Gå til hovedindhold

Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL36 - 1.25 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort

KingstonRAMEAN: 0740617330786
Pris fra 1.886 krtil 3.499 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.613 kr (46% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.700 kr 19. maj

Sammenlign priser på Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL36 - 1.25 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1886 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL36 - 1.25 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort
1.886 kr
Til butik
Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL36 - 1.25 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort billede

Produktspecifikationer

Kategori: DDR5
Farve: 1
Artikel nr.: KF556C36BBEA-16
EAN: 0740617330786
Varenr.: 8749063
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston FURY Beast DDR5 16GB 5600MHz CL36 On-die ECC
1.887 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Kingston FURY Beast DDR5 16GB 5600MHz CL36 On-die ECC
1.909 kr
Til butik
Kingston FURY Beast DDR5  16GB 5600MHz CL36  On-die ECC billede

Produktinformation

RGB-belysning, der kan tilpasses, med aggressiv styling, Giv din kampstation en stilfuld opgradering takket være Beast RGB's varmespreder og tilpassede glatte, fantastiske RGB-effekter. Brug den kraftfulde Kingston FURY CTRL-software eller bundkortproducentens software til at skabe dit eget look. Kingston FURY infrarød synkroniseringsteknologi, RGB-effekterne forbliver synkroniserede takket være Kingstons patenterede Infrared Sync Technology. Klar til Intel XMP, Ingeniørerne har foruddefineret Intel Extreme Memory Profiles, der er designet til at maksimere hukommelsesmodulernes ydeevne ved at nå høje hastigheder. Klar til AMD Ryzen, Få hukommelse, der er klar til Ryzen, og som kan integreres problemfrit med dit AMD-baserede system. Et pålideligt, kompatibelt ydelsesboost til dit build. Plug-and-Play, Kingston FURY Beast RGB er en enkel og nem Plug-and-Play-opgradering, som automatisk overclocker sig selv til den højeste angivne hastighed, som systemets BIOS tillader. Bredd: 133.35 mm, Chips-organisering: 2048 x 8, Data Integrity Check: On-die ECC, Djup: 7.11 mm, Egenskaper: Kylare, AMD utökade profiler för överklockning (EXPO), ej buffrad, Formfaktor: DIMM 288-pin, Färgkategori: Svart, Hastighet: 5600 MHz (PC5-44800), Höjd: 42.23 mm, Höjd modul (tum): 1.66, Kapacitet: 16 GB, Modulkonfiguration: 2048 x 64, Plätering: Guld, RAM-prestanda: SPD - 4800 MHz - 1.1 V - CL40 - 40-39-39 | AMD utökad profil för överklockning (EXPO) - 5600 MHz - 1.25 V - CL36 - 36-38-38 | AMD utökad profil för överklockning (EXPO) - 5200 MHz - 1.25 V - CL40 - 40-40-40 | Intel Extreme Memory Profiles (XMP) - 560, Service och support: Begränsad livstidsgaranti, Spänning: 1.25 V, Standarder som följs: UL 94 V-0, JEDEC, Teknik: DDR5 SDRAM, Typ: DRAM minnesmodul, Uppgraderingstyp: Generisk, Åtkomsttidstiming: CL36 (36-38-38).

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: DDR5
EAN: 0740617330786
Varenr.: C63047
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Kingston FURY Beast RGB 5600MHz DDR5 16GB (sort)
1.959 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston FURY Beast DDR5 16GB 5600MHz CL36 On-die ECC
2.129 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston FURY Beast RGB DDR5-5600 - 16GB - CL36 - Single Channel (1 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort med RGB
2.289 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Fury Beast Rgb 16gb 5600mt/s Ddr5 288-pin Dimm
3.499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL36 - 1.25 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL36 - 1.25 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.886 kr1.886 krKøb
2CompuMail DK1.887 kr1.887 krKøb
3Teknikproffset DK1.909 kr1.958 krKøb
4Komplett DK1.959 kr1.959 krKøb
5Ultrashop2.129 kr2.129 krKøb
6Proshop DK2.289 kr2.289 krKøb
7Dustin DK3.499 kr3.585,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL36 - 1.25 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort

PriceData har fulgt prisen på Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL36 - 1.25 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort i 184 dage. Laveste pris i perioden er 1.329 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 2.537 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.979 kr.

Den nuværende pris på 1.886 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL36 - 1.25 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL36 - 1.25 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.886 kr17 kr (1%)
31. maj 20261.869 kr169 kr (10%)
19. maj 20261.700 kr37 kr (2%)
12. maj 20261.737 kr35 kr (2%)
30. mar. 20261.772 kr48 kr (3%)
24. mar. 20261.724 kr35 kr (2%)
22. mar. 20261.759 kr25 kr (1%)
7. mar. 20261.784 kr214 kr (11%)
6. mar. 20261.998 kr1 kr (0%)
5. mar. 20261.999 kr71 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret