Gå til hovedindhold

Kingston Technology Kingston Server Premier - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL46 - 1.1 V - registreret - ECC

Kingston TechnologyEAN: 0740617337228
Pris fra 4.155 krtil 5.047 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 892 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.148 kr 20. maj

Sammenlign priser på Kingston Server Premier - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL46 - 1.1 V - registreret - ECC og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4155 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston Server Premier DDR5 SDRAM 16GB 5600MHz CL46 reg ECC DIMM 288-PIN
4.155 kr
Til butik
Kingston Server Premier DDR5 SDRAM 16GB 5600MHz CL46 reg ECC DIMM 288-PIN billede

Produktinformation

Kingston Server Premier - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL46 - 1.1 V - registreret - ECC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: KSM56R46BS8PMI-16HAI
EAN: 0740617337228
Varenr.: 1001728729
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston Server Premier DDR5-5600 Registreret/ECC - 16GB - CL46 - Single Channel (1 pcs)
4.803 kr
Til butik
Kingston Server Premier DDR5-5600 Registreret/ECC - 16GB - CL46 - Single Channel (1 pcs) billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 16GB: 1 x 16GB (Single Channel), DIMM 288-pin, DDR5, hastighed: 5600 MHz (MT/s) / PC5-44800, CAS Latency: 46, spænding: 1.1 volt, registreret, ECC, RAM chip konfiguration: Single Ranked, farve: green, specielt optimeret til: Hynix A die chips...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: RAM
Artikel nr.: KSM56R46BS8PMI-16HAI
EAN: 0740617337228
Varenr.: 3226890
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston Server Premier - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL46 - 1.1 V - registreret - ECC
5.047 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston Server Premier - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL46 - 1.1 V - registreret - ECC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston Server Premier - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL46 - 1.1 V - registreret - ECC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.155 kr4.155 krKøb
2Proshop DK4.803 kr4.803 krKøb
3CS MEGASTORE DK5.047 kr5.047 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston Server Premier - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL46 - 1.1 V - registreret - ECC

PriceData har fulgt prisen på Kingston Server Premier - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL46 - 1.1 V - registreret - ECC i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.969 kr (registreret d. 9. januar 2026), højeste er 6.079 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.863 kr.

Den nuværende pris på 4.155 kr er 8% over normalprisen. Prisen er faldet 21% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Kingston Server Premier - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL46 - 1.1 V - registreret - ECC. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Kingston Server Premier - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL46 - 1.1 V - registreret - ECC de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20264.155 kr609 kr (13%)
25. maj 20264.764 kr22 kr (0%)
24. maj 20264.742 kr587 kr (14%)
23. maj 20264.155 kr7 kr (0%)
20. maj 20264.148 kr413 kr (9%)
19. maj 20264.561 kr781 kr (15%)
8. maj 20265.342 kr55 kr (1%)
6. maj 20265.287 kr55 kr (1%)
26. apr. 20265.342 kr650 kr (14%)
22. apr. 20264.692 kr30 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret