Gå til hovedindhold

EIZO FlexScan EV2495-WT 24.1" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) HDMI DisplayPort USB-C

EizoComputer – tilbehørEAN: 4995047056546
Pris fra 3.880 krtil 5.999 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 2.119 kr (35% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på EIZO FlexScan EV2495-WT 24.1" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) HDMI DisplayPort USB-C og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3880 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
EIZO FlexScan EV2495-WT 24.1" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) HDMI DisplayPort USB-C
3.880 kr
Til butik
EIZO FlexScan EV2495-WT 24.1" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) HDMI DisplayPort USB-C billede

Produktinformation

EIZO FlexScan EV2495-WT - Med FlexStand - LED-skærm - 24.1" (24" til at se) - 1920 x 1200 - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - 5 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: Eizo Nanao
Artikel nr.: EV2495-WT
EAN: 4995047056546
Varenr.: 996506124
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24,1" EIZO EV2495 - 1920x1200 (FHD+) - IPS
4.335 kr
Til butik
24,1" EIZO EV2495 - 1920x1200 (FHD+) - IPS billede

Produktinformation

EIZO EV2495-WT monitor forenkler hot-desking og hjemmearbejde med USB-C docking, daisy-chain support og et IPS-panel for konsekvent farvegengivelse og klarhed. Størrelse: 24.1" Opløsning: 1920 x 1200 Paneltype: IPS Forbindelser: HDMI, DisplayPort, USB-C Særlige funktioner: USB 3.1 Gen 1 hub; daisy chain; FlexStand med højde, pivot, drej og tilt; TCO Certified Displays 9 Pålidelig farvekonsistens, fleksibel ergonomi og integreret hub-funktionalitet effektiviserer multi-brugeropsætninger og arbejdsflow i kontormiljøer.

Produktspecifikationer

Mærke: EIZO
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: EV2495-WT
EAN: 4995047056546
Varenr.: 2890478
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm EIZO FlexScan EV2495-WT 24,1" WUXGA LED (hvid)
-15%4.499 kr
Før 5.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærm EIZO FlexScan EV2495-WT 24,1" WUXGA LED (hvid) billede

Produktinformation

Arbejd smartere med en professionel kontorskærmEIZO FlexScan EV2495-WT er en 24,1" kontorskærm i hvid, skabt til effektivt arbejde og en behagelig hverdag foran computeren. IPS-panelet med WUXGA-opløsning på 1.920 × 1.200 leverer skarpe detaljer i det praktiske 16:10-format, så du får lidt ekstra plads i højden til dokumenter, regneark og værktøjslinjer. Skærmen er udstyret med USB-C-docking og LAN-port, så du kan tilslutte laptop og netværk med ét kabel.Komfort, forbindelser og klare billederEV2495-WT har flicker-free billedteknologi og Low Blue Light for øget øjenkomfort gennem lange arbejdsdage. Den indbyggede USB-hub (USB 3.2 Gen 1) giver tre USB-A-porte samt USB-C med DisplayPort Alt Mode og to upstream-porte, så du nemt kan forbinde tilbehør. Der er også HDMI og DisplayPort, hovedtelefonudgang og indbyggede stereohøjttalere. Den fuldt ergonomiske fod tilbyder højdejustering op til 18,2 cm, tilt, drej og pivot for optimal arbejdsstilling.Skærmstørrelse: 61,2 cm (24,1")Opløsning: 1.920 × 1.200 (WUXGA), 16:10Panel: IPS, LED-baggrundsbelysning, fladLysstyrke: 350 cd/m²Kontrast: 1.000:1Responstid: 5 msBetragningsvinkler: 178°/178°Maks. opdateringsfrekvens: 60 HzFarver: 16,78 mio., sRGBTilslutninger: 1× HDMI, 1× DisplayPort, USB-C (DP Alt Mode), 3× USB-A, 2× USB upstream, lydind, hovedtelefonudgang 3,5 mm, LAN (RJ‑45)USB-hub: USB 3.2 Gen 1Ergonomi: Højdejusterbar 18,2 cm, tilt −5° til 35°, drej 0–344°, pivot −90° til 90°, VESA 100 × 100 mmHøjttalere: 2 × 2 WStrømforbrug: 11,6 W (typ.), 0,5 W (standby)Driftstemp.: 5–35 °C; Luftfugtighed: 20–80 %Mål med fod: H × B × D: 35,6 × 53,1 × 23,0 cmVægt: 7,6 kg (med fod), 4,9 kg (uden fod)Farve: Hvid...

Produktspecifikationer

Mærke: Eizo
Kategori: Skærme
Vægt: 15.48g
EAN: 4995047056546
Varenr.: 1929755
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm EIZO FlexScan EV2495-WT 24,1" WUXGA LED (hvid)
-15%4.519 kr
Før 5.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Eizo Flexscan Ev2495-wt 24.1 tommer 1920 × 1200pixels Ips 16:10 60hz
4.624 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Eizo EV2495 24IN IPS WHITE
5.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EIZO FlexScan EV2495-WT 24.1" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) HDMI DisplayPort USB-C koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EIZO FlexScan EV2495-WT 24.1" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) HDMI DisplayPort USB-C koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.880 kr3.880 krKøb
2Proshop DK4.335 kr4.335 krKøb
3Boligcenter DK4.499 kr4.499 krKøb
4Vivas DK4.519 kr4.708 krKøb
5Dustin DK4.624 kr4.710,25 krKøb
6Ultrashop5.999 kr5.999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for EIZO FlexScan EV2495-WT 24.1" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) HDMI DisplayPort USB-C

PriceData har fulgt prisen på EIZO FlexScan EV2495-WT 24.1" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) HDMI DisplayPort USB-C i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.880 kr (registreret d. 31. maj 2026), højeste er 4.408 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.167 kr.

Den nuværende pris på 3.880 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 65 prisændringer for EIZO FlexScan EV2495-WT 24.1" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) HDMI DisplayPort USB-C. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 65 prisændringer for EIZO FlexScan EV2495-WT 24.1" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) HDMI DisplayPort USB-C de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20263.880 kr527 kr (12%)
27. maj 20264.407 kr72 kr (2%)
25. maj 20264.335 kr23 kr (1%)
24. maj 20264.312 kr62 kr (1%)
3. maj 20264.250 kr85 kr (2%)
2. maj 20264.335 kr108 kr (3%)
30. apr. 20264.227 kr21 kr (0%)
29. apr. 20264.206 kr25 kr (1%)
28. apr. 20264.231 kr118 kr (3%)
26. apr. 20264.113 kr10 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret