Gå til hovedindhold

DIGITUS DN-651158 L2 managed Gigabit-switch - 16+2 porte

DigitusHubs og switchesEAN: 4016032490227
Pris fra 3.248 krtil 4.219 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 971 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.631 kr 3. mar.

Sammenlign priser på DIGITUS DN-651158 L2 managed Gigabit-switch - 16+2 porte og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3248 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DIGITUS 18-porte Gigabit Ethernet
3.248 kr
Til butik
DIGITUS 18-porte Gigabit Ethernet billede

Produktinformation

DIGITUS - Switch - industriel, L2 - Administreret - 16 x 10/100/1000 + 2 x Gigabit SFP - DIN monterbar på skinne

Produktspecifikationer

Mærke: DIGITUS
Artikel nr.: DN-651158
EAN: 4016032490227
Varenr.: 1001580214
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS - switch - industrial L2 - 18 ports - Managed
3.259 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
DIGITUS DN-651158 L2 managed Gigabit-switch - 16+2 porte
4.199 kr
Til butik
DIGITUS DN-651158 L2 managed Gigabit-switch - 16+2 porte billede

Produktinformation

Effektiv netværksstyring med L2 managed Gigabit-switchSkal dit netværk være stabilt, hurtigt og let at administrere? DIGITUS DN-651158 er en kompakt Gigabit-switch med 16+2 porte, som er velegnet til kontor, mindre virksomhedsnetværk og krævende hjemmekontorer. Den giver dig mulighed for at samle mange kablede enheder i ét centralt punkt og samtidig drage fordel af Layer 2‑styring til bedre overblik og kontrol.Til professionelle netværk i hverdagenSwitchens mange porte gør det nemt at forbinde pc’er, printere, NAS og andre netværksenheder. L2-funktionerne hjælper med strukturering af trafikken og giver en mere forudsigelig drift, når netværket vokser.Produkttype: L2 managed Gigabit-switchAntal porte: 16+2Brand: DIGITUSModel: DN-651158...

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Switches
Vægt: 0.8g
EAN: 4016032490227
Varenr.: 2133058
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
DIGITUS DN-651158 L2 managed Gigabit-switch - 16+2 porte
4.219 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS DN-651158 L2 managed Gigabit-switch - 16+2 porte koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS DN-651158 L2 managed Gigabit-switch - 16+2 porte koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.248 kr3.248 krKøb
2Proshop DK3.259 kr3.259 krKøb
3Boligcenter DK4.199 kr4.199 krKøb
4Vivas DK4.219 kr4.298 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DIGITUS DN-651158 L2 managed Gigabit-switch - 16+2 porte

PriceData har fulgt prisen på DIGITUS DN-651158 L2 managed Gigabit-switch - 16+2 porte i 130 dage. Laveste pris i perioden er 2.631 kr (registreret d. 3. marts 2026), højeste er 3.473 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.003 kr.

Den nuværende pris på 3.248 kr er 8% over normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 62 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 73 prisændringer for DIGITUS DN-651158 L2 managed Gigabit-switch - 16+2 porte. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 73 prisændringer for DIGITUS DN-651158 L2 managed Gigabit-switch - 16+2 porte de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20263.248 kr11 kr (0%)
29. maj 20263.259 kr10 kr (0%)
28. maj 20263.249 kr55 kr (2%)
23. maj 20263.304 kr12 kr (0%)
22. maj 20263.316 kr33 kr (1%)
21. maj 20263.349 kr22 kr (1%)
30. apr. 20263.371 kr12 kr (0%)
29. apr. 20263.383 kr39 kr (1%)
13. apr. 20263.344 kr12 kr (0%)
10. apr. 20263.356 kr21 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret