Gå til hovedindhold

Crucial - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 4800 MHz / PC5-38400 - CL40 - 1,1 V - ikke bufferet - ikke-ECC

CrucialRAMEAN: 0649528905628
Pris fra 1.618 krtil 2.299 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 681 kr (30% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Crucial - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 4800 MHz / PC5-38400 - CL40 - 1,1 V - ikke bufferet - ikke-ECC og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1618 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Crucial DDR5 16GB 4800MHz CL40 Ikke-ECC
1.618 kr
Til butik
Crucial DDR5 16GB 4800MHz CL40 Ikke-ECC billede

Produktinformation

Crucial - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 4800 MT/s / PC5-38400 - CL40 - 1.1 V - ikke bufferet - ikke-ECC

Produktspecifikationer

Mærke: Crucial
Artikel nr.: CT16G48C40U5
EAN: 0649528905628
Varenr.: 999645139
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Crucial - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 4800 MHz / PC5-38400 - CL40 - 1,1 V - ikke bufferet - ikke-ECC
1.649 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Crucial DDR5 16GB 4800MHz CL40 Ikke-ECC
1.917 kr
Til butik
Crucial DDR5  16GB 4800MHz CL40  Ikke-ECC billede

Produktinformation

Data Integrity Check: Non ECC, Features: Unbuffered, Form Factor: DIMM 288-pin, Color Category: Black, Speed: 4800 MHz (PC5-38400), Capacity: 16 GB, Voltage: 1.1 V, Technology: DDR5 SDRAM, Type: DRAM memory module, Upgrade type: Generic, Access time timing: CL40.

Produktspecifikationer

Mærke: Crucial
Kategori: DDR5
EAN: 0649528905628
Varenr.: C63165
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Crucial DDR5 16GB 4800MHz CL40 Ikke-ECC
2.069 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Crucial DDR5 - 16GB 4800MHz CL40 RAM - GEEKD.dk
2.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Crucial - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 4800 MHz / PC5-38400 - CL40 - 1,1 V - ikke bufferet - ikke-ECC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Crucial - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 4800 MHz / PC5-38400 - CL40 - 1,1 V - ikke bufferet - ikke-ECC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.618 kr1.618 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.649 kr1.649 krKøb
3Teknikproffset DK1.917 kr1.966 krKøb
4Ultrashop2.069 kr2.069 krKøb
5Geekd2.299 kr2.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Crucial - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 4800 MHz / PC5-38400 - CL40 - 1,1 V - ikke bufferet - ikke-ECC

PriceData har fulgt prisen på Crucial - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 4800 MHz / PC5-38400 - CL40 - 1,1 V - ikke bufferet - ikke-ECC i 180 dage. Laveste pris i perioden er 950 kr (registreret d. 9. december 2025), højeste er 1.999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.752 kr.

Den nuværende pris på 1.618 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 62 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 86 prisændringer for Crucial - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 4800 MHz / PC5-38400 - CL40 - 1,1 V - ikke bufferet - ikke-ECC. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 86 prisændringer for Crucial - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 4800 MHz / PC5-38400 - CL40 - 1,1 V - ikke bufferet - ikke-ECC de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.618 kr8 kr (0%)
29. maj 20261.626 kr10 kr (1%)
27. maj 20261.636 kr9 kr (1%)
25. maj 20261.645 kr9 kr (1%)
23. maj 20261.654 kr9 kr (1%)
21. maj 20261.663 kr9 kr (1%)
20. maj 20261.672 kr9 kr (1%)
19. maj 20261.663 kr8 kr (0%)
18. maj 20261.671 kr1 kr (0%)
17. maj 20261.672 kr15 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret