V6 - Ryzen 5 7500F, 32 GB, RX 7900 GRE, 1 TB SSD de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. jan. 202611.199 kr600 kr (6%)
14. dec. 202510.599 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret