Gå til hovedindhold

Direct Computer Supplies Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Balder - Ryzen 5, 8 GB, Radeon Vega 7, 500 GB SSD

Pris fra 3.299 krtil 4.299 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.000 kr (23% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Balder - Ryzen 5, 8 GB, Radeon Vega 7, 500 GB SSD og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3299 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Nordic Gaming Asgard Balder Gaming PC | Ryzen 5 8GB Radeon Vega 7 500GB
3.299 kr
Til butik
Nordic Gaming Asgard Balder Gaming PC | Ryzen 5 8GB Radeon Vega 7 500GB billede

Produktinformation

AMD Ryzen 5 5600GT - 8GB DDR4 - Radeon Vega 7 - 500GB M.2 SSD - 600W PSU - Uden OS - 3 års garanti

Produktspecifikationer

Artikel nr.: TPC23/R5-5600G/8G/500GB
EAN: 5711802706476
Varenr.: 1001343453
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Balder - Ryzen 5, 8 GB, Radeon Vega 7, 500 GB SSD
3.899 kr
Til butik
Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Balder - Ryzen 5, 8 GB, Radeon Vega 7, 500 GB SSD billede

Produktinformation

AMD Ryzen 5 5600GT - 8GB DDR4 - Radeon Vega 7 - 500GB M.2 SSD - 600W PSU - Uden OS - 3 års garantiVil du bare i gang med gaming – uden at tømme kontoen? Nordic Gaming Asgard Balder-serien er dit oplagte valg. Den er skabt til dig, der spiller lettere eller ældre titler, og gerne vil have en solid og nem start. Du får en brugervenlig, kompakt og stille maskine, der kører som den skal – og er nem at opgradere, når du er klar til mere.Perfekt til: Nybegyndere, som gerne vil prøve kræfter med en gaming PC, til en skarp pris.Nordic Gaming Asgard Balder er det oplagte valg, hvis du skal i gang med gaming uden at sprænge budgettet. Med en AMD Ryzen 5 5600G-processor og 8 GB RAM får du en solid basis til de mindre krævende spil. Den integrerede Radeon Vega 7-grafik klarer lette og mellemkrævende spil, og med 500 GB SSD har du fin plads til spil og programmer. Denne model er bygget i et stilrent midi tower-kabinet og passer perfekt til nye gamere eller som en sekundær gaming-pc.O.B.S: Pre-installeret med Windows 11 uden licens (Tilkøb)...

Produktspecifikationer

Mærke: DTK Computer
Kategori: Stationære PCer
Vægt: 9.14g
EAN: 5711802706476
Varenr.: 1830733
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Balder - Ryzen 5, 8 GB, Radeon Vega 7, 500 GB SSD
3.919 kr
Til butik
Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Balder - Ryzen 5, 8 GB, Radeon Vega 7, 500 GB SSD billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: DTK Computer
Kategori: Stationære PCer
Vægt: 9.14g
EAN: 5711802706476
Varenr.: 1830733
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Nordic Gaming Asgard Balder Gaming PC | Ryzen 5 8GB Radeon Vega 7 500GB
4.249 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Geekd TOP Gaming PC | Ryzen 5 8GB Radeon Vega 7 500GB Computer - GEEKD.dk
4.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Balder - Ryzen 5, 8 GB, Radeon Vega 7, 500 GB SSD koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Balder - Ryzen 5, 8 GB, Radeon Vega 7, 500 GB SSD koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.299 kr3.299 krKøb
2Boligcenter DK3.899 kr3.899 krKøb
3Vivas DK3.919 kr3.988 krKøb
4Ultrashop4.249 kr4.249 krKøb
5Geekd4.299 kr4.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Balder - Ryzen 5, 8 GB, Radeon Vega 7, 500 GB SSD

PriceData har fulgt prisen på Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Balder - Ryzen 5, 8 GB, Radeon Vega 7, 500 GB SSD i 175 dage. Laveste pris i perioden er 2.849 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 4.249 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.382 kr.

Den nuværende pris på 3.299 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 22% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Balder - Ryzen 5, 8 GB, Radeon Vega 7, 500 GB SSD. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Balder - Ryzen 5, 8 GB, Radeon Vega 7, 500 GB SSD de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 20263.299 kr940 kr (22%)
13. maj 20264.239 kr940 kr (28%)
18. feb. 20263.299 kr950 kr (22%)
17. feb. 20264.249 kr950 kr (29%)
22. jan. 20263.299 kr350 kr (12%)
21. jan. 20262.949 kr930 kr (24%)
19. jan. 20263.879 kr930 kr (32%)
10. jan. 20262.949 kr580 kr (16%)
7. jan. 20263.529 kr580 kr (20%)
4. jan. 20262.949 kr580 kr (16%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret