Gå til hovedindhold

Fractal Design Epoch XL TG - Computer kabinet - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort, let - USB/Lyd

Fractal DesignComputerkomponenterEAN: 7340172710387
Pris fra 642 krtil 1.186 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 544 kr (46% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Fractal Design Epoch XL TG - Computer kabinet - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort, let - USB/Lyd og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 642 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Fractal Design Epoch XL TG Tower Udvidet ATX Sort
642 kr
Til butik
Fractal Design Epoch XL TG Tower Udvidet ATX Sort billede

Produktinformation

Fractal Design Epoch XL TG - Computer kabinet - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort, let - USB/Lyd

Produktspecifikationer

Artikel nr.: FD-C-EPO1X-02
EAN: 7340172710387
Varenr.: 1003830638
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Fractal Design Epoch XL TG - tower kabinet til E-ATX, sort
-41%739 kr
Før 1.259 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Fractal Design Epoch XL TG - tower kabinet til E-ATX, sort billede

Produktinformation

Fractal Design Epoch XL TG - Computer kabinet - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort, let - USB/LydGenereltAntal interne bays: 4Egenskaber, systemkabinet: PSU-støvfiltreværktøjsløst frontdækkekabeladministrationssystem (37 mm plads)Farve: Sort, letKølesystem: Front: 140 mm ventilator x 3 / 3 x 120 mm blæser understøttet eller op til 280/360 mm radiator understøttet | Top: blæserstativ / 3 x 120 mm eller 2 x 140/180 mm blæser understøttet eller op til 280/360 mm radiator understøttet | Bagside: blæserstatiMaks. højde for CPU-køler: 176 mmMaks. længde for videokort: 425 mmMateriale af sidepanel i vindue: Hærdet glasMax størrelse på bundkort: Udvidet ATXModel: Computer kabinetProduktmateriale: StålSidepanel i vindue: JaStrømforsyning maks. længde: 290 mmUnderstøttede motherboards: Extended ATXATXmicroATXMini-ITXEkspansion / KonnektivitetEkspansionsåbninger: 7Interface: 1 x USB 3.2 Gen 2x2 - USB-C | 2 x USB 3.2 Gen 1 | Hovedtelefon/mikrofon - mini-jackUdvidelses-båse: 2 (total) / 2 (fri) x intern - 2.5" | 2 (total) / 2 (fri) x intern - 25" / 35" deltDiverseUdstyr inkluderet: 4 PSU-skruer8 motherboardskruermotherboard Stand-Offs16 SSD skruer8 HDD-skruer8 HDD ...

Produktspecifikationer

Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 15g
EAN: 7340172710387
Varenr.: 2043802
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fractal Design Epoch XL TG - Computer kabinet - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort, let - USB/Lyd
758 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Fractal Design Epoch XL TG - tower kabinet til E-ATX, sort
-41%759 kr
Før 1.279 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fractal Design Epoch XL Black TG - Kabinet - Tower - Sort
863 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Fractal Design Epoch XL TG Tower Udvidet ATX Sort
1.169 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Fractal Design Epoch Xl Tg Light Tint Tårn Sort
-0%1.186 kr
Før 1.186,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design Epoch XL TG - Computer kabinet - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort, let - USB/Lyd koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design Epoch XL TG - Computer kabinet - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort, let - USB/Lyd koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK642 kr642 krKøb
2Boligcenter DK739 kr739 krKøb
3CS MEGASTORE DK758 kr797 krKøb
4Vivas DK759 kr919 krKøb
5Proshop DK863 kr902 krKøb
6Ultrashop1.169 kr1.169 krKøb
7Dustin DK1.186 kr1.272,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fractal Design Epoch XL TG - Computer kabinet - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort, let - USB/Lyd

PriceData har fulgt prisen på Fractal Design Epoch XL TG - Computer kabinet - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort, let - USB/Lyd i 171 dage. Laveste pris i perioden er 642 kr (registreret d. 26. maj 2026), højeste er 1.432 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 896 kr.

Den nuværende pris på 642 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Fractal Design Epoch XL TG - Computer kabinet - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort, let - USB/Lyd. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Fractal Design Epoch XL TG - Computer kabinet - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort, let - USB/Lyd de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 2026642 kr13 kr (2%)
20. maj 2026655 kr34 kr (5%)
13. maj 2026689 kr16 kr (2%)
6. maj 2026705 kr32 kr (4%)
28. apr. 2026737 kr15 kr (2%)
22. apr. 2026752 kr17 kr (2%)
15. apr. 2026769 kr16 kr (2%)
8. apr. 2026785 kr17 kr (2%)
9. mar. 2026802 kr16 kr (2%)
2. mar. 2026818 kr19 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret