Gå til hovedindhold

DTK Computer Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Freja V3 - Ryzen 5, 32 GB, RX 9060, 1 TB

DTK ComputerSkrivebordscomputereEAN: 5711802726696
Pris fra 11.999 krtil 14.019 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 2.020 kr (14% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Freja V3 - Ryzen 5, 32 GB, RX 9060, 1 TB og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 11999 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Nordic Gaming Asgard Freja V3 Gaming PC | Ryzen 5 32GB RX 9060 1TB
11.999 kr
Til butik
Nordic Gaming Asgard Freja V3 Gaming PC | Ryzen 5 32GB RX 9060 1TB billede

Produktinformation

AMD CPU Ryzen 5 9600X - 32GB DDR5 - RX 9060 XT 16GB - 1TB M.2 SSD - 850W PSU - Uden OS - 3 års garanti

Produktspecifikationer

Artikel nr.: TPC25/R5-9600X/32G/1TB/RX9060XT-16GB
EAN: 5711802726696
Varenr.: 1003668516
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Geekd TOP Gaming PC | Ryzen 5 32GB RX 9060 1TB Computer - GEEKD.dk
13.499 kr
Til butik
Geekd TOP Gaming PC | Ryzen 5 32GB RX 9060 1TB Computer - GEEKD.dk billede

Produktinformation

OBS: Windows Licens er ikke inkluderet! Geekd TOP Gaming PC med Ryzen 5 og RX 9060 XT er en stærk og stilren gaming PC, der leverer høj performance til både nye og erfarne gamere. Perfekt til dig, der vil spille i høje settings med flotte detaljer og stab...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Geekd
Kategori: Gamer Stationær
EAN: 5711802726696
Varenr.: 52887306404176
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Freja V3 - Ryzen 5, 32 GB, RX 9060, 1 TB
13.999 kr
Til butik
Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Freja V3 - Ryzen 5, 32 GB, RX 9060, 1 TB billede

Produktinformation

AMD CPU Ryzen 5 9600X - 32GB DDR5 - RX 9060 XT 16GB - 1TB M.2 SSD - 850W PSU - Uden OS - 3 års garantiFreja-serien – maksimal gamingpower i minimal størrelse Vil du have seriøs ydelse uden at fylde hele skrivebordet? Nordic Gaming Asgard Freja-serien er skabt til dig, der vil spille moderne titler med høj grafik, men stadig ønsker en kompakt og transportabel løsning. Alle modeller er bygget i vores Mini-ITX kabinet med integreret bærehåndtag – perfekt til LAN, gamerweekend eller små setups derhjemme.Perfekt til: Den seriøse gamer, som har krav til plads og fleksibilitet, uden at gå på kompromis med ydeevne.Nordic Gaming Asgard Freja V3 er skabt til gamere, der vil kombinere stærk ydelse med et kabinet, der ser lige så godt ud, som det performer. Det hvide Fractal Design Epoch Tower ATX med matchende komponenter giver et stilrent look, hvor både design og performance går hånd i hånd.Indvendigt finder du kraftfuld hardware med en AMD Ryzen 5 9600X-processor, 32 GB DDR5 RAM og et ASRock Radeon RX 9060 XT Steel Legend 16 GB grafikkort, der leverer flydende gameplay i høj opløsning og sikrer en fremtidssikret oplevelse i både e-sport og AAA-spil. En lynhurtig 1 TB NVMe M.2 SSD giver kort opstart, hurtige loadingtider og plads til dine favoritspil, mens en Arctic Freezer 36 A-RGB CPU-køler og en 850W 80+ Gold PSU sørger for stabil drift og effektiv køling.O.B.S: Pre-installeret med Windows 11 uden licens (Tilkøb)...

Produktspecifikationer

Mærke: DTK Computer
Kategori: Stationære PCer
Vægt: 15.45g
EAN: 5711802726696
Varenr.: 1866433
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Freja V3 - Ryzen 5, 32 GB, RX 9060, 1 TB
14.019 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Freja V3 - Ryzen 5, 32 GB, RX 9060, 1 TB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Freja V3 - Ryzen 5, 32 GB, RX 9060, 1 TB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK11.999 kr11.999 krKøb
2Geekd13.499 kr13.499 krKøb
3Boligcenter DK13.999 kr13.999 krKøb
4Vivas DK14.019 kr14.179 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Freja V3 - Ryzen 5, 32 GB, RX 9060, 1 TB

PriceData har fulgt prisen på Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Freja V3 - Ryzen 5, 32 GB, RX 9060, 1 TB i 151 dage. Laveste pris i perioden er 9.249 kr (registreret d. 5. januar 2026), højeste er 11.999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 10.612 kr.

Den nuværende pris på 11.999 kr er 13% over normalprisen. Der er registreret 1 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 4 prisændringer for Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Freja V3 - Ryzen 5, 32 GB, RX 9060, 1 TB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 4 prisændringer for Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Freja V3 - Ryzen 5, 32 GB, RX 9060, 1 TB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. mar. 202611.999 kr1.400 kr (13%)
7. jan. 202610.599 kr1.350 kr (15%)
5. jan. 20269.249 kr1.350 kr (13%)
4. jan. 202610.599 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret