Gå til hovedindhold

Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL36 - 1.35 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort

KingstonRAMEAN: 0740617345858
Pris fra 1.599 krtil 2.169 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 570 kr (26% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL36 - 1.35 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1599 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston FURY Beast DDR5-6000 - 16GB - CL36 - Single Channel (1 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort
-23%1.599 kr
Før 2.090 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kingston FURY Beast DDR5-6000 - 16GB - CL36 - Single Channel (1 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 16GB: 1 x 16GB (Single Channel), DIMM 288-pin, DDR5, hastighed: 6000 MHz (MT/s) / PC5-48000, CAS Latency: 36-44-44, spænding: 1.35 volt, ikke bufferet, On-Die ECC, understøtter AMD EXPO & Intel XMP profiler, med køleprofiler, farve: black...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: RAM
Artikel nr.: KF560C36BBE2-16
EAN: 0740617345858
Varenr.: 3288955
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Kingston FURY Beast 6000MHz DDR5 16GB (sort)
1.749 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston FURY Beast DDR5 SDRAM 16GB 6000MHz CL36 On-die ECC DIMM 288-PIN
1.763 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL36 - 1.35 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort
1.961 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston FURY Beast DDR5 SDRAM 16GB 6000MHz CL36 On-die ECC DIMM 288-PIN
2.169 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL36 - 1.35 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL36 - 1.35 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.599 kr1.599 krKøb
2Komplett DK1.749 kr1.749 krKøb
3CompuMail DK1.763 kr1.763 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.961 kr1.961 krKøb
5Ultrashop2.169 kr2.169 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL36 - 1.35 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort

PriceData har fulgt prisen på Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL36 - 1.35 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.447 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 2.990 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.951 kr.

Den nuværende pris på 1.599 kr er 18% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 54 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 84 prisændringer for Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL36 - 1.35 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 84 prisændringer for Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL36 - 1.35 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.599 kr164 kr (9%)
29. apr. 20261.763 kr254 kr (13%)
27. apr. 20262.017 kr7 kr (0%)
26. apr. 20262.024 kr6 kr (0%)
25. apr. 20262.018 kr8 kr (0%)
24. apr. 20262.010 kr3 kr (0%)
23. apr. 20262.007 kr72 kr (3%)
10. apr. 20262.079 kr182 kr (10%)
9. apr. 20261.897 kr106 kr (6%)
8. apr. 20261.791 kr7 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret