Gå til hovedindhold

Canon EOS R50 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 30 fps - 2.5x optisk zoom RF-S 18-45 mm F4.5-6.3 IS STM objektiv, 55-210 mm F5.0-7.1 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort

CanonDigitalkameraerEAN: 4549292205060
Pris fra 7.314 krtil 8.749 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.435 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 6.884 kr 16. apr.

Sammenlign priser på Canon EOS R50 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 30 fps - 2.5x optisk zoom RF-S 18-45 mm F4.5-6.3 IS STM objektiv, 55-210 mm F5.0-7.1 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7314 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Canon EOS R50 Digitalkamera 3840 x 2160 Sort
7.314 kr
Til butik
Canon EOS R50 Digitalkamera 3840 x 2160 Sort billede

Produktinformation

Canon EOS R50 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 30 fps - 2.5x optisk zoom RF-S 18-45 mm F4.5-6.3 IS STM objektiv, 55-210 mm F5.0-7.1 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Canon
Artikel nr.: 5811C023
EAN: 4549292205060
Varenr.: 1001093325
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Canon EOS R50 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 30 fps - 2.5x optisk zoom RF-S 18-45 mm F4.5-6.3 IS STM objektiv, 55-210 mm F5.0-7.1 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort
7.388 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Canon EOS R50 + RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM + RF-S 55-210mm F5-7.1 IS STM - Black
7.490 kr
Til butik
Canon EOS R50 + RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM + RF-S 55-210mm F5-7.1 IS STM - Black billede

Produktinformation

Den nye EOS R50 er den perfekte indgang til EOS R-serien for aktive indholdsskabere, der ønsker at skifte fra deres smartphone til et dedikeret, spejlløst kamera. Dette kompakte, alsidige kamera tilbyder det komplette stillbillede- og videopakke til fantastiske resultater. Den ideelle ledsager for dem, der er født til at skabe. I kassen: - EOS R50 - RF-S 55-210 mm F5-7.1 IS STM - Kameradæksel R-F-5 - Rem EM-200DB - Batterioplader LC-E17E - Batteripakke LP-E17 - Batteripakkecover - Strømkabel (EU) - RF-S18-45mm F4.5-6.3 IS STM - Objektivdæksel E-49 - Objektivdæksel E-55 - Objektivstøvhætte RF - Skodæksel - Tryksag (EU) - Emballage...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Canon
Kategori: Kamera
Artikel nr.: 5811C023
EAN: 4549292205060
Varenr.: 3140892
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Canon EOS R50 Digitalkamera 3840 x 2160 Sort
8.419 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Canon Canon Eos R50 + Rf-s 18-45mm F/4.5-6.3 + Rf-s 55-210mm F/5-7.1
8.749 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon EOS R50 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 30 fps - 2.5x optisk zoom RF-S 18-45 mm F4.5-6.3 IS STM objektiv, 55-210 mm F5.0-7.1 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon EOS R50 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 30 fps - 2.5x optisk zoom RF-S 18-45 mm F4.5-6.3 IS STM objektiv, 55-210 mm F5.0-7.1 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK7.314 kr7.314 krKøb
2CS MEGASTORE DK7.388 kr7.388 krKøb
3Proshop DK7.490 kr7.490 krKøb
4Ultrashop8.419 kr8.419 krKøb
5Dustin DK8.749 kr8.835,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Canon EOS R50 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 30 fps - 2.5x optisk zoom RF-S 18-45 mm F4.5-6.3 IS STM objektiv, 55-210 mm F5.0-7.1 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort

PriceData har fulgt prisen på Canon EOS R50 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 30 fps - 2.5x optisk zoom RF-S 18-45 mm F4.5-6.3 IS STM objektiv, 55-210 mm F5.0-7.1 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort i 162 dage. Laveste pris i perioden er 6.857 kr (registreret d. 14. januar 2026), højeste er 7.812,5 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.194 kr.

Den nuværende pris på 7.314 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 48 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 81 prisændringer for Canon EOS R50 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 30 fps - 2.5x optisk zoom RF-S 18-45 mm F4.5-6.3 IS STM objektiv, 55-210 mm F5.0-7.1 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 81 prisændringer for Canon EOS R50 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 30 fps - 2.5x optisk zoom RF-S 18-45 mm F4.5-6.3 IS STM objektiv, 55-210 mm F5.0-7.1 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20267.314 kr90 kr (1%)
29. maj 20267.404 kr36 kr (0%)
28. maj 20267.440 kr74 kr (1%)
26. maj 20267.366 kr37 kr (0%)
25. maj 20267.403 kr37 kr (0%)
23. maj 20267.440 kr39 kr (1%)
15. maj 20267.479 kr39 kr (1%)
14. maj 20267.440 kr39 kr (1%)
9. maj 20267.479 kr10 kr (0%)
8. maj 20267.469 kr286 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret