Gå til hovedindhold

Digitus Dn-651139 Netværksswitch Administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Grå

DigitusHubs og switchesEAN: 4016032489238
Pris fra 2.487 krtil 4.019 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.532 kr (38% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Digitus Dn-651139 Netværksswitch Administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Grå og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2487 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DIGITUS 8-porte Gigabit Ethernet PoE+
2.487 kr
Til butik
DIGITUS 8-porte Gigabit Ethernet PoE+ billede

Produktinformation

DIGITUS - Switch - industriel, L2 - Administreret - 8 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x kombi Gigabit Ethernet/Gigabit SFP - DIN monterbar på skinne - PoE+ (185 W)

Produktspecifikationer

Mærke: DIGITUS
Artikel nr.: DN-651139
EAN: 4016032489238
Varenr.: 1001577668
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS - switch - industrial L2 - 8 ports - Managed
3.186 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Digitus Dn-651139 Netværksswitch Administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Grå
3.374 kr
Til butik
Digitus Dn-651139 Netværksswitch Administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Grå billede

Produktinformation

Blæserløst aluminiumskabinet tåler -40 til 75 °C for støjsvag, pålidelig brug 8 Gigabit-porte og 4 SFP-uplinks giver fleksibel, højhastighedsforbindelse 185 W PoE-budget leverer op til 30 W pr. port til kameraer og access points L2-administration, VLAN, ACL og QoS gør det muligt at segmentere og prioritere trafik Web, SSH, Telnet og RADIUS/TACACS+ gør sikker enhedsstyring enklere...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Switche
Artikel nr.: DN-651139
EAN: 4016032489238
Varenr.: 5011352453
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
DIGITUS industriel 8-port Gigabit PoE switch - L2 managed med 4 SFP uplinks
-5%3.999 kr
Før 4.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
DIGITUS industriel 8-port Gigabit PoE switch - L2 managed med 4 SFP uplinks
-5%4.019 kr
Før 4.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Digitus Dn-651139 Netværksswitch Administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Digitus Dn-651139 Netværksswitch Administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.487 kr2.487 krKøb
2Proshop DK3.186 kr3.186 krKøb
3Dustin DK3.374 kr3.460,25 krKøb
4Boligcenter DK3.999 kr3.999 krKøb
5Vivas DK4.019 kr4.098 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Digitus Dn-651139 Netværksswitch Administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Grå

PriceData har fulgt prisen på Digitus Dn-651139 Netværksswitch Administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Grå i 126 dage. Laveste pris i perioden er 2.487 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 3.760 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.954 kr.

Den nuværende pris på 2.487 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 20% den seneste måned. Der er registreret 68 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Digitus Dn-651139 Netværksswitch Administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Grå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Digitus Dn-651139 Netværksswitch Administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Grå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.487 kr12 kr (0%)
28. maj 20262.499 kr12 kr (0%)
26. maj 20262.511 kr24 kr (1%)
24. maj 20262.535 kr24 kr (1%)
23. maj 20262.559 kr240 kr (9%)
20. maj 20262.799 kr24 kr (1%)
18. maj 20262.823 kr12 kr (0%)
17. maj 20262.835 kr196 kr (6%)
16. maj 20263.031 kr12 kr (0%)
15. maj 20263.043 kr12 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret