Gå til hovedindhold

Eizo Flexscan Ev2490-wt Led Display 60,5 Cm (23.8 tommer) 1920 X 1080 Pixel Fuld Hd Hvid 23.8 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 60hz

EizoComputer – tilbehørEAN: 4995047063322
Pris fra 2.864 krtil 3.374 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 510 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.848 kr 2. maj

Sammenlign priser på Eizo Flexscan Ev2490-wt Led Display 60,5 Cm (23.8 tommer) 1920 X 1080 Pixel Fuld Hd Hvid 23.8 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 60hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2864 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
EIZO FlexScan EV2490-WT 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz
2.864 kr
Til butik
EIZO FlexScan EV2490-WT 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz billede

Produktinformation

EIZO FlexScan EV2490-WT - Med FlexStand - LED-skærm - 23.8" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 60 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - 5 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: Eizo Nanao
Artikel nr.: EV2490-WT
EAN: 4995047063322
Varenr.: 1000534155
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 24" EIZO FlexScan EV2490-WT Full HD, USB-C dok, hvid
-14%3.099 kr
Før 3.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærm 24" EIZO FlexScan EV2490-WT Full HD, USB-C dok, hvid billede

Produktinformation

Fordele ved EIZO 24" skærm til arbejdeFå en effektiv arbejdsplads med 23,8" Full HD skarphed og et IPS-panel med brede betragtningsvinkler på 178°/178°. EV2490-WT er skabt til kontorbrug med moderne tilslutning og indbyggede højttalere, så du kan fokusere på opgaverne uden ekstra udstyr. Den hvide finish passer ind i lyse, professionelle miljøer.Smart tilslutning og fleksibel ergonomiSkærmen fungerer som USB‑C dok og har LAN-port, så du nemt kan tilkoble computer og netværk via ét kabel. Med HDMI, DisplayPort og USB-hub (3× USB‑A, USB‑B, USB‑C) er der plads til alt dit tilbehør. Højden kan justeres op til 19,1 cm, og du kan dreje, vippe og pivotere fra −90° til 90°, så skærmen altid står komfortabelt. Flimrefri teknologi og Low Blue Light hjælper med at holde øjnene friske gennem hele dagen.Skærmstørrelse: 60,5 cm (23,8")Opløsning: 1.920 × 1.080 (16:9)Panel: IPS, LED-baggrundsbelysningLysstyrke: 250 cd/m²Kontrast: 1.000:1Opdateringsfrekvens: 60 HzResponstid: 5 msFarver: 1,67 mia., sRGBSynsvinkel: 178°/178°Tilslutninger: 1× HDMI, 1× DisplayPort, 1× USB‑C (DP Alt Mode), 1× USB‑B, 1× USB‑C nedstrøm, 3× USB‑A, 1× høretelefon 3,5 mm, 1× RJ‑45Indbyggede højttalere: JaUSB-hub: Version 3.2 Gen 1Ergonomi: Højdejustering 19,1 cm, drej 0–344°, tilt −5° til 35°, pivot −90°/90°VESA-montering: 100 × 100 mmStrømforbrug: 11 W typ., 155 W maks., 0,5 W standbyEnergieffektivitet: Klasse C (SDR), 9 kWh pr. 1.000 tNetspænding: 100–240 V, 50–60 HzMål med fod: H 52,36 × B 53,78 × D 23,0 cmMål uden fod: H 34,4 × B 53,1 × D 5,4 cmVægt: 7,2 kg med fod, 4,5 kg udenFarve: HvidNetværk: Ethernet LAN, 1× RJ‑45Medfølger: USB‑C kabel, AC-kabel, Quick start guide...

Produktspecifikationer

Mærke: Eizo
Kategori: Skærme
Vægt: 2.65g
EAN: 4995047063322
Varenr.: 1917195
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24" EIZO EV2490 - 1920x1080 (FHD) - 60Hz - IPS
3.117 kr
Til butik
24" EIZO EV2490 - 1920x1080 (FHD) - 60Hz - IPS billede

Produktinformation

EIZO EV2490 monitor kombinerer kontororienteret produktivitet og præcis farvegengivelse med IPS-panel og USB-C-docking for strømlinet forbindelse og effektiv multi-enhedsarbejdsgang. Størrelse: 23.8" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringsfrekvens: 60Hz Paneltype: IPS Forbindelser: HDMI, DisplayPort, USB-C, Ethernet, USB 3.1 Gen 1 hub Særlige funktioner: USB Type-C docking; Indbygget Ethernet; Daisy chain via DisplayPort; 100% sRGB Ergonomiske justeringer, integreret netværksforbindelse og bred farvestøtte gør den ideel til koncentreret kontorarbejde, lange betragtningssessioner og præcis indholdsrevision.

Produktspecifikationer

Mærke: EIZO
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: EV2490-WT
EAN: 4995047063322
Varenr.: 3066193
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 24" EIZO FlexScan EV2490-WT Full HD, USB-C dok, hvid
-14%3.119 kr
Før 3.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Eizo Flexscan Ev2490-wt Led Display 60,5 Cm (23.8 tommer) 1920 X 1080 Pixel Fuld Hd Hvid 23.8 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 60hz
3.374 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eizo Flexscan Ev2490-wt Led Display 60,5 Cm (23.8 tommer) 1920 X 1080 Pixel Fuld Hd Hvid 23.8 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 60hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eizo Flexscan Ev2490-wt Led Display 60,5 Cm (23.8 tommer) 1920 X 1080 Pixel Fuld Hd Hvid 23.8 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 60hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.864 kr2.864 krKøb
2Boligcenter DK3.099 kr3.099 krKøb
3Proshop DK3.117 kr3.117 krKøb
4Vivas DK3.119 kr3.198 krKøb
5Dustin DK3.374 kr3.460,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Eizo Flexscan Ev2490-wt Led Display 60,5 Cm (23.8 tommer) 1920 X 1080 Pixel Fuld Hd Hvid 23.8 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 60hz

PriceData har fulgt prisen på Eizo Flexscan Ev2490-wt Led Display 60,5 Cm (23.8 tommer) 1920 X 1080 Pixel Fuld Hd Hvid 23.8 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 60hz i 179 dage. Laveste pris i perioden er 2.848 kr (registreret d. 2. maj 2026), højeste er 3.057 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.957 kr.

Den nuværende pris på 2.864 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 52 prisændringer for Eizo Flexscan Ev2490-wt Led Display 60,5 Cm (23.8 tommer) 1920 X 1080 Pixel Fuld Hd Hvid 23.8 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 60hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 52 prisændringer for Eizo Flexscan Ev2490-wt Led Display 60,5 Cm (23.8 tommer) 1920 X 1080 Pixel Fuld Hd Hvid 23.8 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 60hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.864 kr3 kr (0%)
27. maj 20262.867 kr8 kr (0%)
24. maj 20262.859 kr5 kr (0%)
22. maj 20262.854 kr4 kr (0%)
15. maj 20262.858 kr4 kr (0%)
14. maj 20262.854 kr3 kr (0%)
13. maj 20262.857 kr5 kr (0%)
12. maj 20262.862 kr6 kr (0%)
9. maj 20262.868 kr9 kr (0%)
8. maj 20262.859 kr7 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret