Gå til hovedindhold

EIZO FlexScan EV2490-BK 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz

EizoComputer – tilbehørEAN: 4995047063315
Pris fra 2.834 krtil 3.419 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 585 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.798 kr 3. apr.

Sammenlign priser på EIZO FlexScan EV2490-BK 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2834 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
EIZO FlexScan EV2490-BK 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz
2.834 kr
Til butik
EIZO FlexScan EV2490-BK 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz billede

Produktinformation

EIZO FlexScan EV2490-BK - Med FlexStand - LED-skærm - 23.8" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 60 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - 5 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Eizo Nanao
Artikel nr.: EV2490-BK
EAN: 4995047063315
Varenr.: 1000534154
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24" EIZO FlexScan EV2490 - 1920x1080 (FHD) - 60Hz - IPS
3.117 kr
Til butik
24" EIZO FlexScan EV2490 - 1920x1080 (FHD) - 60Hz - IPS billede

Produktinformation

EIZO FlexScan EV2490 monitor er en USB-C dockende skærm designet til effektiv kontorproduktivitet med nøjagtige farver og bred betragtningsvinkel fra et IPS-panel. Størrelse: 23.8" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringsfrekvens: 60Hz Paneltype: IPS Anslutninger: HDMI, DisplayPort, USB-C, Ethernet, USB 3.1 Gen 1 hub Særlige funktioner: USB-C docking; Indbygget Ethernet; Daisy chain; 100% sRGB Pålidelige ergonomiske indstillinger, lavt strømforbrug og integreret docking forenkler daglige desktop-arbejdsgange og sikrer konsekvent farvegengivelse og tilslutning til kontoropgaver og fjernsamarbejde.

Produktspecifikationer

Mærke: EIZO
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: EV2490-BK
EAN: 4995047063315
Varenr.: 3069147
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Eizo Flexscan Ev2490-bk 23.8 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 60hz
3.374 kr
Til butik
Eizo Flexscan Ev2490-bk 23.8 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 60hz billede

Produktinformation

24-tommer Full HD IPS-panel, skarpe billeder og bred 178° betragtningsvinkel USB-C-docking sender video, data og LAN over ét kabel for nem tilslutning sRGB-dækning og 1,06 mia. farver giver ensartede, præcise toner Ergonomisk stander med 191 mm højdejustering, pivot, dreje- og vippefunktion for øget komfort Flimmerfri skærm og Low Blue Light reducerer øjentræthed under lange vagter...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: EIZO
Kategori: Skærme
Artikel nr.: EV2490-BK
EAN: 4995047063315
Varenr.: 5011356926
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 24" EIZO FlexScan EV2490-BK - Full HD, USB‑C dok, LAN, sort
-13%3.399 kr
Før 3.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 24" EIZO FlexScan EV2490-BK - Full HD, USB‑C dok, LAN, sort
-13%3.419 kr
Før 3.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EIZO FlexScan EV2490-BK 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EIZO FlexScan EV2490-BK 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.834 kr2.834 krKøb
2Proshop DK3.117 kr3.117 krKøb
3Dustin DK3.374 kr3.460,25 krKøb
4Boligcenter DK3.399 kr3.399 krKøb
5Vivas DK3.419 kr4.618 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for EIZO FlexScan EV2490-BK 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz

PriceData har fulgt prisen på EIZO FlexScan EV2490-BK 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz i 174 dage. Laveste pris i perioden er 2.798 kr (registreret d. 3. april 2026), højeste er 3.045 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.860 kr.

Den nuværende pris på 2.834 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 52 prisændringer for EIZO FlexScan EV2490-BK 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 52 prisændringer for EIZO FlexScan EV2490-BK 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.834 kr1 kr (0%)
27. maj 20262.835 kr6 kr (0%)
24. maj 20262.829 kr5 kr (0%)
23. maj 20262.824 kr198 kr (7%)
22. maj 20263.022 kr94 kr (3%)
18. maj 20262.928 kr94 kr (3%)
16. maj 20263.022 kr194 kr (7%)
15. maj 20262.828 kr4 kr (0%)
14. maj 20262.824 kr3 kr (0%)
13. maj 20262.827 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret