Gå til hovedindhold

Kingston Technology Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MHz / PC5-48000 - CL30 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die ECC - hvid

Kingston TechnologyRAMEAN: 0740617343441
Pris fra 2.034 krtil 2.399 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 365 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.784 kr 4. mar.

Sammenlign priser på Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MHz / PC5-48000 - CL30 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die ECC - hvid og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2034 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston FURY Beast DDR5 SDRAM 16GB 6000MHz CL30 On-die ECC DIMM 288-PIN
2.034 kr
Til butik
Kingston FURY Beast DDR5 SDRAM 16GB 6000MHz CL30 On-die ECC DIMM 288-PIN billede

Produktinformation

Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MHz / PC5-48000 - CL30 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die ECC - hvid

Produktspecifikationer

Artikel nr.: KF560C30BWEA-16
EAN: 0740617343441
Varenr.: 1002156679
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MHz / PC5-48000 - CL30 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die ECC - hvid
2.045 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston FURY Beast RGB DDR5-6000 - 16GB - CL30 - Single Channel (1 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Hvid med RGB
2.290 kr
Til butik
Kingston FURY Beast RGB DDR5-6000 - 16GB - CL30 - Single Channel (1 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Hvid med RGB billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 16GB: 1 x 16GB (Single Channel), DIMM 288-pin, DDR5, hastighed: 6000 MHz (MT/s) / PC5-48000, CAS Latency: 30-36-36, spænding: 1.4 volt, ikke bufferet, On-Die ECC, understøtter AMD EXPO & Intel XMP profiler, med køleprofiler, farve: white med ARGB (kan styres af ASUS AURA, Gigabyte Fusion RGB 2.0, Asrock PolyChrome Sync & MSI Mystic Light)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: RAM
Artikel nr.: KF560C30BWEA-16
EAN: 0740617343441
Varenr.: 3252718
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston FURY Beast DDR5 SDRAM 16GB 6000MHz CL30 On-die ECC DIMM 288-PIN
2.399 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MHz / PC5-48000 - CL30 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die ECC - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MHz / PC5-48000 - CL30 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die ECC - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.034 kr2.034 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.045 kr2.045 krKøb
3Proshop DK2.290 kr2.290 krKøb
4Ultrashop2.399 kr2.399 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MHz / PC5-48000 - CL30 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die ECC - hvid

PriceData har fulgt prisen på Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MHz / PC5-48000 - CL30 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die ECC - hvid i 132 dage. Laveste pris i perioden er 1.763 kr (registreret d. 18. februar 2026), højeste er 2.468 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.011 kr.

Den nuværende pris på 2.034 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 53 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MHz / PC5-48000 - CL30 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die ECC - hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MHz / PC5-48000 - CL30 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die ECC - hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20262.034 kr5 kr (0%)
29. maj 20262.039 kr60 kr (3%)
28. maj 20261.979 kr11 kr (1%)
27. maj 20261.990 kr12 kr (1%)
25. maj 20262.002 kr1 kr (0%)
24. maj 20262.003 kr11 kr (1%)
23. maj 20262.014 kr12 kr (1%)
22. maj 20262.026 kr12 kr (1%)
21. maj 20262.038 kr1 kr (0%)
20. maj 20262.039 kr14 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret